Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: odma i nierówna praca silnika m73 750

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie

    Post odma i nierówna praca silnika m73 750

    mój pierwszy wątek i pierwsze problemy z autem m73 750 98rok przed liftem

    Miesiąc temu zauważyłem podczas przyspieszania na wysokich obrotach i prędkości ok 100na godz że z prawej rury dopóki nogę na gazie trzymałem niebieskawy dym z lewej czysto , jakiś czas spokój i znowu to samo w takiej samej sytuacji
    -podpięcie inpa zero błędów
    -trochę nierówna praca na wolnych obrotach ale było tak już przed tym objawem
    -minimalny ubytek oleju tego wcześniej nie było bo dosyć często sprawdzam stan
    -widzę że z uszczelniacza na wale tył olej delikatnie przecieka a uszczelniacz ma może z 5tkm

    - po odkręceniu korka wlewu oleju raczej nie czułem zmiany pracy silnika
    - po wysunięciu miarki oleju " bulgotanie "
    Decyzja odmy do wymiany i uszczelki łączące odmę z pokrywą zaworów , dodam że odmy dostałem z autem nowe ale nie OE BMW tylko zamiennik , stare odmy 06 rok, teraz po wymianie
    - dalej nierówna praca silnika na biegu jałowym
    - kopcenie chyba ustąpiło ale jeszcze przegonię go kilka razy


    Teraz po odkręceniu korka czy wyjęciu miarki obroty silnika spadają i zmienia swoją pracę , korek od oleju przysysa i to bardzo a po wyjęciu miarki oleju też zasysa powietrze ale nie bulgocze , czy właśnie tak powinno być przy prawidłowej pracy separatora oleju w v12 ?? czy te " nowe zamienniki " są do du...y ?

    i jeszcze jedno pytanie czy ten element nr 4 powinienem wymienić lub wyczyścić ? bo przy wymianie odmy nie ruszałem go tylko wymieniłem nr 1 i nr 5
    http://www.realoem.com/bmw/pl/showpa...diagId=11_1432
    Ostatnio edytowane przez Mirant ; 02-03-2018 o 16:30

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe

    Post

    Zmierz kompresję. Jeśli wyjdzie dobrze a silnik nadal kopci na niebiesko (spala olej) Masz problem z uszczelniaczami zaworowymi.
    Zakładam że auto jeździ na prawidłowym oleju i zmienionym filtrze. Co do odmy zrobiłeś wszystko dobrze. Wycieki z uszczelnienia wału to normalna rzecz jak się jeździ z niesprawną odmą, ciśnienie z silnika musi gdzieś wyjść. Tak się kończą oszczędności. Wydajemy dwa razy niestety.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Kriss88 Zobacz posta
    Zmierz kompresję. Jeśli wyjdzie dobrze a silnik nadal kopci na niebiesko (spala olej) Masz problem z uszczelniaczami zaworowymi.
    Zakładam że auto jeździ na prawidłowym oleju i zmienionym filtrze. Co do odmy zrobiłeś wszystko dobrze. Wycieki z uszczelnienia wału to normalna rzecz jak się jeździ z niesprawną odmą, ciśnienie z silnika musi gdzieś wyjść. Tak się kończą oszczędności. Wydajemy dwa razy niestety.
    Panowie.
    Co jaki przebieg zaglądamy do odmy (wymieniamy)
    Kupiłem 2 tyg temu 750-kę.Wczoraj wymieniałem oleje i wszystkie filtry.Silnik mruczy równiutko,żadnych niepokojących objawów?Nalot 161 tys ( potwierdzony w dwóch różnych serwisach .ASO i niezależny który robi tylko BMW.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez maciej 750il Zobacz posta
    Panowie.
    Co jaki przebieg zaglądamy do odmy (wymieniamy)
    Kupiłem 2 tyg temu 750-kę.Wczoraj wymieniałem oleje i wszystkie filtry.Silnik mruczy równiutko,żadnych niepokojących objawów?Nalot 161 tys ( potwierdzony w dwóch różnych serwisach .ASO i niezależny który robi tylko BMW.
    ja mam 260tkm auto kupowałem z podwórka w Niemczech i odmy były wymieniane w 2006 roku nie wiem przy jakim przebiegu .
    nie zaglądałem do nich wcześniej bo nie miałem objawów kopcenia itp. , nie ubywało oleju jest zalany 5w40 .
    Poza tym po wyjęciu odmy nie widać tam uszkodzeń i nie bardzo wiem jak można ją sprawdzić jest tam jakaś membrana która dopiero podczas pracy silnika i pewnie przy stałym ciśnieniu odseparuje olej żeby się do kolektora nie dostał , jak doczytasz wyżej napisałem jak jest po wymianie odmy a jak było przed po odkręceniu korka lub miarki .
    Daj znać jak jest u Ciebie bo ja nie wiem czy tak powinno zasysać korek jak jest teraz u mnie

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bmm750il Zobacz posta
    ja mam 260tkm auto kupowałem z podwórka w Niemczech i odmy były wymieniane w 2006 roku nie wiem przy jakim przebiegu .
    nie zaglądałem do nich wcześniej bo nie miałem objawów kopcenia itp. , nie ubywało oleju jest zalany 5w40 .
    Poza tym po wyjęciu odmy nie widać tam uszkodzeń i nie bardzo wiem jak można ją sprawdzić jest tam jakaś membrana która dopiero podczas pracy silnika i pewnie przy stałym ciśnieniu odseparuje olej żeby się do kolektora nie dostał , jak doczytasz wyżej napisałem jak jest po wymianie odmy a jak było przed po odkręceniu korka lub miarki .
    Daj znać jak jest u Ciebie bo ja nie wiem czy tak powinno zasysać korek jak jest teraz u mnie
    Dzięki .
    Sprawdzę jak odpalę .Na razie aku kaput.Mechanik który robił mi serwis olejowy mówił też żebym wymienił kostkę stacyjki bo nie rozłącza całkowicie po wyjęciu kluczyka .Auto kupiłem 12.02 ,już 3 razy ładowałem baterię.(widzisz szfagier jak żre: forfiter kur.a)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Cytat Zamieszczone przez maciej 750il Zobacz posta
    Dzięki .
    Sprawdzę jak odpalę .Na razie aku kaput.Mechanik który robił mi serwis olejowy mówił też żebym wymienił kostkę stacyjki bo nie rozłącza całkowicie po wyjęciu kluczyka .Auto kupiłem 12.02 ,już 3 razy ładowałem baterię.(widzisz szfagier jak żre: forfiter kur.a)
    To podpowiem co wiem choć nie pije juz x czasu to mogę o flaszkę sie założyć ze to rozrusznik a nie kostka stacyjki to zakład ? ��
    Z rozładowywaniem aku sprawdź pobór prądu w e38 e39 i x5 miałem prawie zawsze jeden problem z panelem klimatyzacji a dokładniej z jego wentylatorkiem który pracował cały czas można to sprawdzić , zostaw otwarte drzwi jak nie chce Ci sie czekać w środku aż rozłączy auto wszystkie urządzenia pare min. To trwa powinien sie wyłączyć tez ten wentylatorek w panelu trzeba ucho tam przystawić i dobrze sie wsłuchać , pamiętaj każde otwarcie drzwi czy klapy powoduje ze sie od nowa załączy i znowu trzeba czekać , jak bedzie chodził cały czas rozbierz i wyczyść z kurzu czujnik temperatury który jest przy karteczce co widać ja przy przyciskach .

    Wracając do mojego tematu przegoniłem trochę auto i wydaje mi sie ze kopcenie ustało i ten motor sie wyruwnal moze wypalił resztki oleju zobaczymy będę obserwowal

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Bo zapomnę jak rozrusznik bedziesz kupował bo słabo z częściami do tego to ma byc z Europejczyka z Anglika jest z drugiej strony i sam rozrusznik powiedzmy pasuje ale trzeba osłonę termiczna przeginać i kombinować wymieniałem w poprzedniej 750 ale przebieg był 500tkm

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bmm750il Zobacz posta
    Bo zapomnę jak rozrusznik bedziesz kupował bo słabo z częściami do tego to ma byc z Europejczyka z Anglika jest z drugiej strony i sam rozrusznik powiedzmy pasuje ale trzeba osłonę termiczna przeginać i kombinować wymieniałem w poprzedniej 750 ale przebieg był 500tkm
    Dzięki za odpowiedż .
    Tylko trochę uściślij.Nie do końca zrozumiałem czy rozrusznik czy panel klimy?
    Rozrusznik kręci jak wściekły.
    Co do panelu klimy to zawsze jak wjeżdżam do garażu to wyłączam nawiewy tak żeby panel zgasnął.
    W X3 jak wsiadam to nie świeci dopiero muszę + załączyć. W siódemce zauważyłem że jak wsiadam i przekręcam kluczyk to wentylacja chodzi pomimo że dzień wcześniej wyłączałem.Myślałem że są to jakieś ustawienia kompa.Ale jak napisałeś jeśli to panel klimy to by miało sens.
    Przed zgaszeniem auta wyłączam panel ,wsiadam ,przekręcam kluczyk chodzi.
    Przewietrzanie wnętrza mam na kompie wyłączone.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    Przepraszam zle doczytałem z kostka stacyjki myślałem ze nie rozłącza rozrusznika sorry zapomnij o tym
    Panel klimatyzacji za każdym razem u mnie tez sie wlancza , jest w tym panelu w środku taki mały wentylatorek który go chłodzi nawet po wyłączeniu zapłonu przez jakiś czas jeszcze powinien pracować , jest tam jeszcze mały czujnik temperatury który znajduje sie tez w środku jak jest na nim bród nie rozłącza tego wentylatorka i rozładowuje aku.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maciej 750il
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    276
    BMW
    BMW E 38 750 IL
    Skąd
    ŚLĄSK
    Ok.Dzięki
    Skupię się na początku na panelu klimy.
    Przemierzę w poniedziałek bezpieczniki.
    To twoja pierwsza 750-ka?

    Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [silnik] E66 730 D nierówna praca silnika po odpaleniu
    Przez snikers_m w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2012, 15:56
  2. nierówna praca silnika M60
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-03-2012, 11:28
  3. Nierówna praca silnika
    Przez Kuki w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 03-09-2010, 22:38
  4. Nierówna praca silnika m60 e32
    Przez artur_diag w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 30-09-2009, 20:03
  5. Nierówna praca silnika 3,0 V8
    Przez Rymar w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 07:57

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •