Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zmiana felg z 18 na 16

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    306
    BMW
    740i
    Skąd
    Stargard

    Zmiana felg z 18 na 16

    obecnie jezdze na 18stkach 245/45/18 przod i 255/45/18. Chce zmienic na 16 i rozmiar opon tyl i przod taki jak jest w instrukcji 215/65R16 zeby lepiej jezdzilo sie po naszych drogach bo na tych kapciach co mam obecnie to cos ciaga mnie raz w lewo raz w prawo zalezy jakie koleiny i dziory na 235/60/16 zimowkach jezdzilo sie w miare dobrze wiec mam nadzieje ze jak zaloze 215/65R16 bedzie juz calkiem super. Co koledzy o takiej zmianie sadzą? Czy Ci z was ktorzy maja 18 i wieksze tez maja takie problemy jak ja w koleinach i na nierownej jezdni?

    Jakie felgi byście mi polecili do oryginalnego rozmiaru opon 215/65R16?
    Chciałem się jeszcze zapytać czy moze ktos jeździ na 215/65R16 i jakie wrazenia dla mnie liczy sie przedewszystkim komfort i zeby nie latalo mi auto po koleinach, a jezdze raczej spokojnie po mimo sporego zapasu mocy:)

    ponizej zamiesczam foto z obecnymi felgami

  2. #2
    Ja jednak proponuje Ci założyć 235/60/16. 215 mam na zimówkach i średnio to wygląda ale fakt że jeździ się dobrze. 215 wygląda na wąską na orginalnych felgach :/ Na letnich 235 też bardzo dobrze mi się jeździ po naszych drogach i dużo fajniej auto wygląda na szerszym kapciu.
    A może to rzucanie po koleinach to wina jakiś problemów z zawieszeniem a nie opon? Już na forum były takie przypadki poruszane ;)
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    ogólnie rzecz biorąc koleiny ciągnie wszystko co ma więcej jak 205 szerokości
    (ale przy takim balonie jak ma 7er nie będzie problemów nawet z 215)

    Dodatkowe rzeczy oprócz szerokości opony które powodują,
    że koleiny ciągną dużo mocniej to:
    -niskoprofilówki
    -2 rozmiary felg (lub samych opon)! w szczególności to najbardziej jest odczuwalne w koleinach
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    No niestety- albo lans albo wygody. :D :D :D
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    435
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Kargowa/Berlin
    Na nowych 215/65/16 nic nie nosiło. Na Dunlopach 9000 235/60 też nic nie nosiło. Za to na zimówkach 215/65 znowu zaczęło kiwać ;/ Dużo zależy od stanu opon i rzeźby bieżnika.

    U siebie jeszcze zauważyłem luz na tylnym prawym kole. Muszę zdiagnozować która to tuleja i powinno się poprawić.

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    Witaj,
    ja mam dylemat w drugą stronę 16 -> 18"

    Chcę kupić te felgi Alle

    Ale z chęcią zanim kupię zamieniłbym się na jakiś krótki okres, żeby sprawdzić jak auto się zachowuje. Widziałem chłopaka z Jelonki na felgach 20" i śmiga więc może i mi będzie się podobało.
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

  7. #7
    Jestem w podobnej sytuacji :] , ale raczej się zdecydowałem na zmianę 16->18, ale tez co sie przejadę po warszawie (np ulica Wolska dość często) to się zaczynam na nowo zastanawiać. Jak narazie w ramach tych 18 planuje zastosować 4 oponki takie same 235/50/18, a do tego felga 9j z tyłu byłby troche za szeroka.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    199
    BMW
    Była przepiękna E38
    Skąd
    Jelenia Góra
    Mi chodzi też o wygląd. Mam w swoim A6 fele 18" 235X55. Ciężko utrzymać kierownicę. Ale za to ładnie wyglda.



    i skoro nie lubie A6 tak jak 7er to chciałbym by też wyglądała ładniej
    ..:: 7er forever ::..
    ..:: RC Jelenia Góra ::..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •