Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: M60b40 wyzionął ducha ;(

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar 740i
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    3
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Polska

    Post M60b40 wyzionął ducha ;(

    Witam. Mam problem z moim silnikiem po odpaleniu strasznie kopci i śmierdzi olejem z wydechu oraz po wykręceniu świecy na jednym z cylindrów jej końcówka jest cała zniszczona. Jaki macie na niego pomysł? Tłok urwał zawór oraz wyrządził te szkody? Raczej liczę się z wymianą silnika ponieważ już w chwili zakupu samochodu taki był plan ale z ciekawości zastanawia mnie co się mogło stać. Może ktoś miał podobny problem.

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Moze zawór sie wypalił i odłamał kawałek bo gdyby urwało cala główkę to dziura w tłoku , cieżko powiedzieć to stało sie nagle czy były jakieś objawy wcześniej ?
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar 740i
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    3
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Polska
    Tego nie wiem bo taką już kupiłem. Próby odpalenia zaowocowały właśnie takim efektem. Ze względu na niski koszt silników uzywanych w porównaniu do remontu odrazu wyciagliśmy silnik z myślą o wstawieniu używki byle by szybko i w miarę tanio było autko do codziennej jazdy. W tym czasie plany na Bmw uległy zmianie. Ma być zrobiona dobrze a reszta w sumie większego znaczenia nie ma(czas i kasa). I właśnie teraz wpadł nam do głowy pomysł żeby jednak zobaczyć do tego silnika i ewentualnie próbować go ratować chociaż zdecydowanie wolę zadbany silnik na oryginale niż już po remoncie. Z zaworem może to być sprawa prawdopodobna bo od poprzedniego właściciela wiem, że któraś z głowic była robiona i może ktoś się nie przyłożył.

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Poszukaj kogoś w okolicy z kamerą do inspekcji cylindra i zobacz co tam się dzieje. Choć z drugiej strony, skoro świeca jest od strony cylindra zniszczona (szkoda, że nie wrzuciłeś zdjęcia) to ja cudu bym się nie spodziewał ;)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Kamerki używam z Allegro za 50zl i średnica głowicy 5mm z led widać nawet na tuleji rysy jak są .
    Szkoda tez ze nie znamy ciśnienia na cylindrach bo to tez ewentualnie przy decyzji remontu pomocne i istotne co tam trzeba jeszcze zrobić .
    Remont silnika ja osobiście jestem zwolennikiem nawet jeśli wychodzi więcej niż używany , moze podzielę sie tym co ja na twoim miejscu zrobił :
    -gdybym miał wyciągnięty z skrzynia to inspekcja kamerka czy coś w tym cylindrze zostało czy nie i co tam jest nie tak bo moze po prostu sama świeca sie rozleciała
    Jeśli nic tam nie ma rozrusznik na krótko i sprawdzenie jak ciśnienie na cylindrach gdyby miał równe ciśnienie i w granicach normy to zrzucam głowice i właśnie co dalej wszystko zależy od tego co sie stało ..........

    Po prawidłowo wykonanym remoncie jestem pewien co mam i ze bedzie jeździć !!!
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


Podobne wątki

  1. [elektryka] Bmw E38 m60b40 sondy
    Przez Czeskii w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-11-2015, 09:49
  2. [E38] m60b40
    Przez red_man w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 15-11-2012, 17:57
  3. Cewki m60b40
    Przez przemek22 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-11-2010, 09:45

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •