Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Błedny VIN w IKE

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    4
    BMW
    530iA
    Skąd
    Otwock

    Post Błedny VIN w IKE

    Witam. Mam problem. Probujac kodowac auto przy wyborze EWS jest wszystko ok. VIN sie zdagdza itd.
    Natomiast jak próbuje kodowac łącząc sie przez IKE Vin pojazdu jest inny. WBA000000....
    Czasami wywala błąd EEPROM niedokończone kodowanie przy testowaniu IKE w Inpie.

    Jak zmienic VIN na prawidlowy. I czy jest możliwe wykonanie tego przez NCS. Auto to e39 z 2001r. ale w E38 powinno być to samo.

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Podaj oba nr VIN.

    Zera po WBA nie są niczym dziwny, i nie trzeba traktować tego jako problem.

    Świeci się może kropka między przebiegami(całkowitym i dziennym) ?



    W tych zegarach, żeby zmienić VIN to trzeba mieć programator i wykonać to "na stole". Nie ma możliwości z poziomu OBD, to było możliwe w niektórych E38, gdzie z tyłu licznika był podłączony moduł, a nie wbudowany w licznik
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    4
    BMW
    530iA
    Skąd
    Otwock
    A więc tak.W module w zegarów (IKE) normalnie pokazuje prawidłowy VIN w PA sofcie (GV42225). W INPie też pokazuje normalnie.
    Ale wczytując i próbując kodować prze IKE w NCS'ie pokazuje WBA0000000GV42223 (czy coś w tym stylu) (Teoretycznie ostatnio cyfra też się różni jakby suma kontrolna też była zła)
    Wczytują i próbując kodować przez EWS w NCS'ie pokazuje prawidłowy kompletny VIN.

    Wyczytałem własnie że takie 00000 w VINie w NCS pokazują się jak coś skopie PA Soft i chce po prostu to naprawić żeby to było prawidłowo.
    Nie mam żadnej kropki itp. (licznik nie był zmieniany, przebieg jest oryginalny ale różni się nieznacznie od tego w LCM czy EWS w zależności od tego kiedy się połącze to od 5 do 10 km mniej więcej)
    I możliwe że przez to wywala błąd w IKE: Błąd EEPROM niedokończone kodowanie czy coś takiego (z pamięci piszę)

    Da rade coś z tym zrobić żeby to miało ręce i nogi jak powinno?

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Wrzuć screen błędu licznika z inpy.
    Wg mnie niepotrzebnie czepiasz się nr VIN
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •