Cytat Zamieszczone przez kruger32 Zobacz posta
Nie ma się co przegadywac jak wszecniej napisałem s/edc jest w wielkim stopniu podobne do działania zawiszeszenia gwintowanego jeżeli uważasz że zestawiając na tym torze z pachołkami dwa e38 standard oraz gwint bedzie to samo to nie pogadamy w tej kwesti oczywiście edc to będzie ok.60/70 % twardości gwintu ale pojego wciśnieciu auto na boki prawie sie nie wychyla nie wspomne o łukach przy których przy 160 kmh w 740 byłem zesrany a w 750il przy 200 czuje sie komfortowo
Mylisz się porównując EDC do gwintu. Gwint raz ustawiony na daną wysokość, ma stałą charakterystykę tłumienia dla tej wysokości. Im niżej, tym bardziej twardo. To jest nadal pasywne zawieszenie. EDC tak nie działa, bo jest zawieszeniem aktywnym. Tutaj masz filmik promocyjny E32 z EDC: https://youtu.be/w4lM09pH64E?t=137 (2:17). Charakterystyczne dla aut z EDC jest bujanie się przód tył. Widać to na filmiku. Moje E65 bez EDC się tak nie bujało. eFa się buja. Różnica między Comfort a Sport polega na zmniejszeniu amplitudy tego bujania się, przez co auto jest odczuwane jako bardziej sztywne.