Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: E38 pilot kluczyka EWS IMMO

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    95
    BMW
    poszukuje e38 730d
    Skąd
    Kalisz

    Post E38 pilot kluczyka EWS IMMO

    Witam.
    Po utracie sterowania pilotem centralnego zdecydowałem się jednak na wymianę baterii ponieważ w serwise kluczyków stwierdzili brak sygnału z kluczyka.
    Po wymianie baterii dalej zima, ale stwierdziłem jednak uszkodzenie elektroniki pilota i teraz pytanie czy jak zakupię sprawny używany kluczyk i przełożę sobie elektronikę dam radę przelutować swoją pestkę IMMO tą tzw. EWS czy gra nie warta świeczki?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    38
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Jeżeli masz kluczyk starego typu to przekładasz aby pestkę (transponder), cała płytka może być od innej, nie trzeba nic lutować
    Jak masz nowy kluczyk (tak zwany romb) to nie pomogę

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Tak jak rafal1730 napisał stary typ kluczyka przekłada się tzw. pestkę , jeśli masz ten stary kluczyk to już kilka razy poprawiałem luty na płytce jeśli żadnym przyciskiem nie reaguje dioda na pilocie spróbuj je poprawić i tak nic do stracenia nie masz

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    95
    BMW
    poszukuje e38 730d
    Skąd
    Kalisz
    Niestety mam romb tzw. diament. I tam ten Immobiliser czy tam EWS jest wlutowany dlatego pytam czy da radę przeszczepić mój do innego kluczyka.

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    [QUOTE=FranciszekDolas;565986]Niestety mam romb tzw. diament. I tam ten Immobiliser czy tam EWS jest wlutowany dlatego pytam czy da radę przeszczepić mój do innego kluczyka.

    https://www.youtube.com/watch?v=JGeIqQ3oSFI&t=15s

    W tych pilotach bardzo często siadały mikro przełączniki elektronik ci to zdiagnozuje.
    Jeśli auto odpala normalnie to obstawiam że kluczyk jest sprawny bo do odczytania kodu z kości pamięci musi elektronika działać.

    Tu masz film 1:50 minuta pokazuje transponder w którym jest miejscu. Przetnij delikatnie kluczyk i udaj się do dobrego elektronika może uda się go naprawić. Jeśli będzie to nie do zrobienia kup sobie używany kluczyk ze sprawną elektroniką rozetnij i wtedy spróbuj przerzucić transponder (potrzebna jest stacja lutownicza na gorące powietrze).

    Jeśli dalej okaże się że kość pamięci jest zniszczona pozostaje ci tylko odczytanie danych z modułu EWS auta i zaprogramowanie nowego kluczyka.
    Tutaj masz napisane co jest potrzebne by to samemu zrobić.
    http://7er.pl/showthread.php/46190-D...w-e38-tutorial

    Pamiętaj że zawsze możesz zamówić nowy klucz w serwisie BMW pod warunkiem że masz pewność że kluczyk i EWS w aucie jest taki sam jak wyszedł z fabryki bo serwis BMW nie dorabia kluczyka tylko zamawia z Monachium.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2015
    Posty
    95
    BMW
    poszukuje e38 730d
    Skąd
    Kalisz
    Spokojnie auto mi odpala. Pytałem właśnie czy jestem w stanie ze swojego kluczyka przerzucić transponder do tego zakupionego używanego ale od innego auta. Bo chce to zrobić że tak powiem chwilowo po kosztach. Koszt nowego z BMW to ok. 700zł. Naprawa u speca od kluczyków to zabawa ok 150zł ale jak ma mi zrobić to na nowej płytce z chin i na zwykłej baterii to wolę zrobić to sposób na używany kluczyk od innego auta i przenieść elektronikę. Stację na gorące powietrze mam ale nigdy tym sposobem nie lutowałem więc oddałbym do elektronika. Od mojej płytki odlatują jakieś mikro elementy nie jest to kwestia przełączników.

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe

    Post

    [QUOTE=FranciszekDolas;566010]Spokojnie auto mi odpala. Pytałem właśnie czy jestem w stanie ze swojego kluczyka przerzucić transponder do tego zakupionego używanego ale od innego auta. Bo chce to zrobić że tak powiem chwilowo po kosztach. Koszt nowego z BMW to ok. 700zł. Naprawa u speca od kluczyków to zabawa ok 150zł ale jak ma mi zrobić to na nowej płytce z chin i na zwykłej baterii to wolę zrobić to sposób na używany kluczyk od innego auta i przenieść elektronikę. Stację na gorące powietrze mam ale nigdy tym sposobem nie lutowałem więc oddałbym do elektronika. Od mojej płytki odlatują jakieś mikro elementy nie jest to kwestia przełączników.

    Oddaj do elektronika naprawi ci to. Jeśli tego nie robiłeś nie ucz się na swoim kluczyku lutowania smd bo wysoka temperatura zabije ci transponder.
    Ostatnio edytowane przez Kriss88 ; 05-03-2018 o 18:15

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  2. [elektronika] pilot e32
    Przez gwb w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 23-05-2014, 01:33
  3. Problem z immo w 735i E32
    Przez Woyas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 16-09-2012, 12:01
  4. [wnętrze] Pilot
    Przez Adus81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 20:04
  5. Problem z odpaleniem auta cos z immo albo ews
    Przez E38MIGLANC w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 15:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •