Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Bujanie

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    29
    BMW
    E65 ;R53 i inne :-)
    Skąd
    Sopot

    Post Bujanie

    Panowie mam problem z bujaniem na autostradzie przy większej predkości.
    Lecę autostradą około 160-180 i podmuch wiatru spycha np. do prawego pasa.Jest to taki mocny strzał w budę/nerwowy. Dzieje się sie tak przy wietrze bocznym ,wyjeździe z ekranów lub jak wyprzedzę tira.Zawieszenie przód cały nowy komplet. Maglownica wydaje sie ok.Czy to może być kwestia tylnej belki 4 gum lub amorów.Ostatnio wymieniałem tuleje wahliwą prawą.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Nawet nie wiem co napisać lusterko do wymiany :) a na poważnie często dużym suwem jerzdze i na s8 w styczniu przy wyjezdzie z za ekranów to na drugi pas mnie przerzuciło mimo tego ze auto wazy Ok 2700kg i z doświadczenia za kierownica wiedziałem ze moze nim zabijać :) auto osobowe tez jak wieje to czasem trzeba kierownica kontrować a autem dostawczym jak jadę i zawiewa dobrze to juz sie nie pogoni na pusto .
    Suma Summarum jeśli dobrze cię zrozumiałem ze buja tylko w takich sytuacjach to normalne zjawisko :)
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    194
    BMW
    e65 730d 06/2006
    Skąd
    krk
    na codzien jezdze 40tonowym zestawem, jak jade bez ladunku i wieje wiatr to trzeba trzymac kierownice dwoma rekami i non stop kontrowac mimo ze predkosc maksymalna to 90km/h... w swoim 7er mam identyczne objawy jak Ty.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2016
    Posty
    29
    BMW
    E65 ;R53 i inne :-)
    Skąd
    Sopot
    Tylko wcześniej tego nie miałem a latam dużo po autostradach .Zmieniłem koła na letnie i zobaczymy czy będzie to samo.

  5. #5
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    E65 jest dość czułe na boczny wiatr. Sprawdź drążki kierownicze. Tylny wózek został sobie na koniec, bo te tuleje są pancerne. Popatrz ewentualnie na tuleje trzymające dyfer, no i skontroluj czy ta tuleja wahliwa jest ok.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja bym sprawdził geometrię auta w takim przypadku . Dodam od siebie a raczej potwierdzę słowa Damneda ,że E65 jest dosyć czuła na boczne wiatry itp zjawiska ,aczkolwiek mimo wszystko to czasami jest trochę złudne i wbrew pozorom bardzo pewnie się prowadzi przy 200 km/h .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    142
    BMW
    bmw e65 740i
    Skąd
    lublin
    ja mam podobne objawy . zawieszenie w listopadzie robione zbieznośc geometria , jade w trase od 150 km/h dalej auto plywa . sprawdzalem na 3 stacjach i na każdej mowia ze nie bardzo jest sie do czego przyczepic . dzisiaj diagnosta zasugerowal mi wymaine dwoch wahaczy bo sparciala guma -fakt nie wyglada najlepiej. zobaczymy jak bedzie sie zachowywac na nowych wahaczac

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Ja powiem z własnego doświadczenia.Że jeśli auto ma duże tylne koła np.275/40/19 to proponuje geometrie tyłu pociągnąc bliżej 0.Zbieżnośc tylu i kondycja tylnego zawieszenia maja decydujący głos o prowadzeniu.Przerabiałem to nie raz.Chociaż F01 nie potrzebuje kombinacji takiej.

    Wysłane z mojego SM-G965F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Mój kolega miał efekt pływania w A8. Tuleje tylnego wózka poszły do wymiany i problem ustąpił.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    @Łosiowy ,jeszcze ważne pytania :
    Masz na aucie dystanse ? Jak tak to jakie ?
    Z którego roku masz opony i w jakim stanie.

Podobne wątki

  1. Bujanie/szarpanie przy ruszaniu e38 728i automat
    Przez Jasmen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-03-2016, 06:30
  2. [zawieszenie] dzwine bujanie tyłu
    Przez buli2023 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 22:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •