Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Skrzynia automat 4.0i - wymiana oleju Warszawa

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    4
    BMW
    e38
    Skąd
    Bialystok
    Przy wymianie tradycyjnej wchodzi 7 litrów. Ze zdjęciem miski. Dodatkowo wymieniany jest filtr i uszczelka. Koszty kitu (olej plus filtr plus uszczelki) w intercars do 5hp30 to 650 pln. Po zdjęciu miski / po doręczeniu korka widać tez czy w skrzyni nie pływają opilki.
    Fanem dynamicznej nigdy nie będę.


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    i przy zwykłej wymianie tak naprawdę wymienisz może z 50% oleju a syf będzie dalej z tego co się orientuję :)

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    No to spotkała mnie piękna przygoda :) tak jak pisałem, miałem zaplanowane w piątek zrobienie 100km. Mniej więcej po 30-40 km od wymiany oleju coś zaczęło mi wyć w aucie. W pewnym momencie beta zgasła w korku. Cudem odpaliłem, zjechałem na bok - coś śmierdzi spalenizną, strasznie dziwnie stuka. Panika - chłopaki na forum wykrakali, skrzynia na śmietnik... Ale te dziwne odgłosy nie wychodziły z okolicy skrzyni. Laweta -> Mechanik...

    A tu tylko alternator :)

  4. #14
    Vip Vip Awatar kruger32
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,827
    BMW
    BMW e38 750 il audi a8 d3 4.2tdi exlusive
    Skąd
    Bielsko
    Cytat Zamieszczone przez Freez Zobacz posta
    No to spotkała mnie piękna przygoda :) tak jak pisałem, miałem zaplanowane w piątek zrobienie 100km. Mniej więcej po 30-40 km od wymiany oleju coś zaczęło mi wyć w aucie. W pewnym momencie beta zgasła w korku. Cudem odpaliłem, zjechałem na bok - coś śmierdzi spalenizną, strasznie dziwnie stuka. Panika - chłopaki na forum wykrakali, skrzynia na śmietnik... Ale te dziwne odgłosy nie wychodziły z okolicy skrzyni. Laweta -> Mechanik...

    A tu tylko alternator :)
    No nie tak tylko jakby rolka sie rozsypała to rozumiem alternator 150a pewnie koło 500 przy tym płyny wypada ogornąc wraz z paskiem i rolkami plus robocizna i koło 1000 wyskoczysz przy używanym jakbys chciał go jeszcze z serwisować przed założeniem kolejne 200/300zł


    1 Miejsce
    w konkursie na auto zlotu - Ślesin 2014 w kategorii E38

    3 Miejsce
    w
    konkursie na najładniejsze auto X VIP-owskiego zlotu 2015

  5. #15
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2015
    Posty
    84
    BMW
    E38 740iL, M4 F82 Competition
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
    No nie tak tylko jakby rolka sie rozsypała to rozumiem alternator 150a pewnie koło 500 przy tym płyny wypada ogornąc wraz z paskiem i rolkami plus robocizna i koło 1000 wyskoczysz przy używanym jakbys chciał go jeszcze z serwisować przed założeniem kolejne 200/300zł
    Spoko, to stare auto i rozumiem że takie rzeczy mogą się spieprzyć :) po prostu bałem się, że jebutnęła skrzynia albo coś z silnikiem - nie jestem mechanikiem, więc jak coś waliło i śmierdziało z okolic silnika, a autem nie dało się zbytnio poruszać to panikuję :) Więc dla mnie to "tylko" :D


    Wracając do oleju - tak jak pisałem wcześniej, spora różnica w funkcjonowaniu skrzyni, polecam ;)

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    2
    BMW
    BMW E38 740
    Skąd
    Tłuszcz
    Nie chcę robić reklamy bo nie robiłem jeszcze skrzyni w Auto Wawer, lecz jeżeli na będzie taka konieczność na pewno tam pojadę. Moge powiedziec tyle, że mechanicy z pobliskego ASO Mercedesa (Autotrade) podrzucają tam skrzynie z problemami których nie rozwiążą sami i jak widze ta współpraca dobrze im idzie.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    101
    BMW
    E38
    Skąd
    Polski
    Zacząłem wątek, więc i poczuwam się za podzieleniem się z Wami moim doświadczeniem na podstawie kilkumiesięcznego "desk reserachu", wizytach w serwisie, opiniach itd.

    Na odwieczne pytanie czy wymieniać olej w automatycznej skrzyni biegów czy nie - śmiem twierdzić, że:
    1. ZDECYDOWANIE TAK - bo traci on swoje właściwości, pomimo tego, że jest napisane "lifetime", to po 23 latach traci on swoje właściwości, u mnie nie wymieniany od nowości pomimo 120k przebiegu(!) to organoleptyczne cechy go kwalifikują do wymiany z racji wieku. W większości Forumowicze, którzy wymienili nie mieli problemów. ZF również rekomenduje wymianę(!) Uszczelka pod misą też nie jest wieczna.
    2. BRAK WYMIANY - Opiłki, uszczelnienie skrzyni itd. wygląda mi to na mit - Przeciwnicy protestują i mają złe doświadczenia, gdy auto jest zajechane, skrzynia też ma pod milion kilometrów i nie zawsze zostało zrobione to zgodnie ze sztuką. Nie polecam tego podejścia.

    W każdym razie - zdecydowałem się na wymianę oleju metodą tradycyjną (NIE dynamiczną), bo 23-lata minęły na oryginalnym oleju w skrzyni biegów i szukałem warsztatu, który zna temat i wie jak to zrobić. Jeżeli wszystko będzie OK, to oczywiście polecę ten warsztat, ale kolejno....
    1. oczywiście noce spędzone w internecie, żeby móc rozpoznać temat i napisać powyższe
    2. zapytanie poszło oczywiście do kolegów na 7-er'ze o polecany warsztat w okolicach Wa-wy
    3. oczekiwanie na polecenie i równolegle zamówiłem zestaw 24 15 2 333 919
    4. przypadek, czy może łut szczęścia odpowiem po wymianie, ale udało mi się naleźć warsztat, w którym człowiek z którym rozmawiałem potwierdził kolejne kroki jakie udało mi się znaleźć w internetach, więc zpadła moja decyzja, że zaryzykuję oddanie bety w jego ręce.

    I w tym momencie (również dla potomnych :-)) podzielę się moim "desk research'em":
    Ja to robię tak przy skrzyni 5hp30 -na rozgrzanej skrzyni spuszczam olej (korek z boku skrzyni),zwalam miskę i odkręcam filtr, czyszczę magnes, zakładam filtr(wciskając go zwrócić uwagę aby nie zleciał oring) oczywiście można dać nową uszczelkę pod michę (u mnie nie było takiej potrzeby oryginalna trzyma idealnie a nowa leży na szafie ) Po złożeniu tego wszystkiego nalewamy właściwy olej przez otwór od spodu miski(duży imbus nie pamiętam rozmiaru) aż do momentu wylania się oleju właśnie tym otworem, zakręcamy korek. Następnie najważniejsze jest uzupełnienie prawidłowego poziomu oleju-tylko i wyłącznie na odpalonym silniku i przy temperaturze z tabliczki na skrzyni ok 45-55C, podłączam inpę i zagrzewam skrzynkę do odpowiedniej temp. odkręcamy korek i dolewamy aż do momentu przelania i gotowe.
    Automatyczna skrzynia biegów BMW E38 730 (1994) - wymiana oleju
    http://www.auto-swiat.pl/automatyczn...na-oleju/qhf85
    …korek mieści się od dołu w misce skrzyni biegów jest to korek przelewowy z tz.,,kominkiem* olej spuszczamy poprzez zdjęcie miski i następnie po wymianie filtra i założeniu miski z nową uszczelką zalewamy skrzynię do przelania na pracującym silniku, zakręcamy korek spustowo-wlewowy i po zagrzaniu skrzyni pow.temp.60 C odkręcamy korek na pracującym silniku pozwalając wypłynąć nadmiarowi oleju i zakręcić korek.Jerzy Łokaj
    Cały sekret wymiany statycznej polega na tym , aby oleju po wymianie nie było ani za dużo ani za mało.
    Bo kiedy olej się rozgrzeje podczas pracy skrzyni, zwiększa znacznie swoja objętość.
    Tak wiec na zimno nie może być za mało , a po rozgrzaniu nie może być za dużo.
    Krok po kroku co i jak należy zrobić
    http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ZbA-OqoPJQ
    http://www.youtube.com/watch?v=vOQ3Bp-RDBY

    Przepraszam za nieco przydługi post, ale mam nadzieję, że komuś moje doświadczenie się przyda. Po wymianie oczywiście się odezwę.

Podobne wątki

  1. e32 730 automat Warszawa
    Przez axel.kol w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-08-2013, 18:54
  2. [skrzynia] skrzynia 4HP22 wymiana oleju, potrzebuję porady.
    Przez siodemka w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 08-11-2011, 12:50
  3. wymiana oleju w skrzynce automat...
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 24-06-2010, 16:44
  4. Wymiana oleju w skrzyni biegow automat?
    Przez SHOTGUN w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-07-2009, 13:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •