Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Kupiłem uszkodzony silnik M60 3,5. Sprzedawca umywa ręce.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    93
    BMW
    e32 M30 B35 88 r.
    Skąd
    Gorzow Wlkp.

    Post Kupiłem uszkodzony silnik M60 3,5. Sprzedawca umywa ręce.

    Cześć!
    Mam taką nieprzyjemną sytuację. Kupiłem silnik M62 3,5, który miał być 100% sprawny, jeżdżony do końca, duża moc itd.
    Mechanikowi się spieszyło i bez sprawdzania ciśnienia, wrzucił mi go do samochodu. Kupilem nowe uszczelki na kolektory i inne uszczelniacze, po odpaleniu okazało się, że motor nie ma mocy. Sprawdziłem ciśnienie i okazało się, że gary mają ciśnienie 9.0, 9.0, 9.5, 7.0 i druga strona 6.5, 6.0, 3.0, 5.0
    Kupiłem silnik na gębę od osoby prywatnej. Gdy zadzwoniłem i powiedziałem, że silnik jest złom, rozłączył się i zero kontaktu - nie odbiera i nie odpisuje.
    Mam adres jego domu i numery telefonu do niego i jego żony. Wtopiłem 2500 zł, silnik muszę znów wyjmować, a samochód idzie na złom. Czy jest jakaś możliwość, by dojść swych praw? Zostałem oszukany, a sprzedający "uważa", że próbuję go naciągnąć.
    Ostatnio edytowane przez makaron3d ; 25-06-2018 o 14:16

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Mechanika za jaja w pierwszym rzędzie że go nie sprawdził. Potem trzeba się wybrać na wycieczkę do typa co Ci sprzedał i oddać motor. Niech oddaje kasę. W innym przypadku informujesz go że: zgłoszenie do skarbówki za sprzedaż bez dowodu zakupu. Zgłoszenie na policję oszustwa, do urzędu ochrony konsumentów. Wieli kozaków już wymięknie na tym etapie.

  3. #3
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Moim zdaniem nic z tym nie zrobisz, tym bardziej po czasie. Może gdybyś od razu po powrocie te ciśnienie zmierzył i się odezwał to moooże byłaby inna gadka. Teraz to możesz jedynie wysłać "ekipę serwisową", ale przy takich pieniądzach to się raczej nie będzie opłacało.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    93
    BMW
    e32 M30 B35 88 r.
    Skąd
    Gorzow Wlkp.
    Dzięki za odpowiedzi. Dzwoniłem do niego po kilku dniach, gdy silnik nie chciał pracować jak trzeba. Zapewniał, że wszystko było super więc szukałem usterek w instalacji, aż sprawdziłem ciśnienia. Ok, skoro nie odzyskam kasy, to chociaż mu zaszkodzę urzędami. Niech się tłumaczy, bo ślad na allegro jest, świadków zakupu również mam. Czuję się źle po takim traktowaniu. Możliwe, że sprzedający uważa, że silnik rzeczywiście był sprawny i to go utwierdza w przekonaniu jakobym był oszustem. Zaufałem człowiekowi i tym razem był to błąd.

    P.S. Na wycieczkę do Obrazowa nie mam ochoty póki co (600 km).

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Obrazowa ? W jakim województwie?

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Pozapisuj pełne strony aukcji z allegro, wszelkie ślady, jakiekolwiek.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    38
    BMW
    E38 735 m62 manual
    Skąd
    WLKP
    Kupiłeś go przez allegro? Jak to było. Facebookowa giełda czy na gębe?
    Zapisz zdjęcia oferty SMS-y wiadomości z messengera.
    Wszystko to jest dowodem umowy kupna sprzedaży (która istnieje tez w formie ustnej!) a jako osoba prywatna możesz żądać zwrotu kosztów jeśli on powiedział że jest sprawny. Kase za mechanika ciężko będzie odzyskać bo zleciłeś mu montaż używanej rzeczy więc nie ma mowy o gwarancji przez mechanika ale jak wspominano należało do niego sprawdzenie co montuje i od tego mozna by żadać zwrotu np połowy pieniędzy za usługę.

    Jeżeli silnik był od prywaciarza to straszenie uokik -em na nic się nie zda bo odpadają wszelakie przepisy dotyczące przedsiębiorców.
    Tutaj działa kodeks cywilny a jeśli sprzedał go jako sprawny to przysługuje ci rękojmia za wady fizyczne

    http://dokumenty.e-prawnik.pl/kodeks...ania-sprzedaz/
    To że nie masz kwitu nie oznacza że umowa w formie ustnej nie ma mocy prawnej, jest tak samo ważna. Zapisz czas i numery rozmów przez telefon jak nie masz nic innego.

    Na te chwile powołując się na KC napisz na piśmie przedsądowe wezwanie do zapłaty listem poleconym do niego. Poleconym bo musisz mieć potwierdzenie że on odebrał. Skarbówek i "ekip serwisowych" nie ruszaj. Myślę że po tym będzie zwrot bo następny krok to sąd ale się nie obawiaj bo i bez adwokata na pierwszej góra drugiej rozprawie będzie miał nakaz zapłaty i dojdą mu koszty rozprawy w połowie lub całości i grzywna.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    93
    BMW
    e32 M30 B35 88 r.
    Skąd
    Gorzow Wlkp.
    Dzięki z kompleksowe doradztwo. Biorę się za zbieranie dowodów.
    Silnik kupiłem niestety poza allegro i typ przywiózł mi silnik do domu, bo akurat z pracy pod Poznań jechał.

    Dzuda - chodzi o Obrazów przy Sandomierzu. Na te dane jest konto allegro, na którym widniało ogłoszenie.
    Ostatnio edytowane przez makaron3d ; 28-06-2018 o 09:42

  9. #9
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Czyli moje okolice. Znam dużo osob z tamtych okolic.Jesteś pewny ze to węgrce a nie milczany ? Wysoki chlopak z ala brodą ? E34 w kombi to przywiózł ?

    Ma cos wystawione na allegro ?
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 26-06-2018 o 08:53

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    93
    BMW
    e32 M30 B35 88 r.
    Skąd
    Gorzow Wlkp.
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Czyli moje okolice. Znam dużo osob z tamtych okolic.Jesteś pewny ze to węgrce a nie milczany ? Wysoki chlopak z ala brodą ? E34 w kombi to przywiózł ?

    Ma cos wystawione na allegro ?
    Adres allegro jest z tego miejsca co podałem. Facet nie miał brody, przywiózł silnik służbowym pickupem. Fizjonomia niejaka, charakter mdły. Miałem wrażenie, że nie zna się w ogóle na mechanice, ale sprzedaje części na boku.
    Pousuwał wszystkie ogłoszenia po moich telefonach. W archiwum jest trochę ogłoszeń:
    Ostatnio edytowane przez makaron3d ; 28-06-2018 o 09:42

Podobne wątki

  1. BMW 118d - USZKODZONY SILNIK! Proszę o pomoc!
    Przez Arman w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 26-07-2015, 08:58
  2. [E38] Witam! Przyjmę w dobre ręce e38.
    Przez lukaszbasak w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-06-2012, 00:23
  3. Kupiłem Auto a sprzedawca nie chce pózniej sprzedać
    Przez pocisk7 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-03-2011, 21:35
  4. ręce opadają :D:D:D
    Przez Przemik w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 22:50

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •