Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: Zakup e65 730i a wyposazenie ktore omjac.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    -
    Skąd
    Działdowo

    Post Zakup e65 730i a wyposazenie ktore omjac.

    Witam

    Planuje zakup BMW e65, do tej pory posiadałem w różnych ilosciach modele od e36, po e46, e39, do e38. Techniczne zaawansowanie tych modeli ( glownie e39/e38 ) w zupełności zaspokajaly moje oczekiwania, lecz chce przesiąść sie w nowsze stylistycznie auto, a ze uwiebiam duże gabarytowo auta, wybór byl jeden.

    Oststnia serie 7 jaka była w moim posiadaniu to e38 740 bez vanosa. I to chyba ostatnie v8 jakie chciałbym mieć u siebie pod maska, później nastała era zmiennych faz rozrządu i chorych cen przy ewentualnej naprawie.

    Zdecydowałem ze bede rozladal sie za e65 730i, przed bądź po lifcie, ( w zależności co trafie w dobrym stanie i odpowiadającej mi konfiguracji ) ponieważ uznaje tylko benzyniaki, a mimo umilowania v8, to w e65 chyba bym sie nie odwazyl... :)


    Moje pytanie odnosi sie wszyskich 'udogodnien' które można napotkac w różnych opcjach wyposażenia. Mowie tu m.in o EDC, DynamicDrive, Servotronic, AdapticDrive, Nivo... To wszystko jest mi zbędne tak właściwie, i idealna dla mnie by była 730 z m54 oraz bez wszystkich wyżej wymienionycj opcji... Ale jak wiadomo rynek wtórny jest jaki jest, nie wybieramy jak w salonie takiej kionfiguracji jaka nam sir wymarzy, dlatego chciałbym sie dowiedzieć ktora z tych opcji jeśli sie pojawi w aucie, będzie najtansza w naprawie i ktora nie powinna przekreślić wyboru kupna jeśli ogólny stan pojazdu byłby zadowalający ?

    Proszę o info nt wymienionych systemów jakis szacunkowy koszt naprawy zawieszenia czy układu kierowniczego w samochodzie który posiada te wyposażenie oraz nie.

    Jeśli pominąłem jakas opcje wyposażenia na ktora trzeba ewentualnie rowniez uważać to tez proszę o informacje.
    Ostatnio edytowane przez Sebek ; 04-05-2018 o 08:14

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    EDC tył (Niveau) zależy w jakiej opcji - z (zamiennik ok. 3.000zł/szt.), czy bez Dynamic Drive (zamiennik ok. 3.500zł/szt.). Oryginał 2x droższy. W realu - regeneracja za ok. 1.000zł/sztuka lub używka 800zł/szt.

    EDC przód (sprężyna) - tylko oryginał za ok. 3.800zł/szt. lub regen ok. 800zł/szt.

    Dynamic Drive - aktywny stabilizator, nowy koło 6.000zł, używka chyba z parę stówek. Nie wiem, czy regenerują.

    Servotronic (przekładnia kierownicza) - nowa ok. 9.000zł, regeneracja lub używka ok. 1.000zł.

    Generalnie miałem auto 3 lata, zrobiłem 65.000km, sprzedałem jak miało 287.000km. nic z powyższych się nie zepsuło. Przekładnia lekko się pociła.

    Moim zdaniem każda z opcji, której się boisz nie jest problematyczna. Raczej psuje się to niezwykle rzadko.

    Bardziej prawdopodobne, co Cię spotka:
    - przekładnia (czytaj wyżej, ale nie Servotronic, tylko stukanie lub wycieki)
    - konwerter (regenerowany ok. 1.000zł + 600zł same materiały za serwis olejowy)
    - regeneracja mechatronika z powodu kopania i/lub szarpania (600zł graty, 600zł serwis olejowy).
    - wahacze banany (ok. 800zł Meyle/Lemförder + 100zł zbieżność)
    - łącznik elastyczny + podpora wału (po 250zł/każda)
    - tarcze hamulcowe, które w moim przypadku były zmorą (1.200zł przód, 850zł tył - kupować tylko oryginał; zamienniki Zimmermann Sport i Textar poszły na śmieci w przeciągu pierwszych 5.000km - szkoda na nie pieniedzy)

    Nic z powyższych nie zawiera cen robocizny.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 01-05-2018 o 18:40

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar wm10589
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    283
    BMW
    Było E65 750i jest Dodge Grand Caravan 3.6
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Przy 730i wybór jest tak mizerny, że jeśli tylko trafisz na dobrą sztukę to bierz ją bez względu na wyposażenie.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Ja mam trzy lata E65 M54 ale to już wszyscy wiedzą Ciągle chodzi mi po głowie sprzedaż ale serce a raczej rozum mówi żeby nie sprzedawać
    Poniżej wkleję moje dodatkowe wyposażenie względem standardu który i tak jest bogate w tym modelu .Sami oceńcie czy dobre czy bieda. Mnie wystarcza bo jest 100% sprawne ale to zasługa serwisowania poprzedniego właściciela w Niemczech no i moja oczywiście Duży wpływ na to wszystko ma oczywiście fakt ,że auto jest całe w oryginale więc nie było klepane ,rozkręcane itd.
    Jeżeli chodzi o wyposażenie to najlepszą rzecz jaką BMW wymyśliło to DD czyli Dynamic Drive.
    Poprzednią E65 miałem z tym ..pip.. N62 i nigdy więcej. Byla mega wypasiona i jednego co mi w tej obecnej brakuje a przyzwyczaiłem się w poprzedniej to dociąganie drzwi , no ale to jak dla mnie.
    Model 730I (EUR)
    Steering LL
    Doors 4
    Engine M54
    Displacement 3.00
    Power 170
    Drive HECK
    Transmission AUT
    Colour STERLINGGRAU METALLIC (472)
    Upholstery LEDER NASCA SCHWARZ (U6SW)
    Prod. Date 2003-05-21


    L801A National version Germany
    S202A Steptronic
    S216A HYDRO STEERING-SERVOTRONIC
    S229A Dynamic Drive
    S239A BMW LA wheel Styling 94
    S245A Steering wheel column adjustment,electr.
    S261A Side airbags for rear passengers
    S316A automatic trunk lid mechanism
    S320A Deleted, model lettering
    S423A Floor mats, velours
    S428A Warning triangle and first aid kit
    S430A Interior/outside mirror with auto dip
    S431A Interior mirror with automatic-dip
    S442A Cup holder
    S456A Comfort seat with memory
    S464A Ski bag
    S488A Lumbar support, driver and passenger
    S494A Seat heating driver/passenger
    S502A Headlight cleaning system
    S508A Park Distance Control (PDC)
    S521A Rain sensor
    S522A Xenon Light
    S548A Kilometer-calibrated speedometer
    S609A Navigation system Professional
    S612A BMW Assist
    S620A Voice control
    S630A Car phone with cordless receiver
    S650A CD player
    S676A HiFi speaker system
    S761A Individual sunshade glazing
    S785A White direction indicator lights
    S851A Language version German
    S863A Retailer Directory Europe
    S879A On-board vehicle literature German

    P.S. @HTN .....Sprzedałeś ?????? Co dalej ???????
    Ostatnio edytowane przez miro ; 01-05-2018 o 22:47

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    -
    Skąd
    Działdowo
    Czyli generalnie analizujac koszty, jeśli uda się dostać 730i bez tych dodatkowych opcji wyposażenia to warto brać, bo nawet jesli nie są to usterkowe systemy to jest to jednak czesc eksploatacyjna i predzej czy pozniej przyjdzie czas wymian bez wzgledu czy auto zadbane, zajechane, powypadkowe czy w oryginalnym lakierze.

    Powiedźcie mi jeszcze, jeśli spotkał bym takie BMW, bez wyżej wymienionego wyposażenia, to co zostaje na co trzeba uważać bez warunkowo. Mam na myśli zawsze przy e65 ogólno pojęta elektronike, idrive, i skrzynie biegów.



    ps. nie wiem czy trafnie ale po ciuchu mam głęboko w świadomości walkę bmw e65 vs... chrysler 300c :) natomiast ten drugi tylko w wersji hemi. (wiem wiem, tandeta, plastik, nie hamuje nie skreca nie tak wygodny i jak to w ogole porownywac do bmw, ale za to nie jest tak zaawansowany, prosta 5 biegowa skrzynia, brak zbednej elektroniki, jedynie silnik 5.7 ale w tym przypadku to na plus, bo nie jest to awaryjna jednostka, no i wyglad... ale to indywizualna kwestia)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Musisz się zastanowić co Ty w ogóle chcesz. Mam wrażenie ,że boisz się usterki z każdej strony i kosztów z tym związanych. Najlepiej to by Ci chyba pasowało auto żeby budę miało z E65 ,silnik 1.9 TDI i elektronikę z Golfa III .
    BMW E65 to nie jest Renault Clio i utrzymanie tego auta jak i wystąpienie ewentualnej usterki którą trzeba naprawić niestety generuje koszty .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Udogodnienia których nie chcesz, są świetnymi dodatkami do auta tej klasy. Dynamic Drive powoduje, że kloc w postaci E65 lata po zakrętach jak E90. Servotronic również fajna rzecz. NIVO - to już zależy jak wielką butlę chcesz mieć w bagażniku :]
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    13
    BMW
    -
    Skąd
    Działdowo
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Musisz się zastanowić co Ty w ogóle chcesz. Mam wrażenie ,że boisz się usterki z każdej strony i kosztów z tym związanych. Najlepiej to by Ci chyba pasowało auto żeby budę miało z E65 ,silnik 1.9 TDI i elektronikę z Golfa III .
    BMW E65 to nie jest Renault Clio i utrzymanie tego auta jak i wystąpienie ewentualnej usterki którą trzeba naprawić niestety generuje koszty .


    zwyczajnie nie lubie bezsensownego wydawania hajsu na elementy które są mi zbędne. ta sama historia była gdy kiedys szukalem dla siebie e38 740, analizowałem za przeciw i mimo że wizualnie podobał mi się bardziej po lift, najlepiej z nivo bo lubie duzy zbiornik lpg, to kupilem przed lift bez vanosa z jeszcze zwykłym alternatorem, na zwykłym zawiasie bez edc i bez 'bajerów' których zwolennikiem jak mówiłem wczesniej nie jestem, wystarczy mi skóra, dobrze wyciszone wnętrze ładna felga i elastyczny silnik bez miliona turbin, i miliarda czujników ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    V8 mają z powrotem zwykły alternator od 11/2003. Nivo w E65 jest pancerne, a te bajery, o których myślisz, to są tylko pozornie zbędne. DD + Edc robi robotę. Do soft close przyzwyczajasz się po kilku wsiadaniach / wysiadaniach. E65 z v8 jest mega ciche w środku. Jak chcesz mieć jeszcze ciszej to szukaj z podwójnym oszkleniem. Z tego co lepiej zrezygnuj, to z aktywnego tempomatu, bo w E65 ssie. Nawigacja w wersji dvd jest wydawana do dzisiaj i całkiem dobrze prowadzi. Zbędnym gadżetem to może być jeżdżąca kanapa z tyłu i monitor i jeszcze parę innych elektronicznych bajerów, ale z mechanicznych nowinek wprowadzonych w tym modelu bym nie rezygnował dla samego rezygnowania. Nie wpływają one już też tak bardzo na cenę pojazdu. Praktycznie są pomijalne, zwłaszcza w przedliftach.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez kmiecik Zobacz posta
    zwyczajnie nie lubie bezsensownego wydawania hajsu na elementy które są mi zbędne. ta sama historia była gdy kiedys szukalem dla siebie e38 740, analizowałem za przeciw i mimo że wizualnie podobał mi się bardziej po lift, najlepiej z nivo bo lubie duzy zbiornik lpg, to kupilem przed lift bez vanosa z jeszcze zwykłym alternatorem, na zwykłym zawiasie bez edc i bez 'bajerów' których zwolennikiem jak mówiłem wczesniej nie jestem, wystarczy mi skóra, dobrze wyciszone wnętrze ładna felga i elastyczny silnik bez miliona turbin, i miliarda czujników ;)
    Sorry nie obraz sie ale jesli alternator czyt. 500-1000zl skresla wg Ciebie dany model samochodu to omijaj serie 7 szerokim lukiem- auta bez turbin/czujnikow itp z lat 80-90 ktore sie nie psuly niestety juz w wiekszosci nie istnieja... mimo braku wprogramowanych defektow rdza ich nie rozpieszczala- ewentualne nieliczne sztuki smigaja jeszcze na zoltych blachach.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

Podobne wątki

  1. Fotele e38 ktore wybrac
    Przez Kamiloo_ w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-07-2016, 17:11
  2. opinie ktore wedlug was
    Przez tygrys-16 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 21:57
  3. ktore lepsze?
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-09-2008, 18:55
  4. [19] ktore fele
    Przez 7ka w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 23-12-2007, 10:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •