Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: Dziwne zachowanie silnika.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    6
    BMW
    740i
    Skąd
    Lublin

    Post Dziwne zachowanie silnika.

    Witam wszystkich i serdecznie proszę o pomoc.
    To mój pierwszy post i mimo, że przeszukałem forum nie mogłem znaleźć tematu w którym ktokolwiek miałby podobny problem.
    Przechodząc do sedna, prawie od zawsze w egzemplarzu który nabyłem, po odpaleniu przez ok. 2-3 sek. silnik się telepie, nierówno pracuje, a zaraz potem wszystko wraca do normy (brzmi to jakby pół silnika nie pracowało, a potem się odpalało). Po tym jak się już "wytelepie" pracuje cicho i równo, nic nie stuka, żadnych metalicznych pogłosów nie słychać, spadek mocy raczej nie jest odczuwalny. Po wpięciu pod komputer, pokazuje 2 błędy:



    Po sprawdzeniu vanosów (aktualnie screenem nie dysponuje i mówiąc szczerze nie jestem na tyle zorientowany w temacie, żeby to wytłumaczyć bardzo dokładnie) jeden z nich utrzymuje stałe wartości 120.0 - 120.0, natomiast drugi z tego co pamiętam ma spore różnice ( 85 - 110 , a po odpaleniu różnice się zmieniają na 80-130. Piszę z pamięci, z góry przepraszam za jakiekolwiek niedociągnięcia, postaram się na kolejnym sprawdzeniu zrobić zdjęcie tych wartości). Objaw ten występuje przy każdym odpaleniu, lecz czasami objawia się nieco inaczej. Jeśli silnik odpali bez "telepania się" ma problem z przekroczeniem granicy 1100obr/s, lecz jak delikatnie go "przepchnę" przez ten moment i 2 sek. przytrzymam na poziomie 2000-3000, problem znika i znów nie ma żadnego dławienia się.

    Dodam, że takie odpalanie występuje w tym aucie od bardzo dawna i z biegiem czasu nic się nie pogorszyło (tak wiem, że powinno być to od razu przekazane do kogoś kto się na tym zna, jednak tak się nie stało i ja zająłem się tym na własną rękę zaraz po nabyciu). Mój mechanik podczas wymiany wszystkich płynów, przeglądał co mógł i mechanicznie nic nie wypatrzył, został do przejrzenia cały układ dookoła wałków i rozrządu, żeby stwierdzić czy cokolwiek tam jest nie tak.
    Tak czy inaczej, jestem pełen nadziei, że mechanicznie jej nic nie dolega (fakt faktem, przy problemie z rozrządem i nie robieniu z tym kompletnie nic, pewnie już dawno by się rozleciał?).

    Nie ukrywam, liczę na Waszą pomoc Panowie i jakikolwiek trop w co uderzyć jako pierwsze.
    Pozdrawiam gorąco i jestem otwarty na pytania i uwagi, co przekręciłem lub co źle napisałem, bo mechanik ze mnie raczej marny.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    6
    BMW
    740i
    Skąd
    Lublin
    @up
    ktoś, coś?

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Hmmmm N62 mój znienawidzony silnik.....Poprzeglądaj tematy o Valvetronicu . Obstawiam ,ze on będzie winowajcą.

  4. #4
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Hmmmm N62 mój znienawidzony silnik.....Poprzeglądaj tematy o Valvetronicu . Obstawiam ,ze on będzie winowajcą.
    Miro powinieneś mieć bana na wypowiadanie się na tematy o N62, bo nie jesteś w tym obiektywny.

    Kolego sprawdź, czy wszystkie wtyczki od vanosów masz wpięte. Jak silnik się wytelepie to jakie obroty trzyma na biegu jałowym?

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Jestem obiektywny .....Miałem taki i codziennie rano się modliłem żeby się nie zepsuł

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Jestem obiektywny .....Miałem taki i codziennie rano się modliłem żeby się nie zepsuł
    To nie obiektywizm, to pierwsze objawy paranoi :P

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

    Post

    Cytat Zamieszczone przez damned1 Zobacz posta
    To nie obiektywizm, to pierwsze objawy paranoi :P
    Wiesz co ? .........Chyba masz rację :)

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2018
    Posty
    6
    BMW
    740i
    Skąd
    Lublin
    damned1, jak juz sie wytelepie to utrzymuje równe obroty, nie pamietam w którym miejscu jest wskazówka, ale okolo 600 chyba. Chodzi ogólnie równo, jak już mu przejdą drgawki.
    Jest szansa, że to jakaś drobnostka? Jak juz mówiłem, od 20tyś. km nic sie nie pogorszyło, bez zmian jest.

  9. #9
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Może to być pierdoła w postaci źle złożonego rozrządu (źle założony Vanos), albo problem ze sterowaniem Vanosa, albo z jakimś czujnikiem. Dlatego mówiłem, sprawdź, czy wszystkie 4-ry Vanosy (a szczególnie ten, co zgłasza błąd) mają podłączone elektrozawory. Jak zdejmiesz osłonę maskującą to będzie widać od czoła silnika.

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN

Podobne wątki

  1. [silnik] Dziwne zachowanie silnika 3.0d
    Przez piter7898 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-11-2017, 17:30
  2. [silnik] M52B28TU. Dziwne zachowanie temperatury silnika.
    Przez M@rcin w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 19-01-2016, 12:16
  3. [silnik] e38 728i Dziwne zachowanie silnika INPA
    Przez JonyRedCoupe w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 21:16
  4. [mechanika] dziwne zachowanie silnika 730d
    Przez coolx w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 07-10-2010, 20:28
  5. [mechanika] Dziwne zachowanie silnika
    Przez lockbud w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-11-2009, 15:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •