Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 39

Wątek: silnik do e38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    8
    BMW
    328
    Skąd
    lublin

    silnik do e38

    witam na forum jestem nowy a zarejstrowałem sie bo za niedługi czas będe chciał kupic e38 i chciałbym sie dowiedziec czegos o silnikach v8 a dokładniej chodzi mi o silniki od 3,5 do 4,4 który byłby najlepszy do e38 jakie są róznice w spalaniu jesli wogóle jakies są i wogóle chciałbym sie dowiedziec czegos o tych silnikach bo moja wiedza na temat v8 jest bardzo mała aha dodam ze auto będzie z manualną skrzynią biegów jesli udam mi sie znalesc godny egzemplarz z takową:>. pozdrawiam
    jesli nie w tym dziale to pokierujcie :>

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,914
    BMW
    Mała Ladacznica E30 M10 Coupe
    Skąd
    WPI
    Generalnie różnica jest znacząca i jak chcesz mieć frajde z jazdy to proponuje 4.4. :D 3,5 też calkim sprawnie radzi sobie z E38 :)
    Proponuję wpisac w tym dziale w wyszukiwarke V8 i znajdziesz masa informacji i typowych usterek. Sam silnik jest bardzo żywotny. Jesli zdarzają sie usterki silnika to raczej są drobne sprawy :]
    [URL=http://www.youtube.com/watch?v=VDqIJUMsR3A].:WIERNOSC jest NUDNA:.[/URL] :D

  3. #3
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    nie nie, jak chcesz frajdę z jazdy to proponuję V12 :D

    Natomiast jak chcesz mieć szybką 7 i silnik, którego utrzymanie nie kosztuje majątku to oczywiście proponuję 4.4 ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Myślę, że różnicy w osiągach miedzy 4.4 a V12 nie ma dużej... chodziło mi tylko o frajdę z jazdy czyli dźwięk dwunastu garów i mnóstwo Niutonometrów dostępnych już od najniższych obrotów silnika ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Wiktor dobrze gada. Do setki 4.4 i 5.4 idą tak samo, ale powyżej 100km/h wyraźnie czuć lepsze odejście V12. Niutonometry robią jednak swoje :) I do tego to brzmienie. Wiadomo, V8 tez niczego sobie, ale jednak co 12 to 12. Jest bezkonkurencyjne i nic nie da Ci większej frajdy :D No ale koszta utrzymania.... sam się domyśl. I tak jak na tą pojemność i ilość garów nie ma tragedii. w Audi czy Mercedesie serwisowanie V12 jest średnio ze 3 razy droższe :] No ale nie ma się co oszukiwać, tanio nie jest. A z tego co rozmawiałem z kilkoma osobami które mają 3,5 to wszyscy zgodnie mówią że na początku jest ok, ale po jakimś czasie zaczyna im trochę brakować pod nogą i żałują że nie kupili 4.4. A 4.4 to bardzo zacny silnik. Pali niewiele więcej od 3.5 a jest wyraźnie żwawszy no i z kosztami serwisowania nie jest tak źle. Wiadomo, ceny sa wyższe niż przy silniku 2.8, ale nie jest jakoś wybitnie drogo. Tak więc zapewne wszyscy Ci tu powiedzą, żebyś brał 4.4. Nie to żeby 3.5 był złym silnikiem, ale za minimalnie większe bierzące koszta (ciut większe spalanie i droższy serwis) dostajesz na prawdę sporo więcej
    Ex BMW: E34 525i '89, E38 740i '95, E38 750 iL '00, Jag X330

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    8
    BMW
    328
    Skąd
    lublin
    dzięki za odpowiedzi. domyslałem sie ze taka e38 będzie sie gorzej zbierała niz 328 wkońcu to sporo większa masa aczkolwiek mysle ze silnki 4,0-4,4 nie będą chodziły gorzej niz 328 a słuchajcie na co zwracac szczególną uwage przy kupnie? czy te silniki mają jakies typowe usterki?ktos ze znajomych mówił coś o skrzyni mówiąc ze trzeba ja dobrze sprawdzic bo często w manualu lubi siadac prawda to?
    ps co do v 12 to chyba jeszcze nie teraz:> ale moze kiedys:>

  7. #7
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    328 kolego z czym z motyka na słońce?

    e38 750 v12 ma do 100km/h niecałe 6 sekund
    e38 740 v8 (4.4l) do 100km/h ma 6,2 sekund

    wydaje mi sie ze 328 nie ma takich parametrów

    ps: inna sprawa ze z v12 nawet warzenia z przyspieszenia są gorsze niż w 318 (ale tylko do momentu kiedy nie lukniesz na prędkościomierz)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    v12 jest ok i jak trafisz dobry egzemplarz to spalanie jak na taki motor i wage dwie i pół tony nie jest tragiczne ja miałem podjechaną skrzynie po remoncie trasa 10 litrów na spokojnie miasto póki co raport na kompie 13,5 ale śmigam na spokojnie bez buta ;)

  9. #9
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Ja spotkałem się z takimi danymi:

    750iA 6,6
    740i 6,6
    740iA 7,0

    328i 7,3

    mowa tu oczywiście o nadwoziach E38 i E36


    A co do odczuwania prędkości to w każdej E38 można odnieść wrażenie, że sie wlecze ;)

    I nie przesadzajcie, że waży dwie i pół tony - 750 waży skromne 1960kg ;D
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    to ja dla porównania dodam jeszcze:

    E65 760i które ma do 100 symboliczne 5,5s

    i F01 760i które ma mieć do 100 4,6 :what:
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •