Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: 02' 745i garażowy demontaż głowic

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    7
    BMW
    2002 745i
    Skąd
    Siedlce

    Post 02' 745i garażowy demontaż głowic

    Witam.
    Czy jest mi ktoś w stanie szczegółowo i rzeczowo opisać jak się do tego zabrać, ewentualnie nakierować na jakiś poradnik, bo mi nie udało się znaleźć? Dlaczego? Nie ufam już jakiemukolwiek mechanikowi i wolę coś zepsuć po swojemu i mieć jedynie do siebie pretensje (prawdopodobnie i tak całe auto razem z silnikiem nadaje się do pogonienia na części, ale nie brakuje mi determinacji do ratowania go), pomińmy to..
    Jakie narzędzia będą mi potrzebne (torxy, nasadki itp wszystko mam) chodzi mi głównie o narzędzia do obsługi rozrządu itp. Do prawidłowego skręcania dynamometryk wskazówkowy wystarczy?
    Czy jest szansa je zdjąć bez ruszania całego silnika? Do dyspozycji mam jedynie dwie żaby i kobyłki/koziołki/jak zwał tak zwał gdyby była potrzeba ingerencji od dołu. Dla ułatwienia zamierzam zdjąć cały pas przedni i maskę.
    Na co konkretnie uważać i jak to później spiąć z powrotem do kupy. Dodatkowo jak bezpiecznie rozpiąć instalacje LPG żeby nie utrudniała mi pracy? Demontowałbym też zbiornik płynu hydraulicznego i chłodniczego i myślałem też nad pompą ABS. Czy jest potrzeba odpięcia akumulatora od zasilania? Przez butlę w kole nie ma jakiegokolwiek dostępu do niego.
    Demontowałem już sporo rzeczy pod maską w kilku autach, głównie większość rzeczy robię sam jeśli znajdę odpowiedni poradnik, ale ta robota wykracza poza moją odwagę brania się za to w ciemno i chcę się do tego przygotować i liczę na waszą pomoc, krótko mówiąc chciałbym aby ktoś mnie poprowadził przez to "za rączkę"

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy
    1. Po co zwalasz glowice?
    2. Da sie to zrobić w domu ale latwe to to nie jest, nawet majac specjalistyczny sprzet
    3. Przy tak poważnych pracach najwygodniej jest wyjąć silnik
    4. Silnik jest bardzo skomplikowany w szczególności dla amatora, a amatorka sie bardzo szybko zemsci - w szczególności finansowo...

    Do ustawiania rozrzadu sa odpowiednie blokady, polecam zakupić ale da sie zrobic to bez nich. Ale trzeba to umieć

    Dynamometr wskazowkowy zalezy jak wyskalowany i na ile precyzyjny, lepiej pożyczyć coś sprawdzonego i skalibrowanego

    Generalnie jesli mam być szczery nie wiem czy bedziesz w stanie zrobic to sam, nie mowie juz o samym rozebraniu lecz o zlozeniu tego zgodnie ze sztuką, ilość rzeczy na które trzeba zwrocic uwage jest ogromna i wydaje mi sie ze nie widzac samochodu nie wiele osób bedzie w stanie Cię "prowadzić za ręke" co najwyzej podpowiedzieć

    Sam schemat dosyc prosty jak w wiekszosci aut, ale miejsca szczegolnie przy podszybiu jak na lekarstwo.

    Akumulator radze odpiac, pompa abs akurat najmniej bedzie przeszkadzać.


    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    7
    BMW
    2002 745i
    Skąd
    Siedlce
    Z głowicą jest taka historia, że jeszcze w poprzednim roku borykałem się z wypluwaniem świecy z bloku, za pierwszym udało wkręcić się z powrotem, po jakichś dwóch tygodniach wywaliło z powrotem, przy okazji złamało cewkę oraz świeca przepadła. Laweta do mechanika, powiedział że ktoś kto świece wkręcał się nie postarał, niby dokręcił poprawnie i nic się nie działo do teraz. Miesiąc temu odebrałem auto po uszczelniaczach, przy okazji zmienione świece i parę innych dupereli. W tą niedzielę będąc w trasie znów odezwała się ta sama świeca na tym samym cylindrze. Nie udało się jej wkręcić z powrotem - po prostu nie było tam gwintu który by ją trzymał. Z racji desperacji i uniknięcia lawety i głównie braku funduszy na nią trzeba było coś wykombinować by nie jechać z otwartym cylindrem i tu prawdopodobnie sam popełniłem pewien błąd. Cewka razem ze świecą została zablokowana drewnianym klockiem o "daszek" z grodzi by nie wypluwał jej, ale głupi byłem i zostawiłem ją pod zasilaniem. Dokończyłem 300km bez jakichś większych problemów, ale słychać było, że cylinder nadal nie jest szczelny, ale nie miałem wyboru. Następnego dnia po powrocie postanowiłem zajrzeć do tamtej świecy, a moim oczom ukazała się osmolona cewka, a raczej jej połowiczny brak i dziurę w tym tunelu cewki... Po cewce w tym tunelu jakieś drobinki zostały, ale to dużo za mało. Miałem umówione już naprawę samego gwintu, ale muszę mieć zdjętą głowicę, ale jak zobaczyłem skutki tego co zrobiłem to wydaje mi się, że na samej naprawie gwintu się nie skończy, a raczej na całkowitej jej wymianie albo silniku na żyletki jeżeli to wszystko przedostało się do obiegu. Te auto miało mi być potrzebne za miesiąc, ale portfel nie do końca też pozwala oddać go do mechanika i chcę zaryzykować sam. Jeden mechanik krzyknął 1500 (za samą robociznę), a drugi 2000, a jeszcze kolejnych dwóch odmówiło podejmowania się tego, jutro odwiedzę jeszcze jedno miejsce, a w weekend ma mi jeszcze jeden dać odpowiedź. Boję się też zakupu używanego czegokolwiek czy głowicy czy samego silnika, bo to wszystko zazwyczaj leży luzem i tak samo przejechałem się na skrzyni biegów. Chyba że ktoś z was widzi jeszcze jakieś inne wyjście z tego, bo mi to już ręce opadły do sąsiadów piętro niżej

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    69
    BMW
    e65 745i
    Skąd
    Puławy
    W takim wypadku, nie rob tego sam, bo 1500 za robocizne to bedzie 1/5 twoich wydatków, do obiegu sie nic nie dostalo poniewaz cylinder jest hermetyczny i o ile nie wpadlo tam cos twardego np ze swiecy to powinno byc ok, po sciagnieciu glowicy bedzie moznal ocenić gladz cylindra. Przerabialem kilka przypadkow (co prawda nie w n62) wyrwanej swiecy razem z gwintem i zakoczylo sie na wkreceniu nowej tulei i samochody smigaja do tej pory - wiem to bo je ciagle serwisuje.

    1500zl za zrobienie glowicy demontaż i montaz to (wzglednie) nie jest duzy koszt, dojdzie jeszcze uszczelka pod glowe + nowe szpilki (choc nie wszyscy wymieniaja...)

    Nie wiem z jakich okolic jesteś, jak gdzies niedaleko to moge podjechać i obadać temat, w ramach pomocy :)

    Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

    ------

    Umkneła mi ta dziura w tulei swiecy, to element wymienny, o ile ja tylko przepaliło to nie bedzie problemu z wymianą. Po ściągnięciu pokrywy zaworow, a to mozesz zrobic sam, bedziesz widzial czy cos sie tam wiecej dostalo.
    Ostatnio edytowane przez czauder ; 05-07-2018 o 23:26

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    1500 PLN kosztuje usługa wstawienia nowego gwintu świecy bez zdejmowania głowicy. Badanie endoskopowe cylindra to 200 PLN od cylindra.
    pozdrawiam Bartek

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    7
    BMW
    2002 745i
    Skąd
    Siedlce
    Padło na wymianie silnika, po oszacowaniu regeneracji głowicy po rozsypaniu się tego plastikowego tunelu cewki 5tys+ może wyjść, więc wyjdzie na to samo jak trafić jeszcze w miarę żywy silnik chyba, najlepiej jak jeszcze na aucie będzie to jest możliwość sprawdzenia go

    Edit.
    Jeszcze bym chciał spytać, bo nie bardzo mogę znaleźć.
    Czy n62b48 z osprzętem można zeswapować p&p w miejsce b44? Ewentualnie co mogę dodatkowo potrzebować, bo skoro i tak mój b44 idzie na śmietnik to możliwość wsadzenia b48 poszerzy mi zakres poszukiwań
    Ostatnio edytowane przez mlonas ; 20-07-2018 o 10:34

Podobne wątki

  1. [silnik] Sposób wymiany uszczelniaczy zaworowych bez demontaży głowic i wałków w N62
    Przez Replay 1999 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-08-2015, 14:29
  2. E38 4.4 i demontaż LPG
    Przez IceMan11 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 04-04-2015, 10:59
  3. [silnik] Oznaczenie głowic po cylindrach
    Przez Speedy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 15-01-2014, 17:51
  4. [mechanika] [e 32] różnica głowic
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-03-2010, 21:11
  5. magicy od głowic
    Przez skalpel w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-10-2009, 17:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •