Poka¿ wyniki od 1 do 6 z 6

W±tek: 02' 745i gara¿owy demonta¿ g³owic

  1. #1
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2018
    Posty
    7
    BMW
    2002 745i
    Sk±d
    Siedlce

    Post 02' 745i gara¿owy demonta¿ g³owic

    Witam.
    Czy jest mi kto¶ w stanie szczegó³owo i rzeczowo opisaæ jak siê do tego zabraæ, ewentualnie nakierowaæ na jaki¶ poradnik, bo mi nie uda³o siê znale¼æ? Dlaczego? Nie ufam ju¿ jakiemukolwiek mechanikowi i wolê co¶ zepsuæ po swojemu i mieæ jedynie do siebie pretensje (prawdopodobnie i tak ca³e auto razem z silnikiem nadaje siê do pogonienia na czê¶ci, ale nie brakuje mi determinacji do ratowania go), pomiñmy to..
    Jakie narzêdzia bêd± mi potrzebne (torxy, nasadki itp wszystko mam) chodzi mi g³ównie o narzêdzia do obs³ugi rozrz±du itp. Do prawid³owego skrêcania dynamometryk wskazówkowy wystarczy?
    Czy jest szansa je zdj±æ bez ruszania ca³ego silnika? Do dyspozycji mam jedynie dwie ¿aby i koby³ki/kozio³ki/jak zwa³ tak zwa³ gdyby by³a potrzeba ingerencji od do³u. Dla u³atwienia zamierzam zdj±æ ca³y pas przedni i maskê.
    Na co konkretnie uwa¿aæ i jak to pó¼niej spi±æ z powrotem do kupy. Dodatkowo jak bezpiecznie rozpi±æ instalacje LPG ¿eby nie utrudnia³a mi pracy? Demontowa³bym te¿ zbiornik p³ynu hydraulicznego i ch³odniczego i my¶la³em te¿ nad pomp± ABS. Czy jest potrzeba odpiêcia akumulatora od zasilania? Przez butlê w kole nie ma jakiegokolwiek dostêpu do niego.
    Demontowa³em ju¿ sporo rzeczy pod mask± w kilku autach, g³ównie wiêkszo¶æ rzeczy robiê sam je¶li znajdê odpowiedni poradnik, ale ta robota wykracza poza moj± odwagê brania siê za to w ciemno i chcê siê do tego przygotowaæ i liczê na wasz± pomoc, krótko mówi±c chcia³bym aby kto¶ mnie poprowadzi³ przez to "za r±czkê"

  2. #2
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Sk±d
    Pu³awy
    1. Po co zwalasz glowice?
    2. Da sie to zrobiæ w domu ale latwe to to nie jest, nawet majac specjalistyczny sprzet
    3. Przy tak powa¿nych pracach najwygodniej jest wyj±æ silnik
    4. Silnik jest bardzo skomplikowany w szczególno¶ci dla amatora, a amatorka sie bardzo szybko zemsci - w szczególno¶ci finansowo...

    Do ustawiania rozrzadu sa odpowiednie blokady, polecam zakupiæ ale da sie zrobic to bez nich. Ale trzeba to umieæ

    Dynamometr wskazowkowy zalezy jak wyskalowany i na ile precyzyjny, lepiej po¿yczyæ co¶ sprawdzonego i skalibrowanego

    Generalnie jesli mam byæ szczery nie wiem czy bedziesz w stanie zrobic to sam, nie mowie juz o samym rozebraniu lecz o zlozeniu tego zgodnie ze sztuk±, ilo¶æ rzeczy na które trzeba zwrocic uwage jest ogromna i wydaje mi sie ze nie widzac samochodu nie wiele osób bedzie w stanie Ciê "prowadziæ za rêke" co najwyzej podpowiedzieæ

    Sam schemat dosyc prosty jak w wiekszosci aut, ale miejsca szczegolnie przy podszybiu jak na lekarstwo.

    Akumulator radze odpiac, pompa abs akurat najmniej bedzie przeszkadzaæ.


    Wys³ane z mojego SM-G955F przy u¿yciu Tapatalka

  3. #3
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2018
    Posty
    7
    BMW
    2002 745i
    Sk±d
    Siedlce
    Z g³owic± jest taka historia, ¿e jeszcze w poprzednim roku boryka³em siê z wypluwaniem ¶wiecy z bloku, za pierwszym uda³o wkrêciæ siê z powrotem, po jakich¶ dwóch tygodniach wywali³o z powrotem, przy okazji z³ama³o cewkê oraz ¶wieca przepad³a. Laweta do mechanika, powiedzia³ ¿e kto¶ kto ¶wiece wkrêca³ siê nie postara³, niby dokrêci³ poprawnie i nic siê nie dzia³o do teraz. Miesi±c temu odebra³em auto po uszczelniaczach, przy okazji zmienione ¶wiece i parê innych dupereli. W t± niedzielê bêd±c w trasie znów odezwa³a siê ta sama ¶wieca na tym samym cylindrze. Nie uda³o siê jej wkrêciæ z powrotem - po prostu nie by³o tam gwintu który by j± trzyma³. Z racji desperacji i unikniêcia lawety i g³ównie braku funduszy na ni± trzeba by³o co¶ wykombinowaæ by nie jechaæ z otwartym cylindrem i tu prawdopodobnie sam pope³ni³em pewien b³±d. Cewka razem ze ¶wiec± zosta³a zablokowana drewnianym klockiem o "daszek" z grodzi by nie wypluwa³ jej, ale g³upi by³em i zostawi³em j± pod zasilaniem. Dokoñczy³em 300km bez jakich¶ wiêkszych problemów, ale s³ychaæ by³o, ¿e cylinder nadal nie jest szczelny, ale nie mia³em wyboru. Nastêpnego dnia po powrocie postanowi³em zajrzeæ do tamtej ¶wiecy, a moim oczom ukaza³a siê osmolona cewka, a raczej jej po³owiczny brak i dziurê w tym tunelu cewki... Po cewce w tym tunelu jakie¶ drobinki zosta³y, ale to du¿o za ma³o. Mia³em umówione ju¿ naprawê samego gwintu, ale muszê mieæ zdjêt± g³owicê, ale jak zobaczy³em skutki tego co zrobi³em to wydaje mi siê, ¿e na samej naprawie gwintu siê nie skoñczy, a raczej na ca³kowitej jej wymianie albo silniku na ¿yletki je¿eli to wszystko przedosta³o siê do obiegu. Te auto mia³o mi byæ potrzebne za miesi±c, ale portfel nie do koñca te¿ pozwala oddaæ go do mechanika i chcê zaryzykowaæ sam. Jeden mechanik krzykn±³ 1500 (za sam± robociznê), a drugi 2000, a jeszcze kolejnych dwóch odmówi³o podejmowania siê tego, jutro odwiedzê jeszcze jedno miejsce, a w weekend ma mi jeszcze jeden daæ odpowied¼. Bojê siê te¿ zakupu u¿ywanego czegokolwiek czy g³owicy czy samego silnika, bo to wszystko zazwyczaj le¿y luzem i tak samo przejecha³em siê na skrzyni biegów. Chyba ¿e kto¶ z was widzi jeszcze jakie¶ inne wyj¶cie z tego, bo mi to ju¿ rêce opad³y do s±siadów piêtro ni¿ej

  4. #4
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Sk±d
    Pu³awy
    W takim wypadku, nie rob tego sam, bo 1500 za robocizne to bedzie 1/5 twoich wydatków, do obiegu sie nic nie dostalo poniewaz cylinder jest hermetyczny i o ile nie wpadlo tam cos twardego np ze swiecy to powinno byc ok, po sciagnieciu glowicy bedzie moznal oceniæ gladz cylindra. Przerabialem kilka przypadkow (co prawda nie w n62) wyrwanej swiecy razem z gwintem i zakoczylo sie na wkreceniu nowej tulei i samochody smigaja do tej pory - wiem to bo je ciagle serwisuje.

    1500zl za zrobienie glowicy demonta¿ i montaz to (wzglednie) nie jest duzy koszt, dojdzie jeszcze uszczelka pod glowe + nowe szpilki (choc nie wszyscy wymieniaja...)

    Nie wiem z jakich okolic jeste¶, jak gdzies niedaleko to moge podjechaæ i obadaæ temat, w ramach pomocy :)

    Wys³ane z mojego SM-G955F przy u¿yciu Tapatalka

    ------

    Umkne³a mi ta dziura w tulei swiecy, to element wymienny, o ile ja tylko przepali³o to nie bedzie problemu z wymian±. Po ¶ci±gniêciu pokrywy zaworow, a to mozesz zrobic sam, bedziesz widzial czy cos sie tam wiecej dostalo.
    Ostatnio edytowane przez czauder ; 05-07-2018 o 23:26

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    1500 PLN kosztuje us³uga wstawienia nowego gwintu ¶wiecy bez zdejmowania g³owicy. Badanie endoskopowe cylindra to 200 PLN od cylindra.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Pocz±tkuj±cy U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Apr 2018
    Posty
    7
    BMW
    2002 745i
    Sk±d
    Siedlce
    Pad³o na wymianie silnika, po oszacowaniu regeneracji g³owicy po rozsypaniu siê tego plastikowego tunelu cewki 5tys+ mo¿e wyj¶æ, wiêc wyjdzie na to samo jak trafiæ jeszcze w miarê ¿ywy silnik chyba, najlepiej jak jeszcze na aucie bêdzie to jest mo¿liwo¶æ sprawdzenia go

    Edit.
    Jeszcze bym chcia³ spytaæ, bo nie bardzo mogê znale¼æ.
    Czy n62b48 z osprzêtem mo¿na zeswapowaæ p&p w miejsce b44? Ewentualnie co mogê dodatkowo potrzebowaæ, bo skoro i tak mój b44 idzie na ¶mietnik to mo¿liwo¶æ wsadzenia b48 poszerzy mi zakres poszukiwañ
    Ostatnio edytowane przez mlonas ; 20-07-2018 o 10:34

Podobne w±tki

  1. [silnik] Sposób wymiany uszczelniaczy zaworowych bez demonta¿y g³owic i wa³ków w N62
    Przez Replay 1999 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 14:29
  2. E38 4.4 i demonta¿ LPG
    Przez IceMan11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:59
  3. [silnik] Oznaczenie g³owic po cylindrach
    Przez Speedy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 17:51
  4. [mechanika] [e 32] ró¿nica g³owic
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 21:11
  5. magicy od g³owic
    Przez skalpel w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •