Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 39

Wątek: Zaświeciła się kontrolka ciśnienia oleju

  1. #11
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    90
    BMW
    e65 3.6, e46 320d 150km, ex e38 730d, e34 2.0, e36 2.0, e36 1.6
    Skąd
    Śląsk
    Dziś zadzwonił do mnie mechanik że będzie miał czas na zajęcie się moim autem.
    Poszedłem, odpaliłem - a tu cisza- nic nie trzaska- olej nie świeci.
    Przejechałem z 10 km i wydaje się wszystko ok.
    Czyli jak widać musiała parę dni w plusowej temperaturze odtajać.

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Dobry olej ze przy -16 zamarza

  3. #13
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Po mojej przygodzie myślę o 0w30 turbo power BMW (czy jakoś tak) na następną wymianę. Teraz miałem miesięczny 5w40 motul i filtr Mann. No ale mi to wyszło na zdrowie, bo poprawiłem pompę i wyciszyłem serducho, zaworek sam się odwiesił;)

  4. #14
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Problem usunąłem dopiero dzisiaj. Lampka jednak wróciła, spływał olej z obudowy filtra i przy rozruchu klepaly szklanki przez parę sekund. Filtr manna po ok. 400 km się zassał i skręcił przy pokrywie. Wsadziłem nowy i lampka gaśnie już przy samym kręceniu rozrusznikiem.

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    1,245
    BMW
    730 V8 E32 ; E38 2.8 ; X2 X-drive 18d
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez ArekB Zobacz posta
    Po mojej przygodzie myślę o 0w30 turbo power BMW (czy jakoś tak) na następną wymianę. Teraz miałem miesięczny 5w40 motul i filtr Mann. No ale mi to wyszło na zdrowie, bo poprawiłem pompę i wyciszyłem serducho, zaworek sam się odwiesił;)
    Do M62 to chyba raczej zalecane jest 0W40. Zrób też płukankę przed wymianą.

  6. #16
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    U mnie jest M60, olej wg szukajki motula. Płukanke tez wrzucę oraz dodatkowo jeszcze raz miska w dół. Sprawdzę pompę i zobaczę co się wypłukało. Uszczelkę mam już metalową, więc ew. dorzucę delikatnie silikonu na uszczelnienie. Dużo nie jezdzę, więc olej co rok przed mrozami, ale teraz m/y wymianami będę wrzucał nowy filtr. Podobno nawet po 3000km potrafi być zawalony i nie spełnia funkcji. Teraz mam Hengsta za 29 zeta, pier..le Manna po tym jak wytrzymał miesiąc.

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez ArekB Zobacz posta
    U mnie jest M60, olej wg szukajki motula. Płukanke tez wrzucę oraz dodatkowo jeszcze raz miska w dół. Sprawdzę pompę i zobaczę co się wypłukało. Uszczelkę mam już metalową, więc ew. dorzucę delikatnie silikonu na uszczelnienie. Dużo nie jezdzę, więc olej co rok przed mrozami, ale teraz m/y wymianami będę wrzucał nowy filtr. Podobno nawet po 3000km potrafi być zawalony i nie spełnia funkcji. Teraz mam Hengsta za 29 zeta, pier..le Manna po tym jak wytrzymał miesiąc.
    Płukanka może też zaszkodzić , nie jestem za ani przeciw po prostu nie stosuję jeśli nic do układu smarowania się nie dostało , już od 2004 roku nie wlałem do swoich aut nic innego niż Texaco Havoline mastery dci gdzie motory lubią się sypać przejeżdżają po 700tkm i od wymiany do wymiany bez dolewek jak nie ma wycieku , bmw jak i e38 tak i pozostałe które miałem też Texaco . Tylko dobieram według norm klasy jakości co zalecane jest do danego silnika przez producenta .
    Nigdy nie miałem z Mann-em Filtronem czy Knecht-em problemów NIGDY a wierz mi że przeszło przez moje ręce ich tysiące .
    Myślę że układ smarowania jeśli jest olej wymieniany tak jak powinno czyli syntetyczny ok 15tkm nie ważne że producenci aut przewidują co 30tkm nie potrzebuje płukanek tak jak i w między czasie nowego filtra .
    W twoim przypadku była jakaś przyczyna że go zassało i oby nie było tak że jak na razie usunąłeś tylko skutek a przyczyna została ale pojezdzisz zobaczysz mam nadzieję że problem nie powróci .
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  8. #18
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez bmm750il Zobacz posta
    Płukanka może też zaszkodzić , nie jestem za ani przeciw po prostu nie stosuję jeśli nic do układu smarowania się nie dostało
    W jaki sposób może zaszkodzić, bo może o czymś nie wiem? Jeśli masz pewność stosowania wcześniej odpowiedniego oleju i widzisz że nawet ten stary jest w miarę czysty, a silnik pod miską czy pokrywą też jest czysty to oczywiście stosowanie płukanki nie ma większego sensu. Natomiast jeśli masz silnik i nie masz pojęcia co tam ktoś wcześniej lał albo olej wygląda na spracowany a silnik w środku jest czarny to płukanka ma jak najbardziej sens, bo usunie cały syf z silnika, a to pomoże w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierpła.
    A teraz chętnie wysłucham Twoich argumentów.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post

    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    W jaki sposób może zaszkodzić, bo może o czymś nie wiem? Jeśli masz pewność stosowania wcześniej odpowiedniego oleju i widzisz że nawet ten stary jest w miarę czysty, a silnik pod miską czy pokrywą też jest czysty to oczywiście stosowanie płukanki nie ma większego sensu. Natomiast jeśli masz silnik i nie masz pojęcia co tam ktoś wcześniej lał albo olej wygląda na spracowany a silnik w środku jest czarny to płukanka ma jak najbardziej sens, bo usunie cały syf z silnika, a to pomoże w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierpła.
    A teraz chętnie wysłucham Twoich argumentów.


    Zgodzę się z Tobą że pomoże w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierpła jeśli silnik tak jak piszesz jest czarny , olej spracowany itp .
    Może po prostu narobić kosztów związanych z uszczelnieniem silnika gdzie przez lata jak ktoś nie dbał małe nieszczelności " zalepiły " się tak zwanym nagarem potem to nafta rozpuści .Jeśli ktoś ma zasyfiony tym nagarem silnik to po zastosowaniu takiej płukanki powinien wymienić olej raz i po przejechaniu kilkuset kilometrów wymienić go drugi raz żeby pozostałości które za pierwszym razem zostały jeszcze gdzieś w zakamarkach nie krążyły w układzie takie jest moje zdanie .

    Nie piszę że motor się rozleci , bo jak jest w złej kondycji to tak czy inaczej padnie i nic mu nie pomoże .
    Ile dajesz tyle dostajesz !!!


  10. #20
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,441
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    W jaki sposób może zaszkodzić, bo może o czymś nie wiem? Jeśli masz pewność stosowania wcześniej odpowiedniego oleju i widzisz że nawet ten stary jest w miarę czysty, a silnik pod miską czy pokrywą też jest czysty to oczywiście stosowanie płukanki nie ma większego sensu. Natomiast jeśli masz silnik i nie masz pojęcia co tam ktoś wcześniej lał albo olej wygląda na spracowany a silnik w środku jest czarny to płukanka ma jak najbardziej sens, bo usunie cały syf z silnika, a to pomoże w odpowiednim smarowaniu i odprowadzaniu cierpła.
    A teraz chętnie wysłucham Twoich argumentów.
    A nie istnieje przypadkiem ryzyko, że te gluty, które płukanka wypłucze pozalepiają kanały olejowe tu i ówdzie? Ja się np. tego trochę obawiam, że nagar nie zostanie rozpuszczony, tylko odpadnie i zadziała jak czop.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 24-09-2014, 20:45
  2. [silnik] Wyciek oleju M30B35 czujnik ciśnienia oleju
    Przez nino w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 21-03-2014, 17:44
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-10-2013, 21:07
  4. Miernik ciśnienia oleju
    Przez ups00 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 19:05
  5. Kontrolka ciśnienia oleju??
    Przez tomi5 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 13:02

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •