Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 59 z 59

Wątek: 728 czy będę żałował

  1. #51
    Początkujący Użytkownik Awatar kubekpokawie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    25
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Płońsk
    No właśnie poczytałem i stąd moja wstawka o 2letniej rękojmi, też uważam że czasy mirków handlarzy się trochę pokończyły.
    Ogłoszenie było za 12k, stargowaliśmy na 10,5k, taka też kwota była na FV. Jestem na działalności więc zwracam uwagę na takie rzeczy. Zresztą z ich strony nie było żadnych propozycji co do zaniżania kwoty.
    Komis jest dość spory jak na moje miasto. FV w maju dostałem z numerem 185 więc mało im tego nie schodzi. Nie wciągam go póki co do księgowej bo wtedy wiem że mam ograniczone prawa.

  2. #52
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Cytat Zamieszczone przez kubekpokawie Zobacz posta
    podpowiesz coś więcej ?
    https://7er.pl/forumdisplay.php/12-Seria-e38
    dział związany z problemami pytaniami itp.

    Dym jest raczej biały, przy drugim odpaleniu efekt nie występuje jeśli nie minęło kilka godzin.
    Biały dym to raczej płyn woda po prostu para wodna a płynu w chłodnicy nie ubywa ? tylko że przy tak małych kilometrach które zrobiłeś mogłeś tego nie zauważyć ,
    Niebieski dym to spalony olej


    mirków handlarzy
    I nie obrażaj Mirków :)

    Nr na fakturze 185 nie oznacza że tyle ich sprzedali prowadząc działalność powinieneś wiedzieć że możesz numeracje miesiąca czy też roku zacząć od 1500 i dalej 1501 lub z innego numeru byle by się kolejność zgadzała
    Ostatnio edytowane przez Mirant ; 02-06-2018 o 08:14
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  3. #53
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    @Kubekpokawie ,jeżeli kupiłeś auto od firmy na fakturę masz więcej praw niż Ci się wydaje. Poczytaj w necie o swoich prawach w tym momencie i walcz o swoje.
    Nie słuchaj ludzi którzy żyją w ciemnocie z przekonaniami z przed 10 lat lub więcej. Jak będziesz miał tylko problemy z tymi handlarzami dzwoń do UOKiK i on Ci pomoże.
    Handlarze z reguły są mądrzy tylko w gębie ale oni dobrze znają przepisy i po telefonie od takiego rzecznika miękną jak guma balonowa. Ja już kilku takim mądralą utarłem nosa i szybciej się poddali niż nawet sobie mogli wyobrazić. Począwszy od napraw a skończywszy na zwrocie samochodu . Podstawa to tylko nie pozwolić wpisać kwoty niższej na fakturze niż faktycznie płacisz za auto. Ci co pozwalają sobie na takie sytuacje to są frajerzy .
    Yhy. Ta jasne

    Ma jakiś zapach ten dym? Śmierdzi olej ? Jesli nie to normalna para. Zbiera sie woda w układzie wydechowym i przez chwile bedzie taki efekt dymienia.

    Jak masz pełną kwote na fakturze to raczej nic zdzialasz. Rzecznik praw konsumenta tez nie wiele pomoze. Sprawa może ciaganc sie miesiącami .Jak nie jesteś na to mocno przygotowany finansowo to raczej bym odpuścił. Znam bardzo dobrze takie przypadki bo mój najlepszy kolega handluje autami od x lat i nie raz mial takie przypadki. Sprzedaje 350-400aut rocznie. Takich pism od rzecznika praw konsumenta mial setki. Pieniądze tylko raz oddał i to z własnej nie przymuszonej woli bo szkoda było mu klientki z racji jej problemów rodzinno/finansowych.
    Ostatnio edytowane przez Dzuda ; 02-06-2018 o 10:11

  4. #54
    Początkujący Użytkownik Awatar kubekpokawie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    25
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Płońsk
    Cytat Zamieszczone przez Mirant Zobacz posta

    I nie obrażaj Mirków :)
    Obiecuje poprawę, przykleje się do Januszy ;)

  5. #55
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    @Dżuda ja te sprawy z handlarzami akurat załatwiałem bez rzecznika. Dwa razy oddali pieniądze za auto a kilka razy płacili za naprawę bez żadnego ale. Są ludzie którzy w pewnych sprawach nie potrzebują pomocy . Kiedyś handlowałem autami i obracając się w tym towarzystwie nie ma większych problemów.
    Chociaż kilka razy było ciężko i kilka razy niestety się nie udało ale to były błahostki więc nie warto bylo nadużywać pewnych pomocy.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 02-06-2018 o 21:08

  6. #56
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    To Ty jakis "cfaniak" jestes

    Takich to sie odsyła średnio co dwa dni i wracają z policją bo sobie nie poradzili. Tak jak napisałem wczesneij, 350-400 aut. Pewnie jakies 6-7tys aut sprzedał a przynajmniej z 1/3 chcieli oddawac. Jednak nigdy sie to nie udało :-) ani prośbą ani groźbą....

  7. #57
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    To Ty jakis "cfaniak" jestes

    Takich to sie odsyła średnio co dwa dni i wracają z policją bo sobie nie poradzili. Tak jak napisałem wczesneij, 350-400 aut. Pewnie jakies 6-7tys aut sprzedał a przynajmniej z 1/3 chcieli oddawac. Jednak nigdy sie to nie udało :-) ani prośbą ani groźbą....
    Prawda jest taka ze cześć ludzi szuka dziury w całym i takim fakt nie maja szans na cokolwiek.
    Ale są tez ludzie którzy ewidentne zostali oszukani i jak jest ktoś kumaty to potrafi wywalczyć swoje .
    Nie będę sie rozpisywał na temat sprzedaży samochodów bo kilka lat sprowadzałem auta co prawda nie osobowe ale to nie ma znaczenia , auta przyjeżdżały na lorze lub niskopodwoziowkach i tylko na placu były sprawdzane i na x aut zawsze sie coś trafiło co wróciło do nas do naprawy nikt nikomu nigdy nie powiedział spier...... Tylko proszę przyprowadzić i zarezerwować sobie trochę czasu będziemy sprawdzać przy Was jesli nasza wina pokrywamy koszty jesli wasza to płacicie za naprawę cześć ludziom nagle sie wozy naprawiły ale cześć ludzi miało racje i naprawialiśmy na swój koszt potem nikt do nikogo nie miał pretensji i prawda taka ze to nie byli straceni klienci najcześciej właśnie Ci wracali do nas po następne auta do floty bo wiedzieli ze nikt ich potem nie zostawi z problemem.
    Powodzenia życzę temu Twojemu znajomemu w sprzedaży .
    Policja nie ma nic do tego jesli pojazd nie jest kradziony , jesli sprzedawca nie chce sie dogadać to kończy sie to sprawa cywilna a nie prokuratura chyba ze ktoś poniósł szkodę związana z zagrożeniem życia lub uszczerbku na zdrowiu w wyniku jakiegoś oszustwa
    Ostatnio edytowane przez Mirant ; 03-06-2018 o 10:24
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  8. #58
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Mirant zgadzam się z Tobą w 100%. Dzuda pewnych rzeczy nie rozumie albo nie chce rozumieć. Też sprowadzałeś auta duże czy małe i znasz temat. Jeżeli podchodziłeś w taki sposób do klienta jak piszesz czyli tak jak ja to nie dziwo ,że klienci wracali. Ja też mam taką opinie wśród ludzi którzy mnie znają a klienci moich samochodów zgłaszali się sami po roku ,dwóch czy nawet więcej i pytali o kolejne auto. Nigdy nie musiałem się wstydzić i odwracać wzrok spotykając kogoś kto kupił moje auto a wręcz przeciwnie.
    Cena moich aut jedynie czasami nie pasowała przyszłemu kupującemu ale jak auto jest perfecto to nie kosztuje tyle co strucle na aukcjach i jak ktoś to rozumie to i tak kupuje bo wie ,że będzie się cieszył z auta a nie remontował na dzień dobry.
    Oczywiście ,że na dzień dzisiejszy przepisy są inne niż kilka lat temu i chronią bardziej kupującego.
    Handlarze są różni jak i kupujący ....to jest oczywiste ,ale mam nadzieję ,że dojdziemy przynajmniej do takiego momentu jak w Niemczech i przepisy będą jeszcze bardziej restrykcyjne oraz kary za oszustwa będą wymierzane i wykonywane a nie skończy się tylko na straszeniu. Jak jeden z drugim troszkę posiedzi lub zapłaci karę włącznie ze zwrotem gotówki za sprzedany samochód który był niezgodny z opisem i informacjami na jego temat to się im oczy otworzą.
    @Dzuda ja też mam masę kumpli którzy mają komisy i firmy auto-handlu i jednak mimo wszystko mają inne podejście do klienta i do towaru jaki oferują.
    Życzę Twojemu koledze szczęścia w biznesie z takim podejściem do klienta oraz do całej sprawy lecz obstawiam ,że kiedyś się zdziwi tylko trafi na człowieka który będzie wiedział co zrobić.

  9. #59
    Początkujący Użytkownik Awatar kubekpokawie
    Dołączył
    May 2018
    Posty
    25
    BMW
    E38 728
    Skąd
    Płońsk
    Witajcie ponownie, trochę mnie nie było ale jednak nadal jestem razem z moją 728 :)

    W międzyczasie trochę się podziało (niestety wydechy wciąż są ;) ).
    Telepanie budą na szczęście okazało się tylko walniętą cewką na 6 cylindrze i już teraz jest wszystko OK, no poza gazem bo gaz jest nadal jeszcze do poprawy ale to z czasem.
    W międzyczasie dopadła mnie choroba zwana przeciekającym zbiornikiem (co chyba jest normą z tego co się zorientowałem) i padł mi alternator - niestety obie sprawy były na tyle widowiskowo terytorialne że obie zakończyły się lawetami.
    Ale teraz odpukać wszystko już dobrze. No prawie ...

    W związku z tym do Was piszę.
    Przedwczoraj okazało się że straciłem światła stopu ale nie całkiem, mianowicie środkowe działa.
    Poczytałem trochę i wszyscy wskazują w swoich problemach na moduł LCM, nie byłoby problemu z tym że wszyscy twierdzą że mają go a kabinie a u mnie trzeszczy jakaś czarna kostka na jednym pinie który była w bagażniku przy akumulatorze, i trzeszczy dość znacznie, tak że przy otwartej szybie i bagażniku ją słychać. Podejrzewam że to ona jest do wymiany. Tylko czy to w moim przypadku również moduł LCM tyle że w przedlifcie był w bagażniku ?

Podobne wątki

  1. [E65/66] Będę nowy:D
    Przez baq172 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-09-2016, 11:55
  2. [zawieszenie] Będę wymieniał tylne łożyska -- macie jakieś wskazówki?
    Przez hatecraft w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 30-07-2011, 21:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •