Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29

Wątek: Jeszcze raz o rozładowującym akumulatorze

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk

    Post Jeszcze raz o rozładowującym akumulatorze

    Witam.Pozwolę założyć sobie nowy temat bo kwestie związane z rozładowującym akumulatorem są porozrzucane po forum. Więc tak akumulator nowy ( mam 2 szt do testów zwykłe ołowiowe ) Ostatnia sytuacja - auto po 3 dniach stania odpaliło jadę do pracy 5,5 km .Po 8 godzinach stania nie działa centralny - akumulator rozładowany całkowicie (nawet lampki mi się w środku nie zapaliły ) Odpalam na kablach wracam 5,5 kilometra ( więc czas ładowania aku jakieś 15 minut ) gaszę , i mogę po tak krótkim czasie odpalić . Jadę do garażu ładuje akumulator podłączam amperomierz i auto po otwarciu pobiera ~ 17 A i po ok 30 sekundach spada stopniowo do ~ 10 potem po jakiś ~5 minutach do ~ 400 mA ( nie czekam godziny aż spadnie jeszcze niżej ) ,Otwieram auto znowu 17 A i spada . Zmieniam aku na naładowany w 100% , myje auto przeparkowuje potem gril :) i po jakiś 4-5 godzinach auto mi nie zapala ( tak jak by się nie uśpiło i brało to 17A przez cały czas ). Dzisiaj
    się "bawiłem" kilka godzin tj zamykałem otwierałem i zauważyłem że raz na jakiś czas ( powiedzmy 40 zamknięć i otworzeń ) auto się nie usypia i zostaje taki pobór , i nie raz jak otworze drzwi też jest taki pobór .Podczas takiego poboru zacząłem wyjmować bezpieczniki ale nie znalazłem takiego który by ewidentnie odpowiadał za taki stan rzeczy .Zauważyłem że nie działa mi comfort access (keyless go) - zamykanie dotknięciem klamki w prawych przednich drzwiach ( nie można zamknąć ani otworzyć ) oraz od kierowcy ( tu da się otworzyć nie można zamknąć )- w tylnych działa prawidłowo .( błędów inpą nie stwierdziłem ). Może ktoś coś podpowie jak szukać albo da namiar na dobrego elektronika w rejonie Sosnowca . ps Czy może być uszkodzony Power Module ( kosztuje używka mało może warto w ciemno podmienić ) - słuchawkę ze schowka od telefonu wyjąłem nawet ori latarkę też :):) ) . Pozdrawiam

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek odłącz sterownik comfort access(mała biała puszka pod schowkiem jak dobrze pamiętam) i sprawdź czy coś się zmieni.
    Uszkodzona klamka zewnętrza potrafi siać i powodować budzenie samochodu(sterownik PA, może dostać informację o ruchu klamki)


    Moduł telefonu też może powodować podobne problemy. Dobrze byłoby mieć pętlę światłowodową i ominąć telefon
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Dziękuje za podpowiedź.Dzisiaj znów rano odpaliła po nocy stania a po pracy nie.Zrobiłem to co pisałeś mi w innym poście czyli rozłączyłem pętle światłowodową w aucie . Jutro będę dalej diagnozował . Mam drugi moduł PM nie wiem czy podmieniać czy się wstrzymać ?? ( po podmianie pewnie trzeba będzie zakodować ( i tu mogę mieć problem ). Pozdrawiam.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Kurcze walczę właśnie teraz.Nie mam w aucie CA pod schowkiem :( Ista faktycznie zgłasza mi błąd CA tzn wszystkie inne na zielono a przy CA X czerwony :(

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    41
    BMW
    745D 06'
    Skąd
    Bochnia
    Ja podejrzewam, że mam zbliżony problem. Tzn. aku ma rok, żelowa porządna bateria. Rzecz w tym, że w zimie działały mi na CA drzwi tylne i przednie pasażera, kierowcy nie. Potem przestały wcale. A do tego pojawił się problem z centralką taki, że jak otwieram auto awaryjne mrugają non stop, jak zamykam mrugają dalej, jak otwieram po raz kolejny przestają. Jak odchodzę od auta to po kilku minutach znowu czasami mrugają i przestają po 10 minutach około. Jak odpalam auto to tak jakby komputer pokładowy i zmieniarka mi się resetowała i wczytywała się od nowa bo słychać jak pracuje, a dopiero po dłuższej chwili mogę odpalić coś z płyty. Ostatnio po raz pierwszy zawiesił mi się iDrive ale odpięcie klemy minusowej pomogło. Ktoś może coś na ten temat podpowiedzieć?
    "Nie wiem co to jest ale to podniosę :D"

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Wróciłem z garażu i .... modułu CA aż wstyd przyznać nie znalazłem . DIS stwierdził że nie może odczytać błędów ( " fault coś tam " - ale numery sterownika pokazał ) ISTA P pokazała czerwony krzyżyk przy sterowniku ale przy próbie kodowania i programowania wyrzuciła komunikat " Global.VehicleCommunication.CoAPI.1000" . W inpie nie widzę takiego sterownika ale znalazłem błędy w module PASSIVE GO (PGS) "TAGE_BFT_WUP_keine_Antwort" przeczytałem już na zagranicznych forach że to problem z klamkami które nie reagują na moduł . Czy moduł PASSIVE GO to to samo co CA ???? Czy klamki mogą mieć wpływ na rozładowujący akumulator ( jeśli tak czy można je deaktywować , wypiąć - i tak nigdy tego nie używałem ) .Proszę o poradę bo ręce mi już opadają (pisałem wcześniej nie robię sam tego z chytrości ale nie znam elektronika blisko Sosnowca który ogarnie temat a do "Mietka" auta nie oddam ).Pozdrawiam

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    W VW Phaetonie keyless go przez niesprawną klamkę doprowadzał akumulator elektroniki (tam są dwa) w parę godzin do zera.
    Spróbuj wypiąć wtyczkę z tej klamki od tego ustroństwa a najlepiej to się kontaktuj z kolegą @Cursor. On Ci to ogarnie bezproblemowo. Tu masz namiar http://7er.pl/member.php/3371-cursor

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Czy moduł PASSIVE GO to to samo co CA ????
    Tak. Różne nazwy na ten sam moduł.
    Mała biała puszka

    Moduł jest w bagażniku, pod lewarkiem:
    https://www.newtis.info/tisv2/a/en/e...d-lim/FE2lwXxA
    Moduł A215 na rysunku


    W E60 jest pod schowkiem, mój błąd
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Dziękuje za info w sobotę będę walczył .O dziwo po ostatnich "zabawach" z ISTA auto mi nie rozładowuje akumulatora i 3 dni jeżdżę bezproblemowo :)

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam po przerwie .Moduł faktycznie jest w bagażniku ( dzięki cursor !!! ) . Powiem tak , rozebrałem klamki z przodu by sprawdzić dlaczego nie działa keyles go (zamykanie/otwieranie przez dotknięcie klamki) 4 kable które idą do cewek w klamkach (nie oglądajcie filmiku na youtube jak gość wyjmuje klamki bez zdejmowania tapicerki - jak nie było nigdy grzebane nie da się tego tak wyjąć bo jest blokada na przesuwnej blaszce którą trzeba odgiąć śrubokrętem ) były dobre (rozkręciłem te niby chromy - tak naprawdę plastik :):) i te cewki tam są zalane że nic nie widać . W klamce nie widziałem żadnego "mikrostyku" który odpowiada za zamknięcie-otwarcie ( a musi coś takiego być bo fizycznie trzeba klamkę lekko nacisnąć żeby zamknęło ... ) Ale reasumując po tych moich kombinacjach ( wszystkie wtyczki które wyjmuję-sprawdzam "psikam" contact sprayem i tydzień przejeździłem i aku nie rozładowało :):):) .Nie wiem czy w ciemno kupić moduł passive go i go podmienić czy może jest jakiś sposób na sprawdzenie tych cewek w klamkach albo ktoś może wie gdzie , czego szukać jak nie działa zamykanie bezkluczykowe i czy przez to może rozładowywać akumulator (od kierowcy działa tylko otwieranie a od pasażera wcale - w tylnych drzwiach działa ok ) Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [e38] Witam - już i jeszcze bez 7ki ;)
    Przez Lord_Jim w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 18-11-2009, 06:33
  2. Dmuchawa raz jeszcze
    Przez pales w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-08-2009, 00:35
  3. [ elektryka] PDC raz jeszcze.
    Przez Iwansky w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-08-2009, 14:49
  4. [e38] I jeszcze jedno E38...
    Przez michal_5000 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 51
    Ostatni post / autor: 09-07-2009, 19:51
  5. Re re jeszcze raz
    Przez Jarecki w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 20-05-2008, 19:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •