Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 64

Wątek: auto zabytek - rozważania

  1. #21
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Wciąż pozostaje kwestia różnicy pomiędzy pełnym zabytkiem a rejestracją auta jako kolekcjonersko-zabytkowe. W tym drugim przypadku kolega sprzedał swoje auto do Czech i grosza nie musiał oddać konserwatorowi.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  2. #22
    ULA Vip Awatar tequila1909
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    3,382
    BMW
    E39 525iA ex. E32 735i, E32 735iAL, E38 728iA
    Skąd
    Jura KC
    Z tymi konserwatorami, rzeczoznawcami itd to jeden wielki cyrk, poniżej popatrzcie w jakim stanie W123, KTOŚ klepnął na żółte. Przed rozbieraniem auto nie wyglądało zachęcająco, a po ... I teraz pytanie, jak to jest z tymi żółtymi, w jakim stanie auto musi być, żeby ubiegać się ? Bo to sitko, które pokazuje to do renowacji nawet ciężkim temat, a co dopiero żeby zarejestrować na zabytek ... ale widocznie komuś stan nie grał roli :)





    Ostatnio edytowane przez tequila1909 ; 27-02-2018 o 13:46
    Mr. Perfect 4 x K1 World Champion

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Od siebie dodam, miałem skansen na kołach i raczej prędko nie wrócę do pomysłu żółtych tablic.
    Podzielam tutaj zdanie Zdzira850.
    Jakaś ciekawa (a może bardziej nieciekawa) historia się z tym wiąże? Możesz przytoczyć?

  4. #24
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Powiem tak. Bylem ostatnio u człowieka oglądać stare motory na sprzedaż. Wśród nich była SHL z 1960 roku. Stan bardzo średni wręcz do renowacji a moto ma już żołte tablice rejestracyjne. Okazuje się ze można taki stan zarejestrować na żółte blachy bo jest to jak najbardziej oryginalny motocykl. W momencie gdy zostanie odrestaurowany trzeba tylko wysłać aktualne zdjęcia do konserwatora w celu ich aktualizacji w Bialej Karcie Pojazdu.
    Ok niby sprawa robi sie jasna. Jednakże bylem mocno zdziwiony bo motocykl nie mial nic wspólnego ze swoim rocznikiem. Mnóstwo rzeczy pochodziło z młodszej wersji pojazdu i nie robiło to żadnej różnicy konserwatorowi.
    Cóż to tylko Polska. Chyba jest tak że jest hajs jest klient jest dobrze.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    dlatego jak pisałem żółte blachy to zero zalet wg mnie sama pierdologia w razie W i liczenie, że łąskawie ktoś będzie Ci przychylny

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    To zapraszam do urzędu w Mińsku Mazowieckim. Nie wypisuję tutaj czegoś zasłyszanego tylko opisuje drogę jaką musiałem przebyć żeby zarejestrować auto. Fakt faktem robiłem to już kilka wiosen temu więc może coś się teraz zmieniło.
    Kolego PrezE32s być może mialeś szczęście i Twój urzędnik nie dopełnił swoich obowiązków podczas rejestracji ale w Mińsku mamy prawdziwy sajgon i z byle powodu potrafią człowieka odesłać od okienka.
    A to może się zgadzać, w Legnicy dostałem tylko jedną żółtą tablicę, drugą gdzieś zgubili i musiałem czekać 😁

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Są wydziały komunikacji w których pracują nadgorliwcy i ciężko załatwić cokolwiek.

    Co do odbudowania auta. Owszem, można to cichcem ulepić nawet w tajemnicy przed konserwatorem. Jest tylko jedno ale. Co jeśli auto - z naszej winy- jest właściwie skasowane. I się generalnie do niczego nie nadaje, lub odbudowa będzie kosztować więcej niż jest się w stanie za to dać. Mogą być takie przypadki. Normalnie auto z żalem, ale poszłoby na złom. A w takim przypadku to co? Konserwator może wydać zgodę na złomowanie? Czy pomimo że auto zostało naleśnikiem, musowo je odbudować.
    Wydziały komunikacji to państwo w państwie... Ale to dyskusja na inny temat.
    To są tylko gdybania. Ja się nie spotkałem jeszcze z przypadkiem w Polsce, żeby ktoś sam z własnej winy skasował pojazd zabytkowy do tego stopnia, że nie było co zbierać.

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Jak ja rozmawiałem z rzeczoznawcą jak się przymierzałem do żółtych, to o drugim przypadku mówił, że decyzją administracyjną będzie trzeba Państwu oddać róznowartość auta za zniszczenie zabytku.
    A kim, że jest rzeczoznawca? Niech się konserwator wypowie. To on jest tu organem, do którego się zwracamy chcąc wpisać pojazd do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Na domiar złego, żądanie przez konserwatora opinii rzeczoznawcy nie ma przełożenia w literaturze prawa. Ot takie "widzimisie" ukazujące brak wiedzy z dziedziny motoryzacji u konserwatorów. W wielu województwach udało się "wyszkolić" konserwatorów i skutecznie wybić im z głowy nielegalne żądanie opinii rzeczoznawcy.

    Cytat Zamieszczone przez yaz Zobacz posta
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Z chwilą uzyskania żółtych blach, auto już nie jest tylko twoje. Ma współwłaściciela. Nie widać go w DR, ale jest i "czuwa" nad swoją współwłasnością.

    Od siebie dodam, miałem skansen na kołach i raczej prędko nie wrócę do pomysłu żółtych tablic.
    Podzielam tutaj zdanie Zdzira850.
    Skąd się ten mit bierze, że pojazd zarejestrowany jako zabytek jest w połowie państwa? Jest to powielany stereotyp niczym nie poparty i nie uzasadniony. Konserwator ma w poważaniu zabytki techniki ruchome. Właściciele samochodów boją się rejestracji na zabytek jak diabeł święconej wody. Jakby konserwator tylko czekał na kolejny zabytkowy pojazd i przeprowadzanie kontroli jego stanu.
    Wierzcie mi, konserwator ma ważniejsze rzeczy na głowie i za dużo jest w każdym województwie pojazdów zabytkowych, żeby konserwator w ogóle miał możliwość jakiejkolwiek kontroli.

    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Wciąż pozostaje kwestia różnicy pomiędzy pełnym zabytkiem a rejestracją auta jako kolekcjonersko-zabytkowe. W tym drugim przypadku kolega sprzedał swoje auto do Czech i grosza nie musiał oddać konserwatorowi.
    A co to jest "pełny zabytek" a "auto kolekcjonersko-zabytkowe"? Nie ma czegoś takiego...


    Wracając jeszcze do obaw poruszonych w sprawie ewentualnego całkowitego zniszczenia pojazdu zabytkowego istnieje zapis w ustawie: "Art.13. 1. Zabytek wpisany do rejestru, który uległ zniszczeniu w stopniu powodującym utratę jego wartości historycznej, artystycznej lub naukowej albo którego wartość będąca podstawą wydania decyzji o wpisie do rejestru nie została potwierdzona w nowych ustaleniach naukowych, zostaje skreślony z rejestru."

    Obalę jeszcze kolejny mit który często jest powielany zanim zostanie tu przytoczony. "Zabytku nie wywieziesz za granicę, nie sprzedaż za granicę". Owszem ale jak mówi ustawa, dotyczy to zabytków wpisanych na Listę Skarbów Dziedzictwa. Aby w ogóle z pojazdem dostać się na tą listę należy spełnić następujący warunek "Art 14a pkt 2.Na Listę Skarbów Dziedzictwa wpisuje się zabytek ruchomy o szczególnej wartości dla dziedzictwa kulturowego zaliczany do jednej z następujących kategorii: 12) środków transportu, które mają więcej niż 75 lat i ich wartość jest wyższa niż 50 000 euro"


    Ostatnio edytowane przez Supermen ; 28-02-2018 o 01:34
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  8. #28
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta

    A kim, że jest rzeczoznawca? Niech się konserwator wypowie. To on jest tu organem, do którego się zwracamy chcąc wpisać pojazd do wojewódzkiej ewidencji zabytków. Na domiar złego, żądanie przez konserwatora opinii rzeczoznawcy nie ma przełożenia w literaturze prawa. Ot takie "widzimisie" ukazujące brak wiedzy z dziedziny motoryzacji u konserwatorów. W wielu województwach udało się "wyszkolić" konserwatorów i skutecznie wybić im z głowy nielegalne żądanie opinii rzeczoznawcy.


    [/I]
    Jesteś tego pewien? Na pierwszej lepszej stronie np. http://poznan.wuoz.gov.pl/pojazdy-za...olekcjonerskie w tym przypadku z Poznania wyraźnie jest napisane "Każdy pojazd objęty wnioskiem o ujęcie w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych podlega indywidualnej ocenie dokonywanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub działającego z jego upoważnienia Kierownika Delegatury na podstawie opinii rzeczoznawcy do spraw techniki samochodowej, eksperta z dziedziny pojazdów zabytkowych (rzeczoznawcy z listy zatwierdzonej przez Generalnego Konserwatora Zabytków), w szczególności przy zastosowaniu przedstawionych poniżej kryteriów."

    Przejrzałem swoją Bialą Kartę i rzeczywiście nie ma tam takiego zapisu jak pojazd kolekcjonersko-zabytkowy. Jest tylko zapis iż "Samochod ten będzie cennym uzupełnieniem kolekcjonerskim i zabytkowym o wartości historyczno-technicznej."
    Ostatnio edytowane przez avecezarave ; 28-02-2018 o 07:53
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar Supermen
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    2,104
    BMW
    e38 750iL
    Skąd
    Chojnice
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Jesteś tego pewien? Na pierwszej lepszej stronie np. http://poznan.wuoz.gov.pl/pojazdy-za...olekcjonerskie w tym przypadku z Poznania wyraźnie jest napisane "Każdy pojazd objęty wnioskiem o ujęcie w wojewódzkiej ewidencji pojazdów zabytkowych podlega indywidualnej ocenie dokonywanej przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków lub działającego z jego upoważnienia Kierownika Delegatury na podstawie opinii rzeczoznawcy do spraw techniki samochodowej, eksperta z dziedziny pojazdów zabytkowych (rzeczoznawcy z listy zatwierdzonej przez Generalnego Konserwatora Zabytków), w szczególności przy zastosowaniu przedstawionych poniżej kryteriów."

    Przejrzałem swoją Bialą Kartę i rzeczywiście nie ma tam takiego zapisu jak pojazd kolekcjonersko-zabytkowy. Jest tylko zapis iż "Samochod ten będzie cennym uzupełnieniem kolekcjonerskim i zabytkowym o wartości historyczno-technicznej."
    Tak jestem tego pewien. Żądanie opinii rzeczoznawcy jest niezgodne z prawem. Nie ma podstawy prawnej aby tego wymagać. http://syrena.gminanekla.pl/forum/viewtopic.php?t=19760 chłopaki od lat toczą batalie. W niektórych województwach już się nauczyli.
    U mnie w pomorskim nowa pani konserwator potrafi odstawić jeszcze większe cyrki jak np. dla niej pojazd musi mieć 30 lat bo go nie wpisze.
    Prowadzenie BMW serii 7 nie sprowadza się do jazdy do celu
    lecz jest celem samym w sobie.

    https://www.facebook.com/Chojnickie-Muzeum-Motoryzacji-i-Techniki-1624705857838311/



  10. #30
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Supermen Zobacz posta
    ...Skąd się ten mit bierze, że pojazd zarejestrowany jako zabytek jest w połowie państwa? Jest to powielany stereotyp niczym nie poparty i nie uzasadniony. Konserwator ma w poważaniu zabytki techniki ruchome...
    Czy napewno to mit?
    Czy sprzedając takie auto, nawet w kraju nie musisz tego faktu zgłaszać odpowiedniemu organowi?
    Ok, wysiłek może nieduży, ale musisz spełnić ten wymóg, więc państwo czuwa.
    Pawel sprzedał swoją e32 za granicę, wtedy tez minimalnym wymogiem jest zgłoszenie tego faktu konserwatorowi.
    Natomiast temat komplikuje się przy autach wartych więcej niż 32tys PLN i starszych niż 50lat - potrzebna zgoda konserwatora na sprzedaż za granicę.
    Do tego dochodzi zapłata podatku państwu od takiej sprzedaży - 25%.
    To miałem na myśli pisząc, że państwo staje się współwłaścicielem i czuwa.

    Sam napisałeś, że u Ciebie w województwie pani konserwator ma swoje pomysły - to pokazuje dobitnie gdzie jest czyje miejsce, a ja nie lubię być przepychany i to jeszcze w dodatku za swoje pieniądze.

    Subiektywnie, jak już napisałem wcześniej.
    Dziękuję za taką ilość kręcenia, chodzenia po urzędach, włażenia w tyłek już przy załatwianiu żółtych, a później przy użytkowaniu i odsprzedaży, tylko po to, żeby nie robic corocznych przeglądów i mieć miniaturkę dyliżansu na tablicy rejestracyjnej.
    Drugi raz do tej rzeki nieprędko wejdę.

Podobne wątki

  1. Tani samochód, rozważania co kupić...
    Przez Kubas525 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 11:18
  2. [E32] e32 zabytek ??
    Przez krzysparco w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 08:35
  3. e32 zarejestrowana jako zabytek?
    Przez Jedrek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •