Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Poka¿ wyniki od 21 do 30 z 47

W±tek: Urwany kawa³ek króæca ch³odnicy - co robiæ?

  1. #21
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    To moja polityka jednak ró¿ni siê od Twojej. Nie mówiê ¿eby wyrzucaæ pieni±dze i wymieniaæ dobre na nowe, ale pewne elementy lepiej od razu wymieniæ bo znaj±c ¿ycie zem¶ci siê szybciej ni¿ siê cz³owiek tego spodziewa a ich koszt jest ni¿szy ni¿ sama robota i wkur..anie siê nad ponownym grzebaniem przy tym samym.
    Chyba siê nie rozumiemy je¿eli czê¶æ jest uszkodzona to wymieniasz a kiedy uznajesz ¿e s± dobre to nie wymieniasz, ale pewne elementy mimo ¿e dobre to wymieniasz, orginalny w±¿ wcale nie jest taki tani a z zamiennikami bywa ró¿nie czasami ten "stary" orginalny poci±gnie d³u¿ej ni¿ nowy zamiennik. Sam o tym doskonale wiesz i moim zdaniem nie ma co byæ nadgorliwym.

  2. #22
    Vip Vip Awatar ttrol
    Do³±czy³
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Sk±d
    Zgorza³a/Warszawa
    a od kiedy profilaktyka to wyrzucanie pieniêdzy w b³oto?

    zêbów te¿ nie myjesz I jak je próchnica atakuje to dopiero siê nimi zainteresujesz?

    profilaktyka to jedyny sposób na utrzymywanie prawid³owego funkcjonowania maszyn I organizmów, czasem jest za pó¼no/za drogo na leczenie


    zrozumia³bym w aucie, które ma 10 lat, ale 25+
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 01-06-2018 o 13:12
    pozdrawiam Bartek

  3. #23
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Ale siê temat rozhula³. A powiadomienia do mnie nie przysz³y. Wymieni³em sobie na razie jeden wê¿yk od ch³odnicy i zamówi³em wisko, ¿eby¶cie siê nie z³o¶cili ;) A tak naprawdê to ten jeden trochê oberwa³ przy wymianie ch³odnicy i nie chcia³em ryzykowaæ. Porz±dnie poskrêca³em i jest git. Przy okazji, polski zamiennik firmy LORO prawie pasuje do os³ony wentylatora:) Zobaczymy jak siê sprawdzi w korkach, jak przyjdzie nowe wisko. Zagrza³em auto do 98 stopni przy otwartej masce i zatrzyma³em wiatrak rêk±, wiêc rozumiem, ¿e to ju¿ nie profilaktyka?
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  4. #24
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    ¦wietne porównanie z tymi zêbami, a¿ w ..... :) je¿eli macie byæ szczê¶liwsi z podmieniania dobrych czê¶ci na nowe bo tylko o to mi chodzi ¿e nie trzeba zmieniaæ 100 rzeczy w ko³o przy wymianie jakiej¶ czê¶ci która padnie to proszê bardzo, na pewno ich nie odzyskasz przy sprzeda¿y, a twierdzenie ¿e auto ma u kogo¶ do¿ywocie jest bzdur±, nie jeden tutaj tak twierdzi³ w³±cznie ze mn± ale jak pojawiaj± siê mo¿liwo¶ci to zmiana auta jest tylko kwesti± czasu a pieni±dze które w³o¿ycie w inne czê¶ci przy okazji s± wyrzucone w bloto i ju¿. Zaznaczam jeszcze raz ¿e chodzi mi tylko o podmianê dobrych czê¶ci na nowe, je¿eli czê¶æ jest zu¿yta trzeba wymieniæ bez gadki.

  5. #25
    Zaawansowany U¿ytkownik
    Do³±czy³
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Sk±d
    KATowice
    ogólnie nie odzyskasz ¿adnej kwoty z czê¶ci ,a jednak siê je zmienia
    firma Vaico robi wê¿yki do bmw,firmuje je swoimi numerami,ale na wê¿ach jest wybita równie¿ numeracja bmw,te wê¿yki s± o 50 % tañsze ni¿ ze znaczkiem bmw

  6. #26
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, proszê. Czy ja gdzie¶ napisa³em ¿eby nie wymieniaæ czê¶ci, albo nie kupowaæ tanich?

  7. #27
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lockbud Zobacz posta
    Ludzie czytajcie ze zrozumieniem, proszê. Czy ja gdzie¶ napisa³em ¿eby nie wymieniaæ czê¶ci, albo nie kupowaæ tanich?
    @Lockbudo ja wiem co chcesz powiedzieæ i o co Ci chodzi ,ale teraz to juz sam zapêdzasz siê poma³u w kozi róg

  8. #28
    Zaawansowany U¿ytkownik Awatar Prezeslaw
    Do³±czy³
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Sk±d
    Warszawa
    Przepraszam, ¿e przerywam t± rzeczow± dysputê. Wtr±cê siê z ma³ym OT a propos ch³odzenia. Czy wisko dzia³a tak samo przy zamkniêtej masce, jak i przy otwartej? Czy przy otwartej za³±czy siê pó¼niej ze wzglêdu na ¶wie¿e powietrze? Pytam raczej z ciekawo¶ci, bo nowe ju¿ zamówione (HART). Moje stare wisko przy otwartej masce i 98 stopniach w te¶cie nr 7 da siê zatrzymaæ rêk±. Stara ch³odnica by³a oryginalna (od '94 roku), wiêc szansa, ¿e sprzêg³a wentylatora te¿ nikt nie rusza³.
    To co, ¿e diesel? Pewnie ¶wiece zalane;)

  9. #29
    Do¶wiadczony U¿ytkownik Awatar miro
    Do³±czy³
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Sk±d
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Prezeslaw Zobacz posta
    Przepraszam, ¿e przerywam t± rzeczow± dysputê. Wtr±cê siê z ma³ym OT a propos ch³odzenia. Czy wisko dzia³a tak samo przy zamkniêtej masce, jak i przy otwartej? Czy przy otwartej za³±czy siê pó¼niej ze wzglêdu na ¶wie¿e powietrze? Pytam raczej z ciekawo¶ci, bo nowe ju¿ zamówione (HART). Moje stare wisko przy otwartej masce i 98 stopniach w te¶cie nr 7 da siê zatrzymaæ rêk±. Stara ch³odnica by³a oryginalna (od '94 roku), wiêc szansa, ¿e sprzêg³a wentylatora te¿ nikt nie rusza³.
    Jak jest sprawne to przy otwartej te¿ siê skleja a u Ciebie wszystko wskazuje na 100% uszkodzenie wiskozy.
    Da³o mi kiedy¶ visco po dupie dosyæ ostro w e32 i przez b³êdn± ocenê jego pracy by³a zrzucana g³owica . Okaza³o siê ,¿e visco by³o zepsute bo po posk³adaniu silnika dalej dostawa³ takiej temperatury ,¿e p³yn zaczyna³ wyrzucaæ ze zbiorniczka. Po wymianie visco na nowe autko ¶miga³o jak nowe przez nastêpne dwa lata a potem sprzeda³em lecz wszystko by³o ca³y czas super nawet jeszcze potem d³ugo bo mia³em okazjê rozmawiaæ z nowym w³a¶cicielem. Dodam tylko ,¿e te¿ mi rozwali³o w±¿ takiego cisnienia dostawa³o i to wszystko przez visco. W jednej e38 te¿ mia³em uszkodzone ale tam mia³em klimatyzacjê (w e32 nie by³o klimy) i w tym momencie elektryczny wentylator przejmowa³ awaryjnie ch³odzenie p³ynu w ch³odnicy ,chocia¿ w korku klimê trzeba by³o wtedy wy³±czaæ poniewa¿ nie dawa³ rady wszystkiego wych³odziæ i temperatura zaczyna³a rosn±æ. Nauczony do¶wiadczeniem z e32 wymieni³em visco i wszystko wróci³o do wzorowej normy.
    Do E32 za³o¿y³em visco firmy OT-SA ,natomiast do e32 BEHR.
    Visco to bardzo wa¿ny element ch³odzenia i je¿eli go tam in¿ynierowie wkomponowali to musi tam byæ sprawne i poprawnie dzia³aj±ce.

  10. #30
    Vip Vip Awatar lockbud
    Do³±czy³
    Jul 2009
    Posty
    2,433
    BMW
    By³o E38 730i 94r. Jest.........................X6 40d.
    Sk±d
    - Sosnowiec
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Lockbud ja wiem co chcesz powiedzieæ i o co Ci chodzi ,ale teraz to juz sam zapêdzasz siê poma³u w kozi róg
    Miro nawet ty kiedy¶ zrozumiesz i nie bêdziesz wymienia³ ró¿nych czê¶ci w ko³o je¿eli nie bêdzie potrzeby, to tylko kwestia czasu. My¶lê ¿eby nie robiæ wiêcej ¶mietnika w tym temacie bo ka¿dy z nas ma swoje inne zdanie na ten temat i na ten moment go nie zmieni, wiêc bez sensu jest dalsza rozmowa, nie pierwsza zreszt± o tej tematyce. mo¿na by tak bez koñca

Podobne w±tki

  1. Lubiê ten kawa³ek...
    Przez Martynka w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 27-11-2014, 21:51
  2. urwany peda³ gazu- HILFE !!!
    Przez max w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-06-2010, 17:26
  3. [pozostale] urwany Przewód - radio, TV? foto
    Przez ariusz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 21:15
  4. dobry kawa³ek
    Przez luki_e38 w dziale NA KA¯DY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2008, 23:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie mo¿esz zak³adaæ nowych tematów
  • Nie mo¿esz pisaæ wiadomo¶ci
  • Nie mo¿esz dodawaæ za³±czników
  • Nie mo¿esz edytowaæ swoich postów
  •