Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Wymiana uszczelek podstawy filtra oleju

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa

    Post Wymiana uszczelek podstawy filtra oleju

    Będę niedługo bawił się w wymianą uszczelek podstawy filtra oleju, bo jest tam już wyciek (sparciałe stare uszczelki).

    Mam pytanie techniczne, czy przy wymianie tego wymienia się*również śruby, którymi to jest skręcone do siebie i do bloku? Numery śrub 10,8,7,6?

    http://www.realoem.com/bmw/enUS/show...diagId=11_3971


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    A więc jestem po wymianie tych uszczelek, napiszę kilka wskazówek, jak to zrobić w silniku N54B30. Ja przy okazji zmieniałem olej, więc zacząłem od jego spuszczenia.

    - demontujemy osłonę górną silnika, tam są węzę od podciśnienia więc rozpinamy je

    - demontujemy puszkę filtra powietrza

    - odkręcamy rury od chłodnicy oleju, tam są dwa oringi, które wymieniamy na nowe - numer części 17227800958

    - odkręcamy tą frontową część od podstawy filtra, trzy śruby torx, łatwy dostęp. Po jej zdjęciu już widać pierwszą uszczelkę

    - odkręcamy wszystkie śruby od kolektora ssącego, jedna ze śrub od podstawy filtra oleju jest pod nim i nie ma jak jej odkręcić bez luzowania kolektora

    - jak juz odkręcimy śruby kolektora, jest ich 7, delikatnie ciągniemy go do siebie, żeby zrobił miejsce dla odkręcenia tego jednego torxa. Nie trzeba mocno go wyszarpywać, delikatnie z wyczuciem

    - odkręcamy część podstawy filtra oleju, która jest przykręcona do bloku. Ta dolna, najmniejsza śruba jest najtrudniejsza, ponieważ obok jest rura. Da się ją odkręcić bez demontażu rury, trzeba użyć odpowiedniego klucza

    - demontujemy całość, czyścimy, demontujemy uszczelki, czyścimy miejsce na uszczelki, zakładamy nowe uszczelki i skręcamy wszystko w odwrotnej kolejności. Numery uszczelek - 11428637821 oraz 11428637820.

    Ja to robiłem pierwszy raz, zajęło mi to w sumie z 5 godzin, ale u nie już trochę ten olej cieknął i dosyć długo to czyściłem wszystko. Co więcej zdemontowałem całość i wyjąłem, łącznie z tą rurą od układu chodzenia z prawej strony. Inaczej nie udałoby się tego dobrze wyczyścić, tam na silniku. Stare uszczelki praktycznie nie istniały ;)




  3. #3
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    No to ja się tylko zapytam jak odpiąłeś węże od podciśnienia przy osłonie silnika? Nie połamałeś tam nic? Ja to próbowałem u siebie zrobić i poległem. Drugie pytanko, to czy z uszczelek ciekło Ci na przód silnika, czy na bok bloku od strony kierowcy?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Dwa węże od podciśnienia po lewej zeszły bez problemu. Ten po prawej już nie, ale jego nie odpinałem. Był na tyle elastyczny, że mogłem praktycznie dowolnie przekładać osłonę silnika w zależności gdzie potrzebowałem mieć dostęp. Nic nie połamałem :)

    Ciekło mi wszędzie, głównie na przód i na bok, ale na blok od strony kierowcy też. Ten olej później podczas jazdy leciał aż do skrzyni biegów, cały spód był upaprany :) Wszystko umyłem brake cleanerem i jest chyba ok.

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Ale ciągnąłeś je przy ściąganiu? Czy jakoś specjalnie ściskałeś? Te wtyczki są twarde i bałem się, że jak je jakimiś cążkami ścisnę, to połamię.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    zciskałem palcami i jakoś zeszły :) tam po bokach mają takie dziwne klamerki i jakoś zeszły.

Podobne wątki

  1. Wyciek oleju z podstawy filtra
    Przez jakubmw w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 03-05-2017, 21:18
  2. [silnik] Cykanie w okolicach podstawy filtra oleju.
    Przez Matjag556 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 00:09
  3. [silnik] [m62b44] wymiana oleju + uszczelek (miska, zawory)
    Przez Ventola w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-05-2014, 14:08
  4. [mechanika] Wymiana oleju i filtra w ZF 4Hp22
    Przez Cychol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 11:12
  5. wymiana uszczelek - kapa zaworowa i miska oleju
    Przez borrad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-02-2009, 12:54

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •