Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: [ pozostale] Klimka...

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych

    [ pozostale] Klimka...

    Panowie wiam ze temacik był juz wałkowany dosc czesto ale niemoge znalezc co i jka od poczatku...powiem tak zbliza sie cieply sezon i milo by bylo przemieszczec sie autkiem w komfortowych warunkach tzn. z klimka...ale niewiem od czego zaczac aby sprawdzic jej dzialanie i zdiagnozowac co i jak...wiem ze najprosciej by bylo podjechac do serwisu ale chciałbym wiedziec na czym stoje a wiadomo ze sa rozni ludzie ktorzy lubia naciagac innych malo swiadomych użytkowników wiec zanim sie udam na taki serwis chciałym w własnym zakresie zbadac co i jak jest z moja klima ze niechłodzi...ustawiam na panelu 16 st. włączam przycisk * i nawiew na full i nic, nadal leci ciepłe powietrze wiec od czego i jak zaczac diagnozowanie układu dodam ze rocznik mojej 7er to 90 a silniczek m30b30 i z tego co sie orientuje to chyba w tym roczniku był jeszcze stary czynnik r12...byłbym wdzieczny za pomoc
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    77
    BMW
    735iA
    Skąd
    Osobnica
    Na początek sprawdźczy załącza się kompresor jeżeli nie to najprawdopodobniej brak czynnik co w 99% oznacza nieszczelność. Druga możliwość to uszkodzenie w układzie elektonicznym/elektrycznym (posprawdzaj bezpieczniki przekaźniki) Najlepiej jechać na serwis niech zerkną.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    A co z czynnikiem?? Jezeli mam na R12??
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  4. #4
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    e38 od października 1994 ma nowy gaz.. tak w ramach info

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Johnny_Bravo
    e38 od października 1994 ma nowy gaz.. tak w ramach info
    Nie koniecznie.

    W bmw zazwyczaj nad nerką jest zielona nalepka (moga być 2 nalepki) - na niej pisze jaki jest czynnik.
    A z drugiej strony, to jak znasz co nie co klimę, to po króćcach podpięcia serwisowego poznasz (stara klima ma inne końcówki od nowej).

    A swoją drogą, to jak podepniesz auto pod carsoft 6.5, to Ci ewentualnie wyskoczy błąd nieszczelności.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    201
    BMW
    e32 730iA V8
    Skąd
    Wałbrzych
    Dzis co nieco zerknołem w autko i zauwazyłem ze sprężarka od klimy niekręci bynajmnije pasek przez nia przechodzi ale ona sama tak jakby sie nieruszała i wiem ze mam jakies pozostałości gazu bo odkręcając odpowietrznik było słychac syczenie...a i oznaczenie na sprężarce jest takie Kaltemittel R12 D90-PX 220cm# ...a i sprawdziłem bezpieczniki ale ze mam francuska wersje i niestety niewiem który jest od klimy itd.
    Plany: zawias -40/-40 + 18"...

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    no to masz na stary czynnik - musisz znaleść serwis klimy co napełniają starym (r12 lub odpowiednik).
    A że sprężarka nie działa, to juz dużo wiesz, ale niestety w tej materii to Ci nie pomogę, jedynie moge odesłać Cię do właściwego serwisu
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    jabollo nie rozumie Twojego sprawdzenia kompresora i efektu, proponuje sprawdzić jego sprawność/działanie poprzez podłączenie "na krótko".

    Poczytaj:

    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...er=asc&start=0

    http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtop...060&highlight=

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •