Poka wyniki od 1 do 7 z 7

Wtek: Problem z przeczaniem a gaz i wkazwk PB

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2018
    BMW
    BMW E38 740i
    Skd
    Wielkopolsa

Angry Problem z przeczaniem a gaz i wkazwk PB

Witam serdecznie,

Jeszcze nie zdyem przedstawi mojej e38 a ju mam kilka problemw :)

M60B40 + LPG STAG300-4

Pierwszy problem to taki, e zazwyczaj po przeczeniu na LPG mierdzi mi paliwem w aucie.
    Podczas jazdy na gazie wskazwka od paliwa zaczyna opada jakbym jecha na PB a po przekrceniu kluczyka nie wraca i wyglda na to ze albo pali lpg + bp albo gdzies paliwo ucieka z racji tego, ze czu w aucie. Pistolet podczas tankowania pb odbija co chwile jakby by zapowietrzony bak ...

S te problemy z przeczaniem na gaz - bo jak chce si przelczy automatycznie to nie przeczy si tylko zaczyna pika 4 razy po 3 sygnay i dioda szybko miga tak jakby nie byo gazu. Trzeba przejecha ok 10-15km i dopiero wtedy przeczy si na gaz jak wycz i wcz przycisk od LPG.
    Jak odpal auto awaryjnie na gazie to co jaki czas pika 3 razy - 3 dugie sygnay. Awaryjnie odpala po ok 5sek. (krci >odpali>zgasnie>znowu kreci i za 2 razem silnik chodzi)

Kto co poradzi bo nie do, e jezdze na gazie to mi paliwo ucieka - to nie to chodzi przeciez
    Do gazownika mog jecha dopiero za tydzie bo jestem w delegacji - take jak kto co poradzi bd wdziczny :)

Pozdrawiam

Pan Czepialski :D Mod Awatar tuczi77
    Doczy
    Oct 2008
    BMW
    E32 740iA 11.92
    Skd
    ONA
    Blog
    1
    Jeli mierdzi paliwem to sprawd w powrotny (prawa strona). Odnonie baku to moe le wkadasz pistolet. Jakby mia niedrony zawr odpowietrzajcy to bak si "zasysa do rodka" i przy otwieraniu wlewu syszaby syczenie, wynikajce z wyrwnania cinie. Dla spokojnoci wymie ten filtr wglowy albo chocia zdemontuj i sprawd czy jest drony. To e pierwsze przeczenie jest nieskuteczne wynika albo z ustawionej zbyt niskiej temperatury przeczania albo masz pomidzy reduktorem a dolotem jakie nieszczelnoci i gez w nocy si ulatnia.

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2018
    BMW
    BMW E38 740i
    Skd
    Wielkopolsa
    A przez ten w moe ucieka paliwo mimo, ze nie mam plam pod autem ? I jak sie do niego dosta ? Odnonie tankowania, fakt, inaczej wkadam pistolet i jako tam leci.

Mwic dolot masz na myli od reduktora do wtryskw ? Ostatnio podokrcaem obejmy na przewodach gumowych - jedna przy reduktorze miaa luz, ale nic to nie zmienio.
    Dodam te, e benzyn wydaje mi si, e mierdzi tylko wew. auta i jakby z nawiewu.
    Co do odpalania awaryjnego - nie odpale awaryjnie na gazie tez dopki nie zrobi kilku km.

Co do filtra wglowego - za co on jest odpowiedzialny ?
    Sory za gupie pytania, ale to jest moje pierwsze BMW i jeszcze nawet nie miaem kiedy tego auta pozna.

Pozdrawiam

Doczy
    Oct 2008
    BMW
    E32 740iA 11.92
    Skd
    ONA
    Blog
    1
    Skoro nie ma plam pod autem tzn. e to nie paliwo cieknie. Sprecyzuj jeszcze czy mierdzi paliwem czy spalinami, bo jeli spalinami to moe by te walnita odma (co w M60/62 nie jest rzadkoci) + nieszczelna ktra guma na niej, a to ju bdzie zapach spalin/oleju.

Mwic dolot mam na myli kolektor dolotowy, a wic po drodze masz we, filtry i wtryskiwacze LPG. Podjed na wczonym gazie na jak SKP i popro o zbadanie szczelnoci ukadu. Oni maj do tego specjalne urzdzenia.

Filtr wglowy jest odpowiedzialny za oczyszczanie powietrza z czstek Pb, a ulatniajcego si ze zbiornika paliwa przez zawr odpowietrzajcy. Niby taka ekopierdoa, ale jak jest niedrony to w baku robi si podcinienie i moe to prowadzi nawet do osabienia mocy silnika.

Pocztkujcy Uytkownik
    Doczy
    Mar 2018
    BMW
    BMW E38 740i
    Skd
    Wielkopolsa
    Na 100 mierdzi benzyn - w dodatku tylko wewntrz auta a nie na zewntrz.
    Zapach bardziej daje si wyczu z tyu czy te bardzej od strony pasaera z przodu ni kierowcy.
    W 4 dni ucieko mi 10L benzyny mimo, e na benzynie zrobiem max 5-10km.
    Po kadym przekrceniu kluczyka benzyny byo coraz mniej wg. wskaznika.

Posprawdzaem przy kolektorze dolotowym i wszystkie opaski na wach szczelnie ciasno siedz, ale fakt faktem moe akurat jest gdzie po drodze nieszczelno - jutro jad do gazownika i zobaczymy czy co zdziaa.

Pozdrawiam

Doczy
    Oct 2008
    BMW
    E32 740iA 11.92
    Skd
    ONA
    Blog
    1
    No to jak z tyu to moe wanie jest gdzie na poczeniu baku, przewodw i filtra jest nieszczelno, skoro pachnie z tyu.

Co do wskazwki to si nie sugeruj, bo ona nie wskazuje stricte iloci, a jej wskazanie uzalenione jest m.in. od stylu jazdy i aktualnego zuycia.

Zaawansowany Uytkownik Awatar Prezeslaw
    Doczy
    May 2013
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skd
    Warszawa
    Mi mierdziao paliwem w aucie przez nieszczelno przy samej pompie paliwa. Zdejmij kanap, dosta si do pompy (za pasaerem), niech kto przekrci kluczyk, a Ty patrz, czy nie cieknie.

Jeli jedziesz na LPG a wskazwka poziomu paliwa spada, jakby jecha na benzynie, to najprawdopodobniej masz uwalony pywak (w tym samym miejscu, co pompa paliwa, tylko za kierowc). U mnie w trasie na LPG potrafi pokaza, e zjadem cay bak paliwa i ju nic nie ma. Po duszym postoju co tam pokazywa, ale po przejadce znw wskazwka leciaa na twarz. Kupiem uywk chyba za 30 z i jest git.
    To co, e diesel? Pewnie wiece zalane;)

Podobne wtki

1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  2. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 23:25
  3. Problem z przeczaniem
    Przez rastaomlet w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-07-2012, 19:37

Uprawnienia umieszczania postw

• Nie moesz zakada nowych tematw
  • Nie moesz pisa wiadomoci
  • Nie moesz dodawa zacznikw
  • Nie moesz edytowa swoich postw