Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 64

Wątek: auto zabytek - rozważania

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    a czy ja napisałem że jedno drugie wyklucza?
    Jeśli auto ma lpg to rejestrując je na żółte blachy nie uzyskamy przeglądu bezterminowego.
    mialem przeglad bezterminowy

  2. #12
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    I załatwiłeś to legalnie? Czy może zwyczajnie po wklepaniu przeglądu bezterminowego zalozyles gaz?
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    Mialem gaz przy przegladzie normalnie pani w okienku wpisala bezterminowo wiec nie dyskutowalem

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Cytat Zamieszczone przez avecezarave Zobacz posta
    Oczywiście że trzeba odbudować auto. Nie rozumiem tylko nastawienia że części mają być nowe z ASO. Czym różni się np. błotnik z ASO od błotnika z dawcy? Przecież i jedno i drugie to oryginalna część. Tym bardziej gdy nie ma już danej części w magazynie BMW.





    To nie jest takie proste. Gdy rejestrujemy auto na żółte i chcemy mieć przegląd bezterminowy podpisujemy oświadczenie że nie będziemy używać auta w celach zarobkowych. W przypadku gdy mamy w aucie LPG wówczas nie podpisujemy tego papierka bo przeglądy okresowe i tak nas obowiązują corocznie.

    Prawo natomiast zakazuje świadczenia tego typu usług jeśli nie prowadzimy tego rodzaju działalności tak więc teoretycznie jest to zakazane. Jak to wygląda w praktyce każdy już wie to sam.
    Bzdura, rejestrowałem Audi 100 na żółte blachy i nic nie musiałem podpisywać. Przegląd bez terminowy wbity normalnie w dowód

  5. #15
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    To zapraszam do urzędu w Mińsku Mazowieckim. Nie wypisuję tutaj czegoś zasłyszanego tylko opisuje drogę jaką musiałem przebyć żeby zarejestrować auto. Fakt faktem robiłem to już kilka wiosen temu więc może coś się teraz zmieniło.
    Kolego PrezE32s być może mialeś szczęście i Twój urzędnik nie dopełnił swoich obowiązków podczas rejestracji ale w Mińsku mamy prawdziwy sajgon i z byle powodu potrafią człowieka odesłać od okienka.
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Są wydziały komunikacji w których pracują nadgorliwcy i ciężko załatwić cokolwiek.

    Co do odbudowania auta. Owszem, można to cichcem ulepić nawet w tajemnicy przed konserwatorem. Jest tylko jedno ale. Co jeśli auto - z naszej winy- jest właściwie skasowane. I się generalnie do niczego nie nadaje, lub odbudowa będzie kosztować więcej niż jest się w stanie za to dać. Mogą być takie przypadki. Normalnie auto z żalem, ale poszłoby na złom. A w takim przypadku to co? Konserwator może wydać zgodę na złomowanie? Czy pomimo że auto zostało naleśnikiem, musowo je odbudować.

  7. #17
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    odbudowa to jak z kamiennica zabytkową odbudowujesz względem pierwotnego projektu i wyglądu

  8. #18
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    Są wydziały komunikacji w których pracują nadgorliwcy i ciężko załatwić cokolwiek.

    Co do odbudowania auta. Owszem, można to cichcem ulepić nawet w tajemnicy przed konserwatorem. Jest tylko jedno ale. Co jeśli auto - z naszej winy- jest właściwie skasowane. I się generalnie do niczego nie nadaje, lub odbudowa będzie kosztować więcej niż jest się w stanie za to dać. Mogą być takie przypadki. Normalnie auto z żalem, ale poszłoby na złom. A w takim przypadku to co? Konserwator może wydać zgodę na złomowanie? Czy pomimo że auto zostało naleśnikiem, musowo je odbudować.
    Jak ja rozmawiałem z rzeczoznawcą jak się przymierzałem do żółtych, to o drugim przypadku mówił, że decyzją administracyjną będzie trzeba Państwu oddać róznowartość auta za zniszczenie zabytku.
    pozdrawiam Bartek

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Jak ja rozmawiałem z rzeczoznawcą jak się przymierzałem do żółtych, to o drugim przypadku mówił, że decyzją administracyjną będzie trzeba Państwu oddać róznowartość auta za zniszczenie zabytku.
    No to teraz baaardzo ciekawe na ile by wycenili zabytek w stanie zabytkowym i zabytek w stanie skasowanym na złom. I czy jak w ubezpieczalni - różnica, czy całość. A to jest paranoja, że mam samochód, dla uproszczenia przyjmijmy wart 20k. Rozbijam samochód. Jestem 20K w plecy za auto, a Państwo założmy że też wyceni na 20K i co, straciłem 20k, przez rozbicie i jeszcze zapłać Państwu kolejne 20k, za rozbicie swojego własnego samochodu. To się kupy nie trzyma. To tak jakby to auto juz nie było moje. Do kitu taki układ.

  10. #20
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,645
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14

    Post

    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    ...rozbicie swojego własnego samochodu...
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    ...To tak jakby to auto juz nie było moje...
    Sam sobie odpowiedziałeś.
    Z chwilą uzyskania żółtych blach, auto już nie jest tylko twoje. Ma współwłaściciela. Nie widać go w DR, ale jest i "czuwa" nad swoją współwłasnością.

    Od siebie dodam, miałem skansen na kołach i raczej prędko nie wrócę do pomysłu żółtych tablic.
    Podzielam tutaj zdanie Zdzira850.

Podobne wątki

  1. Tani samochód, rozważania co kupić...
    Przez Kubas525 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 134
    Ostatni post / autor: 09-12-2012, 11:18
  2. [E32] e32 zabytek ??
    Przez krzysparco w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 21-08-2011, 08:35
  3. e32 zarejestrowana jako zabytek?
    Przez Jedrek w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-06-2011, 20:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •