Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Forumowicze miał ktoś do czynienia z Mechanicznym wtryskiem paliwa k-jetronic ??

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post Forumowicze miał ktoś do czynienia z Mechanicznym wtryskiem paliwa k-jetronic ??

    Jak w temacie a konkretniej chodzi o Mercedesa coupe 123 280ce 185km , potrzebuję kilku podpowiedzi na temat rozdzielacza regulatora ciśnienia paliwa i pozostałych podzespołów które współpracują z tzw. przepływomierzem i rozdzielaczem może ktoś coś ogarniał ?
    ps. na forum w 123 nic się nie dzieje i nikt nic nie wie :(
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Poszukaj na forum Audi 80, Audi 100 C3 i C4. Silniki 2.3 pięciocylindrowe z grupy Audi posiadały ten sam system wtrysku. Swoją drogą walczę teraz właśnie z Audi 100 2.3 z tym wtryskiem, rzuca silnikiem po mocnym nagrzaniu silnika...

  3. #3
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Słyszałem, że w Krakowie jest starszy pan, który ma te układy 'w małym palcu" Trzeba by w googlach poszukać namiarów.
    Sam walczyłem z tym dziadostwem w swoim w124, po czasie skapitulowałem.
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Tez mi sie kojarzy jakis Pan z Krakowa. Chyba Show z Tuningkingzów o nim wspominał przy temacie swojej W201 na fb.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    ok , cały ambaras jest taki że auto raczej zostanie już ze mną na dłużej tak jak e38 :) i chciałbym to sam ogarnąć żeby w przyszłości jak stara gwardia mechaników którzy o tym mają pojęcie odejdzie jakoś sobie radzić :)
    Audi ma chyba już KE-jetronik i trochę jest inaczej tutaj jest wszystko na podciśnienia .
    Większość rzeczy w między czasie już doczytałem i wprowadziłem w życie jeszcze gdzieś mam chyba nieszczelność na dolocie albo za uboga mieszankę walczę dalej a jak nie poradzę to szukam tego Pana z Krakowa .

    Najważniejsze że odpalił i klima chodzi hihihi
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  6. #6
    Vip Vip Awatar melas
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    278
    BMW
    CharlestizOB
    Skąd
    WrzeÂśnia
    zrób mi foto przepływomierza wraz z rozdzielaczem ewentualnie poczytaj ten artykuł https://autokult.pl/6617,wtrysk-mech...-jak-to-dziala. Jak chodziłem na Mechatronike takie studium policealne w Poznaniu u P. Kędzi układy wtryskowe benzynowe miałem z p. Jarkiem mistrz w układach wtrysku mechanicznego, zawsze nam opowiadał o trudnych przypadkach jakie mieli jego słuchacze i go wzywali gdy się poddali przy oldtimerach i podawał nam jakie były rozwiązania. Zobacz jaki masz system k-jetronic czy ke-jetronic. Z tego co pamiętam przepływomierz to podstawa dalej to ciśnienie paliwa i różnica ciśnień dolnego i górnego na rozdzielaczu. Druga sprawa nie rozkręcaj rozdzielacza bo go nie naprawisz nigdzie na świecie nie dostaniesz uszczelki z membraną która otwiera wtrysk. To chyba wszycho .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jpj
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    762
    BMW
    E32/E46/4R
    Skąd
    PL

    Post

    W Krakowie na ulicy Lindego był BOSH serwis (teraz jest tam stacja diagnostyczna chyba), ustawiałem tam 2 swoje audi quattro z K-Jetem, zresztą moi znajomi też tam jeździli. Musiałbyś podpytać, podzwonić, to było z 9 lat wstecz lub lepiej. Możesz też podpytać Artura z Quattro-Service-u w Krakowie. Kiedyś też siedział w temacie Kjetów, a na pewno z tego co wiem to ma trochę gratów na podmianę.
    Sam KE/K-Jet jak jest poprawnie ustawiony, nie był zatruty LPG itd to nie sprawia problemów.
    Ostatnio edytowane przez jpj ; 20-05-2018 o 22:21

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie






    k-jetronic na 100% , udało mi się już odpalić i chodzi na wszystkie gary coś jest jeszcze z mieszanką bo świece czarne okopcone po zmniejszeniu dawki paliwa kicha w przepływomierz od czasu do czasu nie wiem jeszcze jak z mocą nie wychylałem się z jazdą żeby nie kichnoł za mocno i nie rozwaliło przepływomierza .
    Pewnie bez analizatora spalin do regulacji się nie obejdzie ?
    Ostatnio edytowane przez Mirant ; 22-05-2018 o 08:57
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  9. #9
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Cytat Zamieszczone przez Mirant Zobacz posta

    k-jetronic na 100% , udało mi się już odpalić i chodzi na wszystkie gary coś jest jeszcze z mieszanką bo świece czarne okopcone po zmniejszeniu dawki paliwa kicha w przepływomierz od czasu do czasu nie wiem jeszcze jak z mocą nie wychylałem się z jazdą żeby nie kichnoł za mocno i nie rozwaliło przepływomierza .
    Pewnie bez analizatora spalin do regulacji się nie obejdzie ?
    Moduł zapłonowy sprawdzałeś ? Może być uwalony i będzie wsio świrowało. Czujniki temperatury sprawdzony ?
    Masz jakąś różnice w pracy na zimnym i rozgrzanym ?
    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 22-05-2018 o 13:38
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    To tak, modułu nie ruszałem , na rozgrzanym i na zimnym jest różnica chyba odpowiada za to regulator termiczny i zawór powietrza dodatkowego czujnik temperatury pokazuje tylko temperaturę na desce i w żadnym stopniu chyba nie ma nic do tzw. ssania .
    Jeszcze ustawię go na analizatorze spalin bo wydaje mi się że kichanie zniknie po prawidłowej regulacji , na razie dziękuję za podpowiedzi dam znać co i jak ale w przyszłym tygodniu bo chcę trochę czasu z rodzinką spędzić to nie ruszam gratów przez parę dni :)
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


Podobne wątki

  1. [skrzynia] Miał ktoś takie objawy? (5HP24)
    Przez shebi w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-04-2016, 16:02
  2. [opony] Czy ktoś miał taką kombinację w E38
    Przez KamilW w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-03-2014, 09:56
  3. Smart...ktoś miał ?
    Przez Roobs w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 09-04-2012, 09:33
  4. Czy ktoś z Was mial do czynienia z tym autem?
    Przez wiku w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 22:40
  5. Ktoś z forumowiczów miał stłuczkę
    Przez packman13 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-06-2009, 15:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •