Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: klima

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa

    klima

    Patrząc na ceny w zakładach ile kosztuje nabicie klimy zrobiło mi sie niedobrze... a to że zarabiam na "chłodnictwie" wiem co ile kosztuje także zena 150złza nabicie mojej buni troche mnie zbiła z nóg. Także teraz pytanie do was drodzy koledzy :) jakie ciśnienie powinno być w układzie ? czy ktoś mógłby mi to sprawdzić ? W serwisie oczywiście nikt mi nie powie bo na tym polega ich zarobek. Sprzęt do tego oczywiście mam ;).

  2. #2
    użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    5,673
    BMW
    e38 czerwone
    Skąd
    Białytok
    Z tego co pamiętam to chyba do 10 atmosfer ... U mnie nie włącza się wiatrak na chłodnicy klimy i ciśnienie razem z czynnikiem zostało spuszczone automatycznie .. przy 23 atm .

    Środek chłodniczy i ilość oleju masz na naklepce pod maską - z pamięci nie podam ile dokładnie ale coś około 1200g :)

  3. #3
    Vip Vip Awatar Johnny_Bravo
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    753
    BMW
    750i
    Skąd
    Poznań
    kolego plakietka jest na chłodnicy na plastiku ... ile czynnika wchodzi . u mnie 1200g

  4. #4
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    150PLN to nie jest wygórowana cena. Zawsze możesz jechać do Zdzicha który w garażu nawali Ci czegoś tam z butli co wyglądają jak butle od gazu do spawania. On skasuje Ci połowę mniej ale później nie płacz, że jest shit, że po paru latach poszła Ci sprężarka itd.

    ---------------------------------------------------------------------------------
    Cytat Zamieszczone przez Neuf
    U mnie nie włącza się wiatrak na chłodnicy klimy i ciśnienie razem z czynnikiem zostało spuszczone automatycznie .. przy 23 atm .
    Mi też nie działa wiatrak, zdjagnozowany problem to brak prądu, celuje z doskoku wpaść do elektryka. Póki co mam na uwadze jego sugestie czyli klime włączam tylko jadąc w trasie gdzie przepływ powietrza jest solidny i chłodzenie jako takie jest, absolutnie zakazał mi korzystać z klimy przy postoju np w korkach! Od razu mi powiedział, że jak nie będę tego pilnował to szybko mi ją rozsadzi, wzrost temperatury=wzrost ciśnienia w układzie a zaobserwowałem że na postoju klima grzeje się niewiarygodnie szybko!
    Aha mówisz że wszystko zostało spuszczone automatycznie? TZN że BMW robi jakieś zabezpieczenie przed tym aby nie rozsadziło układu tak? Chociaż jedno pocieszające :)
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    dzięki za informacje, dziś moze sie za to zabiore w wolnym czasie, a zaworek serwisowy konkretnie gdzie jest ? Powiem wam że sam czynnik i olej kosztuje ok. 45zł ;) i jak mi sie uda to z chęcią pomogę.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    drogo??? a wiesz ile kosztuje maszyne/urzadzenie do klimy??? jak w pelnym automacie to z 13tys polautomat okolo 10tys zl i to wszystko netto (wiem bo kupuje) a teraz policz ile klim trzeba nabic aby to sie zwrocilo!!! dolicz olej, barwnik i kalibracje wagi co roku i teraz juz widziesz dlaczego to tyle kosztuje, a co do cisnien to okolo na 6-8 atmosfer na "zimnym" przewodzie a na drugim "cieplym" 15-18

    pozdro
    dzięki za informacje, dziś moze sie za to zabiore w wolnym czasie, a zaworek serwisowy konkretnie gdzie jest ? Powiem wam że sam czynnik i olej kosztuje ok. 45zł i jak mi sie uda to z chęcią pomogę
    butla 14kg kosztuje 230zl, aha i niewiem jak chcesz to zrobic bez urzadznia? musisz uklad osuszyc, zwarzyc stary odciagniety olej, napelnic identyczna iloscia, oraz napelnic czynnikiem

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    Przeczytaj prosze końcówke pierwszego posta.

    "Sprzęt do tego oczywiście mam ;) ."

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    aha sorry, zawor jest z lewe strony silnika, stojąc przodem do auto, zawor wysokiego cisnienia kolo lampy/filtr powietrza, a drogi troszke dalej przy kabinie

  9. #9
    I tu się w 100% zgodzę z Krzywym.
    W większości napraw jest zarobek na materiale, a to dlatego, że oprócz tego co napisał Krzywy trzeba dorzucić zarobek dla pracownika, ZUS-y, wynajem hali (lub spłata własnego lokum) no i jakiś zarobek dla siebie - bo nikt chyba nie jest Matką Teresą żeby za free robić ;)

    Stąd uważam, że 150 PLN to nie jest wygórowana cena

    Wracając do tematu - nie powinno się nabijać klimy "na ciśnienie", tylko spuścić, zrobić próżnię (kontrola szczelności), uzupełnić olej i nabić odpowiednią ilość osuszonego czynnika. Ciśnienie samo się wytworzy, jeśli masz sprawny kompresor, zawór rozprężny, wentylator i osuszacz.

    Co do zarobku - prosty przykład: Ile kosztuje simmering na wał korbowy z tyłu? Około 60 PLN. A wymiana??
    Czyste sumienie wynika najczęściej ze złej pamięci

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    230
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wawa
    no to oczywiste przeciez w czynie społecznym klim sie nie nabija :D jakoś trzeba sobie to odrobić :) dzięki za informacje

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •