Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 42

Wątek: E38 z allegro, pytanie

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    M52B28 nawet jako tako rozpędzało E38 :) dobrze wspominam.
    Co do 13tyś km rocznie... po co ktoś to kupił jako nowe, za grube pieniądze, żeby robić takie ilości km?
    Ja tym wpisom już w ogóle nie ufam, jak trafiły do mnie informacje o pewnej dużej firmie, która przed każdym przeglądem w ASO trzaska korektę o 80tys km :D
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  2. #22
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    M52 to kochany silnik. Kto nie miał to się nie dowie do puki nie będzie miał.
    Nie musi mieć, wystarczy że poczyta Twoje posty, M5x cacy, N6x be ;)
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #23
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Pawliko Zobacz posta
    M52B28 nawet jako tako rozpędzało E38 :) dobrze wspominam.
    Co do 13tyś km rocznie... po co ktoś to kupił jako nowe, za grube pieniądze, żeby robić takie ilości km?
    Ja tym wpisom już w ogóle nie ufam, jak trafiły do mnie informacje o pewnej dużej firmie, która przed każdym przeglądem w ASO trzaska korektę o 80tys km :D
    Ja pracowałem w takiej, co przed każdym przeglądem zrzucała przebieg o połowę :)

    Ale osobiście kupowałem e39 z 96 roku z przebiegiem 2351km przebiegu, więc się da.

    Nie możesz Pawliko patrzeć na to ze swojej perspektywy tylko. W robocie mam kolegę, nowe Mondeo w dieslu za 160k, podkreślam w dieslu. Przez dwa lata wyjechał dwa razy z garażu, bo mu szkoda auta. A diesel kupiony po to, że jak już wyjedzie to ma mało palić :) Auto nie ma nawet 1000km przejechane. Oczywiście ma inne samochody też.

    Zatem, są różni ludzie i różne przebiegi, od skrajności w skrajność.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 19-07-2018 o 14:51
    pozdrawiam Bartek

  4. #24
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Jak masz większy budżet, to ta mi się podoba - https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#477d60fbfc
    AB ją polecają, więc może być warta obejrzenia.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #25
    Vip Vip Awatar lockbud
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    Było E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Skąd
    - Sosnowiec
    Moim zdaniem ceny za samochody nie zawsze są adekwatne do stanu, czasem i te droższe mają wiele do życzenia, a tańszą trafisz w lepszym stanie.
    Po zdjęciach tego nie ocenisz, niestety trzeba jechać pomacać i ocenić na żywo, trzeba się liczyć z tym że trzeba będzie coś dołożyć im lepiej ocenisz samochód przed zakupem tym mniej wydasz na pakiet STARTOWY, bo po jakimś czasie zepsuć może się wszystko czego nawet mechanik przy kupnie nie przewidzi. Sprawdź jakie są koszty części na necie i czy cie na nie stać (włącznie z silnikami) i kupuj, bo kto nie ryzykuje ten jeździ tico :) :) :)

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tequila1909 Zobacz posta
    Nie musi mieć, wystarczy że poczyta Twoje posty, M5x cacy, N6x be ;)
    Wiesz co ,powiem Ci tak. Przygodę z BMW zaczynałem 26 lat temu od E21. Miałem w sumie ponad dwadzieścia BMW-ejek od serii 3er przez serię 5er , X aż po serię 7er z różnymi silnikami od cztero-cylindrowych po V8 z kodem początkowym na "M" i na "N" i uważam ,że trochę doświadczenia z silnikami BMW i nie tylko mam które to doświadczyłem na własnej skórze a nie wyczytanej tylko w sieci ,więc mam prawo mieć własne zdanie na ten temat. To ,ze dla mnie wszystkie silniki BMW R6 są udane i naprawdę wdzięczne to jest moje prywatne zdanie i dlatego je polecam ludziom którzy pytają o takie rzeczy ponieważ dla mnie właśnie były kochanymi, bezawaryjnymi silnikami.
    Motor N62 jest dla mnie mega porażką jak każdy silnik "N" a to tylko dlatego ,że nie wytrzymują takiej próby czasu jak motory "M" mimo iż miałem N62 naprawdę w rewelacyjnym stanie, ale to tylko dlatego ,że był szanowany przez poprzedniego właściciela i miał przebieg grubo poniżej 200kkm.
    Jak byś był lepszym obserwatorem to byś zauważył ,że się nie wypowiadam a przynajmniej nie w kwestiach istotnych na temat silnika V12 ponieważ nigdy takiego nie miałem i nie mam na jego temat żadnych osobistych doświadczeń a wiedzę wyczytaną z netu nie uważam za adekwatną do dzielenia się nią z innymi.
    I żeby było jasne tak na przyszłość .....Wg mnie najlepsze w BMW są rzędowe szóstki z kodem początkowym "M" i koniec kropka. Będę to powtarzał do końca życia bo takich silników już nigdy nie będzie.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    .Wg mnie najlepsze w BMW są rzędowe szóstki z kodem początkowym "M" i koniec kropka. Będę to powtarzał do końca życia bo takich silników już nigdy nie będzie.
    Ja się z tym w pełni zgadzam. Przerobiłem M30, M50, M52, M54 w BMW po kilka razy generalnie oraz właśnie N54. Co tu dużo mówić, na ile M-ki porykają się generalnie z problemami osprzętu tak naprawdę a poza tym gnitsa nie łamiotsa, na tyle N54 robiłem generalkę przy 108tys km. I ten silnik to już był kał. A M52 czy M30 którymi teraz jeżdzę, owszem, wpierdalają, ale zapierdalają. Przynajmniej nie muszę jechać z duszą na ramieniu, czy mi coś zaraz nie jebnie. A tak było z N54. Owszem, fajnie to jedzie, ale trwałościowo to nie to.

  8. #28
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    [...] Motor N62 jest dla mnie mega porażką jak każdy silnik "N" a to tylko dlatego ,że nie wytrzymują takiej próby czasu jak motory "M" mimo iż miałem N62 naprawdę w rewelacyjnym stanie, ale to tylko dlatego ,że był szanowany przez poprzedniego właściciela i miał przebieg grubo poniżej 200kkm.
    Jak byś był lepszym obserwatorem to byś zauważył ,że się nie wypowiadam a przynajmniej nie w kwestiach istotnych na temat silnika V12 ponieważ nigdy takiego nie miałem i nie mam na jego temat żadnych osobistych doświadczeń a wiedzę wyczytaną z netu nie uważam za adekwatną do dzielenia się nią z innymi.
    To skoro miałeś N62 w rewelacyjnym stanie i nic się z nim nie działo, a o V12 się nie wypowiadasz, bo nigdy nie miałeś z nim do czynienia, a informacji z internetu nie będziesz powielać, to czemu powielasz te na temat N62?

    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Ja się z tym w pełni zgadzam. Przerobiłem M30, M50, M52, M54 w BMW po kilka razy generalnie oraz właśnie N54. Co tu dużo mówić, na ile M-ki porykają się generalnie z problemami osprzętu tak naprawdę a poza tym gnitsa nie łamiotsa, na tyle N54 robiłem generalkę przy 108tys km. I ten silnik to już był kał. A M52 czy M30 którymi teraz jeżdzę, owszem, wpierdalają, ale zapierdalają. Przynajmniej nie muszę jechać z duszą na ramieniu, czy mi coś zaraz nie jebnie. A tak było z N54. Owszem, fajnie to jedzie, ale trwałościowo to nie to.
    No to ja jestem już 100k km po terminie z remontem ;)

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Bo u mojego dobrego kolegi ,mechanika widziałem kilka N62 z takimi awariami jak właśnie na forum są najczęściej opisywane które sa problematyczne i niejednokrotnie kosztowne ,że po prostu przeraziłem się tym wszystkim i stwierdziłem ,że sprzedam to gowno puki wszystko jest ok bo nie chciałbym przeżywać problemów jakie towarzyszą posiadaniu takiego wspaniałego N62. Po prostu wydygałem i tyle. Unikam problemów i to by było na tyle a dodatkowo posiadanie tej gównianej V8 nie dawało mi pewności ,że zawsze dojadę do celu bez problemu. Tyle w temacie.

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    damned1 - gratuluję farta :) Ale może w europie auto miało lżej niż w stanach. No i w F01 może jakaś lepsza późniejsza wersja N54. Bo tam poszczególne części się zmieniały. Ja miałem w E60 z 2009. W mojej w ciągu 108kkm, z historii wynikało że pompa HPFP była wymieniana 2 lub 3 razy :) a jak u Ciebie np?

Podobne wątki

  1. pytanie o e32 z Allegro...
    Przez ŚRUBA w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-09-2007, 14:14

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •