Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 29 z 29

Wątek: Jeszcze raz o rozładowującym akumulatorze

  1. #21
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    W E65 z 2003 r. chyba nie ma modułu o nazwie TCUM tylko w bagażniku po lewej stronie moduł "tel" ( ten co jest naklejka z kodem pin bluetooth ) .Kupiłem sobie "zworkę" do światłowodu , czekam na przesyłkę i będę walczył :):). Ps. Sosnowiec to jak Rosja - stan umysłu :):):)

  2. #22
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez kruel Zobacz posta
    W E65 z 2003 r. chyba nie ma modułu o nazwie TCUM tylko w bagażniku po lewej stronie moduł "tel" ( ten co jest naklejka z kodem pin bluetooth ) .Kupiłem sobie "zworkę" do światłowodu , czekam na przesyłkę i będę walczył :):). Ps. Sosnowiec to jak Rosja - stan umysłu :):):)
    Ja nie pisałem o TCUM w E65, a o przypadku w E61 ;)
    W tych latach pojawiał się już moduł "Everest", który jest podobny z zewnątrz do TCUM
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #23
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    5
    BMW
    e65 730d 2006
    Skąd
    Manchester, UK
    Chciałbym podłączyć się do tematu. Wczoraj wymontowałem zamek z drzwi przednich lewych bo przestało dociągać drzwi (soft close). Po wyjęciu i sprawdzeniu bebechów zamka zauważylem że pękła sprężynka na drążku który dociąga zamek. zagiełem ją tak żeby nie zatrzasneła na amen zamka i poskładałem i zamontowalem bo takiej sprężynki nie dostane nigdzie . troche trzeba było sie pomęczyć z kabelkiem klamki ale wszedł po paru minutach. Po dwóch godzinach wracam do auta a one martwe. Bateria spadła na jakies 7 volt. Odłaczyłem akumulator na noc i zostawiłem pod prostownikiem. Dzisiaj jeszcze raz to rozgrzebałem i wydaje mi sie ze zle ustawilem silniczek z zębatką w zamku bo tam sa małe magnesiki które czytaja położenie. Ustawilem to tak jak trzeba przy użyciu ISTA D,tam jest w DOOR MODULE FRONT pozycja czojników w tym zamku i wsadziłem do auta.
    Po tym wszystkim zaczołem sie zastanawiać jako że wczesniej nie wiedziałem do czego to jest ten Comfort Access ....myslalem ze to jest własnie soft close ale po zagłebieniu sie w temat widze że jednak to nie to. Mysle ze podczas zakładania tego kabla do klamki troche ja poruszałem jak była luzna i poszedł tam jakiś kabelek.
    Teraz do rzeczy. Wiem ze moduł od CA jest obok akumulatora ale czy to on podaje zasilanie na klamki? Jako ze mi CA zupełnie nie działa i nie dzałał na żadnej klamce i szczerze nie chce go, czy nie lepiej odpiąć wtyczki z klamek ,czy to nic nie daje?
    Wiem też że nie działający CA może być winą kluczyka tzn zgrania z autem, moduł sam nie pokazuje błedów i działa ok.

    P.S. rozglądam sie już za nowym zamkiem jako że funkcja soft close podoba mi sie bardzo :) ale ten CA to porażka jakaś...

  4. #24
    Początkujący Użytkownik Awatar maciasvoz
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    17
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Goleniów Zahodniopomorsie
    Witam niewiem czy to jest związane z tematem ale po wymianie dwuch aku u mnie okazało się że mialem rozwalony regulator napięcia w serwisie powiedzieli że przez to miałem ciągle niedoładowany aku i problem z rozładowanym akumulatorem zniknął

  5. #25
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam po 3 miesiącach . I znowu się zaczęło - akumulator rozładowany po jednym dniu stania. Reasumując od czerwca jeździłem z wypiętym modułem telefonu ( spięty światłowód że wszystko inne działało ) i wczoraj auto nie odpaliło . Teraz mam podejrzenie że gdzieś wilgoć coś robi ( ostatnio u mnie często lało ). Czy ktoś wie gdzie są jakieś newralgiczne punkty w E65 w których lubi zbierać się woda i może prowadzić do rozładowania akumulatora ??? Pozdrawiam

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    Wepnij miernik i jak auto się uspi (o ile uśpi)naciśnij delikatnie lewa strony maski na wysokości czujnika (otwarcia maski?). U mnie przy deszczach łapał jakieś zwarcia i co chwilę wybudzal auto, pobór prądu skakał do 12Ana kilkanaście sekund i tak co chwilę. Odpialem czujnik i auto po godzinie ma 60mA poboru

  7. #27
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Dziękuje za info ...sprawdziłem dzisiaj i niby wszystko OK .... Ciekawa rzecz to że akumulator siada i nie mam komunikatu że "aku rozładowany" ( baterry reachable - czy jakoś tak ) Pozdrawiam

  8. #28
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam, Wymieniłem moduł PM ( ot tak nie wiem czy tamten był zepsuty czy nie ) kupiłem aku AGM (centra 95 Ah ) zakodowałem i 3 tygodnie wszystko OK (odpukać w nie malowane ) Reasumując ... chytry traci 2x od razu mogłem kupić AGM-a ...:) Z innej beczki ...który czujnik odpowiada za wyświetlane komunikaty że silnik przegrzany ??? ( teraz wilgoć-tak mi się wydaje i po odpaleniu auta raz na jakiś czas wyskakuje mi na czerwono błąd że niby silnik przegrzany ) A przegrany nie jest bo to po odpaleniu z 2-3 minuty .... Pozdrawiam i polecam kupować od razu AGM :):)

  9. #29
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    511
    BMW
    E65 740d, 335i, 750dX
    Skąd
    LU
    W misce olejowej silnika masz czujnik poziomu i temperatury, przewody biegnal do sterownika silnika pod prawym filtrem kabinowym, moze tam tez masz wilgoc


    W saunie trzymasz ta E65 ze taka wilgoc masz :)

Podobne wątki

  1. [e38] Witam - już i jeszcze bez 7ki ;)
    Przez Lord_Jim w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 05:33
  2. Dmuchawa raz jeszcze
    Przez pales w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2009, 23:35
  3. [ elektryka] PDC raz jeszcze.
    Przez Iwansky w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 13:49
  4. [e38] I jeszcze jedno E38...
    Przez michal_5000 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 18:51
  5. Re re jeszcze raz
    Przez Jarecki w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 18:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •