Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 53

Wątek: Bmw E-65 nie działa skrzynia biegów

  1. #31
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    To jest na bank totalna pierdoła . Za nie długo się będziesz z tego śmiał.
    Poczekajmy na fachowca.

  2. #32
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    To jest na bank totalna pierdoła . Za nie długo się będziesz z tego śmiał.
    Poczekajmy na fachowca.
    He he,no tez tak mysle,tylko przez tą totalną pierdołe auto stoi,;-) ,przypomniało mi sie że miałem przed tą usterką otwartą szybe podczas ulewy i deszcz zacinał na kierownice i mysle ze to jest ta przyczyna.Czy są jeszcze jakies moduły pod kierownicą które są za to odpowiedzialne?,chetnie bym coś jeszcze rozebrał ,juz i tak wszystko rozbebeszone;-)

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Nic nie rozbieraj za dużo . Jest tam moduł SZL ale nie sądzę żeby go zalało. Poczekaj na Cursora. On doradzi co dalej.
    Napisz do niego na priv i podrzuć mu linka do tego tematu to może przyśpieszy sprawę :)

  4. #34
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Nic nie rozbieraj za dużo . Jest tam moduł SZL ale nie sądzę żeby go zalało. Poczekaj na Cursora. On doradzi co dalej.
    Napisz do niego na priv i podrzuć mu linka do tego tematu to może przyśpieszy sprawę :)
    Juz napisałem wiad.dziekuje

  5. #35
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Niestety, nie dość, że moduł SZL musiałbyś najpierw programować(żeby zmienić nr VIN), następnie dokodować, a na koniec uruchomić czas systemowy.

    Teoretycznie skoro masz kabel do diagnozy to dałoby radę zrobić to poprzez teamviewer(zdalnie), musiałbym tylko podesłać Ci potrzebne pliki do programowania.


    Na początek, jeśli nie uszkodziłeś "włosków" z czujnika kąta skrętu, to umyj tę płytkę np. za pomocą Nitro(tylko z dala od ścieżek węglowych - tego czarnego okręgu), następnie wypłucz zmywaczem do hamulców.
    Następnie poskładaj i sprawdź czy działa manetka.
    Jeśli nie, to nie pozostaje nic innego jak wymiana wspomnianego modułu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #36
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Niestety, nie dość, że moduł SZL musiałbyś najpierw programować(żeby zmienić nr VIN), następnie dokodować, a na koniec uruchomić czas systemowy.

    Teoretycznie skoro masz kabel do diagnozy to dałoby radę zrobić to poprzez teamviewer(zdalnie), musiałbym tylko podesłać Ci potrzebne pliki do programowania.


    Na początek, jeśli nie uszkodziłeś "włosków" z czujnika kąta skrętu, to umyj tę płytkę np. za pomocą Nitro(tylko z dala od ścieżek węglowych - tego czarnego okręgu), następnie wypłucz zmywaczem do hamulców.
    Następnie poskładaj i sprawdź czy działa manetka.
    Jeśli nie, to nie pozostaje nic innego jak wymiana wspomnianego modułu
    Wszystko umyłem benzyną ekstrakcyjną,jest jak nowe,tylko zobaczyłem ze są takie 2 blaszki co chodzą po tym okręgu,jedna blaszka ma jak by takie włoski a druga ma je jakby wyjechane,moge zrobic fotki jak to wygląda,na koncu potraktowałem płytke płynem kontakt do styków

  7. #37
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn
    Cytat Zamieszczone przez viansa2003 Zobacz posta
    Wszystko umyłem benzyną ekstrakcyjną,jest jak nowe,tylko zobaczyłem ze są takie 2 blaszki co chodzą po tym okręgu,jedna blaszka ma jak by takie włoski a druga ma je jakby wyjechane,moge zrobic fotki jak to wygląda,na koncu potraktowałem płytke płynem kontakt do styków
    aHA a czy nie da sie przelutowac pamieci zeby nie kombinowac z numerem vin?

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez viansa2003 Zobacz posta
    aHA a czy nie da sie przelutowac pamieci zeby nie kombinowac z numerem vin?
    No coś Ty...... Słuchaj Cursora. On takie tematy ma w małym palcu.
    P.S. Pozdrowionka Patryku

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez viansa2003 Zobacz posta
    aHA a czy nie da sie przelutowac pamieci zeby nie kombinowac z numerem vin?
    Możesz. Ja wolę programować za pomocą winkfp i kodować ncsexpert, bo tak mi łatwiej ;)


    Jeśli masz włoski na jednej blaszcze zjechane to i tak warto poszukać innego modułu pod kierownicą, bo prędzej czy później pojawią się problemy z czujnikiem kąta skrętu
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #40
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    29
    BMW
    E 65
    Skąd
    kostrzyn

    Post

    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Możesz. Ja wolę programować za pomocą winkfp i kodować ncsexpert, bo tak mi łatwiej ;)


    Jeśli masz włoski na jednej blaszcze zjechane to i tak warto poszukać innego modułu pod kierownicą, bo prędzej czy później pojawią się problemy z czujnikiem kąta skrętu
    Aha czyli kupic jakąs inna dobra używke i da sie to bez problemu zrobic?,czy moge sobie taki program sam sciagnąc ?,czy lepiej jak pan lub ktos mi to zrobił zdalnie,jak pan wyzej pisał.?

Podobne wątki

  1. Automatyczna skrzynia biegów nie zmienia biegów
    Przez marco84 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 26-11-2017, 02:00
  2. [skrzynia] skrzynia biegów
    Przez bonou2 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 13-12-2016, 16:58
  3. Skrzynia biegów 750
    Przez Rataj w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 07:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •