Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Filtr DPF gdzie kupic?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK

    Post Filtr DPF gdzie kupic?

    Witam od maja w Anglii wchodzi nowe prawo i na każdym przeglądzie stacje będą sprawdzali czy filtr dpf jest zanotowany i działa poprawnie. Moje pytanie gdzie w rozsądnych pieniądzach można kupić nowy filtr dpf macie jakies doswiadczenie z nie firmowymi filtrami?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Nikt nie wymieniał dpf?

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez lukassolski Zobacz posta
    Nikt nie wymieniał dpf?
    Czytając to forum mam wrażenie, że opieka serwisowa w kraju nad Wisłą nie przewiduje wymiany filtra DPF. Jak już to raczej jego wycięcie i wykodowanie. Podobna sytuacja jest w przypadku kolektorów ssących, które się kastruje, a nie wymienia.
    Jeżeli masz jeszcze DPF zamontowany, tyle, że niesprawny to są firmy, które wypalają wkłady po ich wypruciu z obudowy. Operacja ta jest opłacalna w przypadku silników Euro-6. stosowanych w autobusach i dużych ciężarówkach, gdzie DPF potrafi kosztować powyżej 30 000zł.
    Ewentualnie spróbuj u siebie na wyspie : https://www.ebay.co.uk/itm/Diesel-pa...-/292036832723

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez solarisbus ; 05-03-2018 o 18:39

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    No wlasnie problem w tym ze mam auto wykastrowane i teraz musze kupic nowy wkald znalazlem kilka na allegro nowych po okolo 1500zl. Szukam opinii czy taki wklad da rade bo niby 24 miesiace gwarancji bez limitow kilometrow. Bo opcja z uzywanym dpf i zakladaniem go przed kazdym przegladem i sciaganiem zaraz po nie bardzo mi sie usmiecha.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL
    Ewentualnie spróbuj u siebie na wyspie: https://www.ebay.co.uk/itm/Diesel-pa...-/292036832723

    Pozdr.

    Dopiero teraz zauwazyłem, że ten adres to na Litwie.
    Ostatnio edytowane przez solarisbus ; 05-03-2018 o 18:45

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    No wlanie nie wiem co lepsze uzywany orginal w dobrym stanie czy nowy zamiennik?

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar HTN
    Dołączył
    Oct 2012
    Posty
    1,346
    BMW
    ex-730Ld e66 / obecnie S350CDI L
    Skąd
    okolice Frankfurtu / Wrocław / Kotlina Kłodzka
    Sam się wiele razy zastanawiałem jak z ich trwałością, ale te nowe nieoryginalne są na tyle tanie, że jakby mój padł, to na pewno jego kupię.

    W Niemczech bardzo często auta dostają kwitek na przeglądzie, że katalizator w benzynie do wymiany. W Polsce też się pewnie w końcu za to wezmą. Wtedy zakładam handel nowymi DPFami :P. Chętnych będzie na pewno multum.

    Od września 2018 każda nowa benzyna będzie miała obowiązek posiadania GPF (Gasoline Partikel Filter). Wcześniej każde auto, którego konstrukcja silnika jest homologowana od września 2017r.
    Ostatnio edytowane przez HTN ; 05-03-2018 o 19:41

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    W uk nowe przepisy maja wejsc od maja wiec zaczynam sie rozgladac juz teraz bo jak wejda ceny pojda drastycznie w gore bo bedzie duze zapotrzebowanie.
    https://www.ebay.co.uk/itm/Brand-New....c100678.m3607
    Ten niby jakiejs dobrej angielskiej firmy ktora sie zajmuje tym od bardzo dawna i rozsylaja na caly swiat.

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    18
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa

    Post

    lukassolski, świeżo co, przerabiałem temat.

    Kupiłem używany DPF.

    "Nasze" DPF'y praktycznie są niezabijalne - są typu pasywnego. W mojej E65 ktoś usuwał DPF'a, ale najpierw się pomylił i wyciął katalizator, potem wyciął filtr. Smród straszny starego diesela. Wszystko wróciło na miejsce i jest spokój.

    DPF po ~140 kkm kosztował 825 pln. Naprawdę jest śliczny. ;) Jeśli chodzi o jakieś "nowe" wkłady, to temat może być różny.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2014
    Posty
    783
    BMW
    e65 730d
    Skąd
    UK
    Cytat Zamieszczone przez Piwor Zobacz posta
    lukassolski, świeżo co, przerabiałem temat.

    Kupiłem używany DPF.

    "Nasze" DPF'y praktycznie są niezabijalne - są typu pasywnego. W mojej E65 ktoś usuwał DPF'a, ale najpierw się pomylił i wyciął katalizator, potem wyciął filtr. Smród straszny starego diesela. Wszystko wróciło na miejsce i jest spokój.

    DPF po ~140 kkm kosztował 825 pln. Naprawdę jest śliczny. ;) Jeśli chodzi o jakieś "nowe" wkłady, to temat może być różny.
    A gdzie kupiłeś na Allegro? Cieżko znaleźć coś konkretnego bo nie ma pewności ze ma 140k czy 340k.
    Jakbyś znalazł taki śliczny jeszcze jeden daj znać

Podobne wątki

  1. czujniki rdc do e38 po lifcie, gdzie kupic zamienniki
    Przez Franco750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 20:48
  2. [wnętrze] Gdzie kupic adapter do SIM ?
    Przez BzYQ w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-11-2013, 06:15
  3. [silnik] Gdzie najlepiej kupic wtryskiwacze?
    Przez bksjb w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 22-04-2013, 22:14
  4. Gdzie kupic amortyzatory gwintowane do e38
    Przez krzyniuq w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-06-2010, 14:26
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-01-2010, 22:15

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •