Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: BMW E38 740 4.4 MOCNO KOPCI I PALI OLEJ AWARIA SILNIKA

  1. #1

    BMW E38 740 4.4 MOCNO KOPCI I PALI OLEJ AWARIA SILNIKA

    Witam jestem Wojtek z człuchowa mam nowy nabytek bmw e38 4.4 prawie na fulu oprócz navi kupiłem ja z gazem BRC przy kupnie było wszytko ok silnik nie kulał i nie kopcił jeździła nia kobieta w berlinie później została sprowadzona do polski w 2008r po jeździe próbnej wszytko było ok po przyjechaniu do domu sprawdziłem co za olej bo kobieta oczywiście nie wie co jej wlali do silnika prawdo podobnie nic nie robili ale tego nie wiem bo jasnowidzem nie jestem. następnego dnia dolałem oleju 10w40 i po jakimś czasie zaczęła coś huczeć myślałem że to panewka się przytarła ale to niemożliwe prędzej by się obróciła następnie myślę jakaś rolka ale nic nie widać żeby było nie tak i te odgłosy dochodzą z silnika i obstawiam na jakieś łożysko wału dawajcie jakieś propozycje. Następnie wziąłem gaz do dechy a za mną zasłona dymna i h.. co jest ku...... znowu problemy zastanawiałem się nad uszczelką pod głowicą ale jak gazowałem to 3 sek po kopcił i nagle jak by nigdy nic 0 dymu no to uszczelniacze mogły stwardnieć a;e to tez ni jest pewne bo by non stop kopcił a co do pierścieni o nie mam pojęcia proszę jak coś wiecie to piszcie bo nie wiem co robić i gdzie dostać do niego pierścienie i panewki wraz z uszczelniaczami zaw. żeby zrobić gruntowny remont i mieć święty spokój z silnikiem. pozdrawiam i czekam na odp

  2. #2
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Zapraszam do DZIAŁU PRZEDSTAW SIĘ ---------------------->

  3. #3
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Fantastycznie ,że kupiłeś auto - ekstra ,że je opisałeś tylko nie ten dział ... Szybciutko zapraszam do odpowiedniego działu w celu wklejenia zdjęć maszyny i dokładniejszego opisu a wtedy na pewno ktoś na twój problem odpowie ... Chyba ,że ci się spieszy i użyjesz funkcji "Szukaj" - takie coś było już wielokrotnie omawiane :)

  4. #4

    Re: BMW E38 740 4.4 MOCNO KOPCI I PALI OLEJ AWARIA SILNIKA

    Cytat Zamieszczone przez wojtas23011990
    pozdrawiam i czekam na odp
    Moja odpowiedź - pkt. 5-ty regulaminu i przedstaw się. Inaczej nikt nie będzie chciał z Tobą rozmawiać
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  5. #5
    no tak spieszy się bardzo bo w trasy trzeba ruszac a nie znalazlem nic podobnego to jest jakaś wyjątkowa usterka a w dziale juz się przedstawilem jak bedzie wiecej czasu coś więcej napsze o sobie bo teraz nie mam czasu bo mamy wymiane na letnie opony.

  6. #6
    Zdejmij pasek klinowy i sprawdź czy będzie huczało. Nie sądzę żeby panewka - no chyba że ma 1 milion km...

    Jeśli idzie o kopcenie, to albo odma (separator oleju) albo w ostateczności uszczelniacze zaworowe. To sprawdzisz łatwo ściągając kolektor.

    Powodzenia i daj znać co i jak
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  7. #7
    no i wiedzialem ze zakup w polsce skonczy się złomem i tak jest sanie w korku wlewu oleju oraz odetkana odma co dalej ja szukam nowego silnika czy warto remont robic?

  8. #8
    Nie tragizuj - obudź się!

    Kup sobie odmę klik cześć nr 2 + 15 i wymień to. Poszukaj na forum - pamiętam że ac_kotlet kiedyś dał ładną relację z wymiany.

    A jeśli będziesz wywalał silnik na złom, to powiedz kiedy, to sobie po niego podjadę ;) - taki żarcik
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  9. #9
    jesteś pewien ok spróbuje dzięki bardzo a co mogło byc przyczyną tego

  10. #10
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Srodkowa czesc odmy to gumowa membrana ktora z czasem twardnieje i trzeba ja po prostu wymienic.

    Tutaj instruckja wymiany:

    http://forum.7er.pl/mechanika-wymian...6106b3b4#94240
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •