Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 23

Wątek: e38 twarde zawieszenie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk

    Post e38 twarde zawieszenie

    Aktualnie jestem po regeneracji kompletu amortyzatorów edc i wymianie gruszek tylnych z nivo.
    Po tym zabiegu auto jest dość twarde bardzo czuć nierówności.
    Założone mam nowe koła 18 z oponami 235/50 i 255/45, a auto kupiłem na 19 i wydaje mi się, że wcześniej nie było tak twarde.
    Wysokość mierzona od końca felgi do nadkola przód 655mm, tył 615mm coś chyba odbiegają od tabeli wysokości jaką znalazłem w necie.
    Mogło się coś stać z edc?
    Na oponach zimowych jak włączyłem na przycisku edc to czułem, że robiło się twardo teraz nie czuję zbytniej różnicy.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Przejedź się i potem uzupełnij płyn wspomagania. Z tylu auta jest zawór regulacyjny wysokości zawieszenia sprawdź jeśli jest źle ustawiony i amortyzatory są na max wysunięte nie będzie odpowiedniego tłumienia i będzie bardzo twardo. Poszukaj w sieci jest podana wysokość jaka musi być z tyłu auta. Co do regeneracji amortyzatorów to wystarczy podjechać na stacje diagnostyczną i sprawdzić tłumienie. Może ktoś źle to zrobił i będziesz to musiał reklamować.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Znalazłem więcej informacji i tak dla felg 18 cali wysokość od dolnej krawędzi felgi do nadwozia mierzona na środku koła ma być 597 mm. Tu masz instrukcję regulacji (https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...s-rear/AcM6Hoh).
    W Tis Bmw podaje iż zbyt sztywne zawieszenie to tylko dwie możliwości są uszkodzony amortyzator lub zbyt niskie ciśnienie w poduszkach (uszkodzone tzw gruszki). Piszesz że je wymieniłeś, nowe czy używane założyłeś?

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    Widziałem już wcześniej tą tabelę. Wynika, że przód i tył mam wyżej niż tam jest napisane. Tył ok powiedzmy, że można wyregulować bardziej ale co z przodem?
    Czy Dis-em podłącze się z modułem EDC? Może jest uszkodzony albo w jakimś tyrbie awaryjnym stąd jest twardy ciągle?
    Stanie się coś jak odłączę wtyczki z przednich amorów edc żeby sprawdzić czy jest lepiej?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    Gruszka jedna oryginalna, druga zamiennik obie nowe.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Tak w Disie robiłem diagnostykę edc i tam jest opcja sprawdzenia całego układu pamiętam że dis jest w stanie sprawdzić wszystkie zaworki układu i jeśli jest coś nie tak to powinien ci pokazać. Możesz śmiało odłączyć wtyczki od edc z przodu nic się nie stanie. Nie pamiętam gdzie ale kiedyś widziałem w Disie że w e38 jest opcja ustawiania twardości zawieszenia, może na forum jest ktoś kto siedzi w disie i ci podpowie. Niestety szukałem informacji i materiałów do dis ale ciężko cokolwiek znaleźć.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    no to muszę do elektronika na kompa podjechać
    ciekawe czy mu się uda połączyć bo wyczytałem gdzieś, że do EDC potrzebny jest interfejs ADS

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    zaopatrzyłem się w kompa i interfejs ADS na rs232. Program Dis v44 i inpa działa :)
    Gdzie w Dis jest diagnostyka edc? Robiłem ten szybki skan ale chyba z edc nic nie znalazło.
    W inpa pokazało jakiś błąd widoczny na zdjęciach poniżej. Co to może być?








  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Włącz disa i zrób pełna diagnostykę auta. To trwa bardzo długo ale jeśli znajdzie błędy w edc będziesz wtedy mógł przejść do diagnostyki i testów dis podpowiada jak zdiagnozować i co może być nie tak że widzi błąd. Jeśli nie wykryje błędów pozostaje pytanie czy ty masz dobrze sprężyny dobrane bo może w tym problem że są zbyt twarde.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2018
    Posty
    89
    BMW
    E38 740i 2000
    Skąd
    śląsk
    W dis wyskoczyl taki blad jak chcialem zidentyfikowac edc

    Ostatnio edytowane przez zbyszek82 ; 28-07-2018 o 19:18

Podobne wątki

  1. [E32] Rury chłodnicze twarde jak kamień
    Przez DamianCFH w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-04-2017, 17:29
  2. [ zawieszenie] Twarde nivo
    Przez robak190382 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 03-12-2014, 15:38
  3. Twarde węże ukłądu chłodzenia 750i
    Przez doogg w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 01-05-2013, 14:38
  4. Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 16:52
  5. twarde przewody od płynu chłodzącego
    Przez ahmar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-03-2010, 22:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •