Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 19 z 19

Wątek: F01 Ustawienie geometrii kol z tylna osia skretna

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Tylna os jest ustawiona na 0 podczas funkcji serwisowej ABL Active steering...
    Jak na etapie zerowania tylnej osi porusza sie delikatnie kierownica na postoju to pojawialy mi sie wartosci 0.005. Czyli nawet delikatny ruch kierownicy sprawial kontrowanie kol tylnych.

    Nie sciaga mi auta na lewo badz prawo, wiec sadze, ze zostawiam 2 slady ale nie mozna byc nigdy pewnym. Zreszta jak gosc robil zbieznosc to ustawil wzgledem tylu. Wiec jest takie ustawienie, ktore zapewnia jazde na wprost. Teraz tylko dogranie kierownicy.

    Moze mozna jakos kierownice wyprostowac tymi Virtualnymi wartosciami.

  2. #12
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Samochód był obciążony dokładnie zgodnie z wytycznymi?(jest informacja w ista ile gdzie trzeba dołożyć)




    Próbowaliście ustawiać geometrię, włączając w I-drive tryb "łańcuchy śniegowe", funkcja ta blokuje pracę tylnej osi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Oczywiscie, ze nie obciazalem auta :). 2 pierwsze podejscia siedzialem w aucie. Moze to nie bylo za rozsadne.

    Co do I-drive to sprobuje tej funkcji w przyszlosci.

  4. #14
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Oczywiscie, ze nie obciazalem auta :). 2 pierwsze podejscia siedzialem w aucie. Moze to nie bylo za rozsadne.
    To życzę powodzenia.


    W E65 730d była przepaść między regulacją bez obciążenia(niektóre sprzęty mają opcje "symulacja obciążenia" i była ona użyta), a ponowną regulacją z obciążeniem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    337
    BMW
    Bylo: F01 730D, Jest: Tesla S
    Skąd
    Bydgoszcz
    Wczoraj wstawiłem własnie auto do ASO na wymianę poduszek dyfra i tylnej belki oraz dodatkowo geometrii kół :).
    ASO za 1wszym razem zapewne olali ustawienie tylnej osi i zrobili tylko zbieznosc lub tylko sprawdzili czy jest OK. Wydali mi auto twierdzac, ze zrobili jazde probna i jest OK. Pojechalem na expresowke i chu... mnie strzelil. Kiera prosto przy 80 a od 120 skrecona w lewo. Wrocilem sie na reklamacje i dopiero wtedy 2h gosc latal z laptopem i robil jazde probna. Po 2h walki udalo im sie. Pewnie nie mysleli, ze ktos juz broil z ABL Active steering i rozkalibrowal czujniki :). W koncu mam kierownice prosto.

    Jaki z tego wniosek?
    Mojego przypadku skrzywionej kierownicy nie zalatwia sama geometria pod obciazeniem. Glownie kalibracja czujnikow i tylnej osi - ABL Active steering.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Zmieniam opony na nowe i chcę zrobić porządnie geometrie. Gdzie w Łodzi lub Warszawie mogę podjechać. Czy ktoś może napisać jaka jest procedura dla auta RWD ze skrętną tylną osią? Nie mam błędów na desce, czy mam robić kalibrację ABL? Obecne opony mam wyząbkowane i mam delikatnie kierę przekrzywioną przy ustawionej zbieżności mechanicznie, bez kalibracji czujników, ale naprawdę minimalnie. Może to być spowodowane oponami właśnie... Dzięki za pomoc i instrukcje.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    http://www.diag.com.pl/ - tu w Łodzi dobrze ustawiają, chociaż tani nie są. Kilka osób z forum chyba też ich polecało.

    Jeszcze miałem sprawdzaną geometrię w M Fabric w Łodzi, natomiast oni nie oferują możliwości ustawiania geometrii 3D.

  8. #18
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    http://www.diag.com.pl/ - tu w Łodzi dobrze ustawiają, chociaż tani nie są.
    Czasem jak policzysz sobie wycieczki po warsztatach i ciągle niewłaściwie ustawioną geometrię, to nagle okazuje się wizyta u jednego fachowca, okazuje się tańszym rozwiązaniem.
    Kolega w E61 ustawiał geometrię na 3. warsztatach. Dwa z nich miały nowy sprzęt do geometrii 3D. Dopiero czwarty warsztat(ten, którego polecałem Aldikowi) ustawił to jak należy
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    Cursor - oczywiście pełna zgoda, lepiej zrobić to raz a porządnie :)

Podobne wątki

  1. ustawianie geometrii/zbieznosci
    Przez edibmw7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-04-2015, 15:54
  2. Ustawienie wycieraczek
    Przez kris13 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 01-12-2014, 23:52
  3. Ustawienie NCS
    Przez euro_tuned w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-07-2012, 12:00
  4. [silnik] Ustawienie zaworow
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2011, 21:52
  5. [elektronika] Ustawienie nawigacji
    Przez euro_tuned w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-08-2011, 11:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •