Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Sonda lambda M60 a M62

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok

    Post Sonda lambda M60 a M62

    Siemka.

    Takie pytanie:

    Czy sondy od m60 różnią się od m62?. Prawdopodnie musze wymienic, a jak patrze po sklepach, to w jendych jest rozgraniczenie między tymi dwoma silnikami a w drugich, żę pasują od 1994 - 2001, jak to w końcu jest? Nie chce się wpapć jeżeli one się różnią, Wiaodmo oryginał Bosch. Jest jakiś konkretny nr sondy dla M60b40?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    Dedykowana to LSH6 a uniwersalna to LSH24, jeśli dobrze pamiętam. Różnią się wtyczką, sonda to właściwie to samo. Oczywiście mowa o M60B40.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Myślę o uniwersalnej, ale naczytałęm się już o nich i chyba lepiej dedykowaną i mieć spokój, no ale 310 pln X 2.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    To widzę, że ceny poszły w górę. Sonda sama w sobie nie różni się niczym (LSH6 od LSH24). To jest kwestia zarobienia wtyczki pod konkretne auto. Jak lubisz dłubać w kabelkach, to śmiało bierz uniwersalną. Jak sam nie zrobisz, to to co oszczędzisz na uniwersalności, oddasz elektrykowi za zabawę. Na stronie, gdzie sprzedają czescidobmw ;) masz BOSCHa za 268 z groszami. Dedykowany. Nr BOSCHa: 0-258-003-810
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    jak się zdecydujesz na uniwersalną to pamiętaj nie lutuj przewodów tylko bosch daje w zestawie tulejki do łączenia i naprawdę trzeba się przyłożyć do poprawnego ich zaprasowania żeby drugi raz tam nie zaglądać .
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    To nr części do m60? na stronach pokazuje, że pasuje do trójek z silnikami 1.6-1.8. Pogubiłęm się już. Może mnie ktoś nakierować na konkretny nr lub www gdzie znajde konkretnie sonde do m60 dedykowana? Nie chce bawić się w przerabianie wtyczek.
    Na innych stronach widzialem sondy OEM do m60 po 800+ pln więc już sam niewiem


    Edit:

    Dobra, kupiłem Boscha dedykowaną. 250 pln sztuka. Zobacyzymy co się wydarzy w weekend.

    Pozdr
    Ostatnio edytowane przez under ; 15-05-2018 o 16:47

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    Zmieniłęm sonde, ale dalej są drgania, tak jakby był jakiś przeskok iskry, zmieniłem już świece i fajki, więc może któraś cewka? Jak je bezpiecznie sprawdzić? Mogę je odpinać po kolei na odpalonym silniku? Nic się nie stanie dla auta lub dla mnie? :D Czy lepiej to robić na zgaszonym i wtedy odpalić z odpiętą cewką?

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pablo_el
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    143
    BMW
    e38 744 1997 e36 M50b20nv 1997
    Skąd
    Bialystok
    bez kompa nie ogarniesz tematu tylko stracisz kupę czasu. Po prostu DME wycina zapłon bo coś jest nie tak.


    Jeśli tego nie zrobiłeś zacznij od wymiany uszczelek na dolocie (komplet) plus dodatkowe podkładki - lewe powietrze tez wywala błąd sondy i adaptacje wykraczają poza limit. Lekki wyciec z uszczelek pod pokrywa zaworów tez daje takie objawy. Konwerter w skrzyni tez ;)

    do m62 pasują sondy z 1.9 4 cylindry - przynajmniej do przedlifta. Sporo tańsze w zakupie, wystarczy dociąć przewód na wymiar i zrobić wtyczkę.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    42
    BMW
    740i
    Skąd
    Białystok
    świece jak wymieniałęm to były okopcone ale oleju nie było widać.
    Mam interfejs i inpe ale za bardzo tego nie ogarniam, podstawy ogarne.. Dlatego myśle o cewkach, bo tylko to mi zostało, świece, fajki, sondy wymienione, pompka paliwa tez, filtr też, zostały już chyba cewki lub regulator ciśnienia paliwa.
    Byłem u kolegi na prof kompie i był błąd sondy więc dopytałem ale mowił że to na 90% sonda, jednak jak widać jestem w tych 10%.

    Ps. mam m60b40 po swapie z b30

    Sprawdze jutro cewki, moźe to jednak któraś z nich, jak nie to bede sprawdzal dolot, no ale pryskalem po calym dolocie autostartem i nie bylo zadnej reakcji silnika, nie wiem już.

    Wiem jak odczuwalny jest przeskok iskry i tak sie to objawia, przy niższych obrotach to po prostu czuć, czym obroty wyższe tym jest to mniej odczuwalne, ale mimo wszystko odczuwalne. Sprawdze jutro cewki.

    Pzdr!

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pablo_el
    Dołączył
    Dec 2016
    Posty
    143
    BMW
    e38 744 1997 e36 M50b20nv 1997
    Skąd
    Bialystok
    cewki wyszlyby na smoothness test - byłby jeden cylinder wyraźnie odbiegający od normy.

    Wklej dokładny błąd sondy. Blad jeszcze jest? Wraca?

    Jaka jest wartość powietrza mierzona przez przepływomierz na wolnych? 20-25 to norma jak jest inaczej to przeplywka sie konczy.

Podobne wątki

  1. [silnik] Sonda lambda.
    Przez MARSIANO w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 23-11-2016, 17:09
  2. [silnik] Sonda lambda
    Przez Mateuszl90 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 22-03-2016, 13:09
  3. [silnik] Sonda lambda
    Przez jonash w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2012, 22:12
  4. [silnik] sonda lambda
    Przez mazur pl w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 06:43
  5. Sonda lambda
    Przez ups00 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 26-02-2010, 16:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •