Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 46

Wątek: e65/66 2006 , Pomoc wasza koledzy przed zakupem, sprawdznie auta

  1. #11
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów

    Post

    Tak jest osobno uszczelka mozna wymienć oraz olej tez wymieniał

    Tu jest link do ogłoszenia. z ciekawości zobaczcie sami
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#a728b6ad05

    A co ciekawe napisane tempomat aktywny itd.. hehe ale na golłe oko widać ze go nie ma bo poprostu radaru nie ma...(paradox)

    No za tą kwotę to napewno nikt tego nie kupi..
    Co ciekawe ponoć silnik wyciągany był nawet bo wymieniali na silniku uszczelki zaworów itd....

    Więc Panowie podpowaidajcie na co mam uwage zwracać w tych autach...


    Cytat Zamieszczone przez HTN Zobacz posta
    Patrzeć dalej na allegro :).

    Jak wymienił uszczelkę miski olejowej skrzyni? A olej wymienił też? Z tego, co wiem, to sama uszczelka nie występuje, bo jest zawsze z nową miska, która jest zintegrowana z filtrem. Są niby jakieś zestawy uszczelka + filtr, ale nie wiem, czy takie coś ktoś kupuje, bo przeważnie miska cieknie na korku.

    Jak auto malowane dookoła, to musiał bardzo tanio kupić, inaczej się to nie kalkuluje. Po co zresztą malować całego - odpowiedz sobie sam?

  2. #12
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    Tak jest osobno uszczelka mozna wymienć oraz olej tez wymieniał

    Tu jest link do ogłoszenia. z ciekawości zobaczcie sami
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#a728b6ad05

    A co ciekawe napisane tempomat aktywny itd.. hehe ale na golłe oko widać ze go nie ma bo poprostu radaru nie ma...(paradox)

    No za tą kwotę to napewno nikt tego nie kupi..
    Co ciekawe ponoć silnik wyciągany był nawet bo wymieniali na silniku uszczelki zaworów itd....

    Więc Panowie podpowaidajcie na co mam uwage zwracać w tych autach...
    Nie ma aktywnego tempomatu, ale to chyba lepiej bo w E65 nie da się przez to mieć klasycznego tempomatu, a to się przydaje.
    Z komputerem najlepiej sprawdzać. Odpalić na zimnym i sprawdzić korekty valvetronica (roughness). Czy skrzynia nie ma twardego zejścia z 2 na 1 bieg. Jak silnik jest tip top, to jak się zagrzeje nie ma prawa być go czuć na kierownicy, ani na desce, czy drzwiach. W aucie ma być kompletna cisza na poatoju. Zobaczyć, czy się nie poci spod dekli zaworów. Czy nie ma wycieków z układu DD (aktywne stabilizatory). Czy nie ma stuków z przekładni. Czy nie jest uwalony olejem w okolicach lewej łapy silnika (uszczelka podstawy alternatora). Czy prawidłowo działa nivo (obciążasz auto, zamykasz drzwi i ma się wypoziomować). Wszelkie usterki podstawą do negocjacji ceny :-)

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cena jest niezła a i ładnie wygląda więc jechać i oglądać zwracając uwagi na rzeczy o których @Damned wyżej wspomniał.
    Tych za 35 tys z 2006 roku to ja nie polecam bo to tykające bomby i nic więcej.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta

    Tu jest link do ogłoszenia. z ciekawości zobaczcie sami
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#a728b6ad05


    Więc Panowie podpowaidajcie na co mam uwage zwracać w tych autach...
    Zdecydowanie unikaj zakupu od tych handlarzy. To klon Ostrowi Mazowieckiej. Jeśli mogą cofnąć choćby 5 tkm. to cofną. Samochody podpicowane na sprzedaż w rzeczywistości są wrakami błagającymi o kolejne tysiące złotych, aby mogły się toczyć dalej.

  5. #15
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Zdecydowanie unikaj zakupu od tych handlarzy. To klon Ostrowi Mazowieckiej. Jeśli mogą cofnąć choćby 5 tkm. to cofną. Samochody podpicowane na sprzedaż w rzeczywistości są wrakami błagającymi o kolejne tysiące złotych, aby mogły się toczyć dalej.
    Ostrów nie, Gubin nie,radom i zwolen to samo. W poznaniu nikt nie kupil auta itd itd itd...

    Bez sensu sa takie komentarze. Ja kupielm swoje e65 od handlarza z jednego z tych zagłębi. Auto dwa lata spisuje sie bez najmniejszych zarzutów. Sam sprawdziles mi historie serwisową którą pokryla sie z ksiazka którą od nich dostalem.

    Tak jak napisal Damned, jechać i oglądać a nie kierować sie dziwnymi stereotypami

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Zbichu
    Dołączył
    Sep 2015
    Posty
    566
    BMW
    Tymczasowo Audi
    Skąd
    Estoril
    Właściwie to zgadzam się z przedmówcą. Trzeba pojechać i obejrzeć. Jeśli jednak znasz się na samochodach to zapewniam, że nie kupisz u tego sprzedawcy i dołączysz do grona osób, które odbyły niezbyt sentymentalną podróż aby poddać się probie oszustwa i gdy widzą ogłoszenie oszusta to reagują. Nie ulegam stereotypom.

  7. #17
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów
    Cytat Zamieszczone przez Zbichu Zobacz posta
    Właściwie to zgadzam się z przedmówcą. Trzeba pojechać i obejrzeć. Jeśli jednak znasz się na samochodach to zapewniam, że nie kupisz u tego sprzedawcy i dołączysz do grona osób, które odbyły niezbyt sentymentalną podróż aby poddać się probie oszustwa i gdy widzą ogłoszenie oszusta to reagują. Nie ulegam stereotypom.
    Panowie ale ja byłem obejrzeć ten samochód.. i ściągnołem handlarza do siebie do mechanika i co sie okazało opisałem wyżej :)))
    Nawet jazda próbna była przez mojego mechanika. I stwierdził że nie może sie przyczepić do silnika i skrzyni (podstawowych kwestii)
    Wbahl81030dh78079

    Auto miało miec malowanie tylko błotnik i zderzaki okazało sie ze był całe malowane dookoła.
    zawieszenie nie ciekło aczkolwiek coś komp w samochodzie mowił że ma problem jakiś z dostrajaniem czy cos takiego...
    Druga sprawa że silnik such nie widać wycieków mechanik powiedział moj ze widać że był przód silnika rozbierany.. Pracuje cicho i nie czuć silnika i skrzynia też ładnie działa bez zastrzeżeń (przynajmniej na tą chwilę)
    Uszczelka którą ponoć wymieniali pod miską skrzyni jednak ciekła i handlarzyk stwierdził że majster musi poprawić... (dziwne)...
    Lusterko kierwocy nie składa się prawe tak , i zmieniarka nie działa. .( ale to od razu mówił)

    Generalnie na pierwszy rzut oka jak je zobaczyłem to mi gały wywaliło .. no piekna su..(pani) se myśle.
    W dodatku wyposażenie super, wnętrze też, najlepsza opcja z tych co widzę bo prawie full
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#a728b6ad05
    Ale po głębszych oględzinach i wizycie u mojego mechanika wyszły kwiatki

    Mechanik podpiął się kompem z interfejsem DEPLHI i mowił że jest sporo błedów z silnik i jakiś elektrycznych kwestii.
    Generalnie po zczytaniu ze skrzyni przebiego wyszło 334 tyś i sprzedawca sie oburzył mówiąc ze na DELPHI interfejsie jemu tez tak zawsze pokazuje wszedzie w tych autach....czy to prawda ??? ( mechanik popatrzył się i politowaniem)

    Sprzedawca powiedział że auto miało wymieniane uszczelniacze zaworów i silnik był wyciągany ( hmmmm) uszczelniacze wymieniane na silniku (czyli dłubanina).....


    Reasumując po oględzinach tego auta o którym mowa :)... ukazał sie po dystansie 100km wyciek spod miski skrzyni, albo i wcześniej kto wie.. bynajmniej na podnośniku u nas widać było gdzie rzyga.
    Ale sprzedawca zapewniał że wycieków nie ma na sto procent... I się lekko zdziwił sądze.... Pojechał autem do domu i generalnie mieliśmy się zdzwonić by powiedział mi co i jak ale tego nie zrobił...
    Widocznie nie zależy mu na sprzedaży bo wie że w hu....(takie coś u chłopców) leci .....

    Nie pisze by kogoś tu oczernić itd.. bo naprawdę jakby powiedział co było robione było by inaczej . A tak.. Auto naprawde zadbane z wierzchu i kosmetyka tez oki... ale odnosze wrażenie że była poobijana i ktoś włożył jakiś grosz żęby to skleić i sprzedać...

    Ciekawą kwestią jest że auto było ponoć wyrejestrowane 2015 roku jak dobrze pamiętam i potem znów wbitę ( jak mi to wytłumaczono , autem jak ktoś mało jeździ można wyrejestrować żeby nie płacić skoro i tak stoi).... jak dla mnie raj bo moje drugie auto raz w roku albo 2-3 razy gdzieś pojedzie a musze bulić kase za OC...


    Ja widzę to tak
    Slyszę łącznie z waszymi wypowiedziami że to zagłebie Ostrowi Mazowieckiej i lepiej tam nie kupować( a auta w komisach tylko na niemieckich blachach , poczułem się jak a małym miesteczku niemieckim)...
    Generalnie nia miałbym nic przeciwko żę to auto miało obtarcia i było nawet całe lakierowane ale jeśli widzę te kwiatki co opisałem to już troche robi się to oszustwem...
    Pierwsza rzecz jak mówie tempomat aktywny ,, moje pytanie.. ??? wniosek nie ma bo radar dał dyla i zniknął ze zderzaka na dole... zbieg okoliczności ? zmienili zderzak bo albo dzwon albo padł...a po VIN miał być

    Jak wy to widzicie..???


    Wbahl81030dh78079
    Ostatnio edytowane przez marcin8181 ; 25-02-2018 o 17:52

  8. #18
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja to widzę tak....kupić ładne ,pewne e65 nie jest łatwo ,ba powiem wiecej.....jest ciężko. Tą sobie odpuść. Zapomnij o niej i szukaj dalej . Ty musisz poczuć od razu ,że to jest to czego szukasz a w tym wypadku jest za dużo znaków zapytania. Wdupisz się w kłopoty a zakładam ,że tego nie szukasz.....i jeszcze cała czy prawie cała lakierowana. U mnie odpadła by zaraz na początku chociażby tylko z tego powodu.

  9. #19
    Vip Vip Awatar marcin8181
    Dołączył
    Jan 2013
    Posty
    757
    BMW
    E65 750i (Shirley), 2005` N62B48B , e46 coupe 2.5 lift m3 (Buba)
    Skąd
    Piastów

    Post

    Cytat Zamieszczone przez miro Zobacz posta
    Ja to widzę tak....kupić ładne ,pewne e65 nie jest łatwo ,ba powiem wiecej.....jest ciężko. Tą sobie odpuść. Zapomnij o niej i szukaj dalej . Ty musisz poczuć od razu ,że to jest to czego szukasz a w tym wypadku jest za dużo znaków zapytania. Wdupisz się w kłopoty a zakładam ,że tego nie szukasz.....i jeszcze cała czy prawie cała lakierowana. U mnie odpadła by zaraz na początku chociażby tylko z tego powodu.
    No juz odpuściłem choć na początku czułem że to jest to... i to czego szukam. Widocznie to jest magia handlarza żeby tak opakować by sie ktoś nie zorjentował że cegła w kartonie jest.

  10. #20
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław

    Post

    Cytat Zamieszczone przez marcin8181 Zobacz posta
    [...]Pierwsza rzecz jak mówie tempomat aktywny ,, moje pytanie.. ??? wniosek nie ma bo radar dał dyla i zniknął ze zderzaka na dole... zbieg okoliczności ? zmienili zderzak bo albo dzwon albo padł...a po VIN miał być

    Jak wy to widzicie..???


    Wbahl81030dh78079
    Z VIN nie ma aktywnego tempomatu, więc tu jest wszystko ok. Ma Night Vision i od tego widać soczewkę na zdjęciach.

Podobne wątki

  1. [silnik] Prośba o pomoc przed zakupem BMW E32 750LI
    Przez pppablo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 03-10-2016, 21:32
  2. [E65/66] Witam jestem nowy i zainteresowany zakupem 7 rocznik 2001-2006
    Przez witek w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 20:03
  3. [F01/02] Witam wszystkich :) przed zakupem bmw 750 f01
    Przez ML79 w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-02-2013, 21:10
  4. [pozostale] Kilka pytań przed zakupem E65 2006
    Przez Coral w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 02-07-2011, 17:25
  5. Inspekcja auta przed zakupem przez otomoto
    Przez bitek-bitek w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 13-07-2009, 08:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •