Strona 5 z 14 PierwszyPierwszy ... 34567 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 133

Wątek: Akcyza a Podatek Ekologiczny (niekoniecznie Ekonomiczny)

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    i wszystko wina PO!

    kryzys wina po!

    to ze nie zaliczyłem kolokwium dzisiaj też wina tuska! ;)

  2. #42
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie pojmuję...
    Nie żałujesz władzy która:
    -sprawiła że nie ściągniesz nowszego auta bo Cię zabiją akcyzą
    -nie dostaniesz kredytu a jak tak to Cię zabiją oprocentowaniem
    -nie ściągniesz nic do handlu z USA, Chin czy skądkolwiek bo wykpią Twoje faktury!
    -nie masz żalu, że rząd niszczy firmy w tysiącach naliczając im chore akcyzy i inne gówna, które nie mają miejsca a udowodnić to możesz dopiero w sądzie jak hieny zabiorą Ci wszystko?
    -nie żal Ci setek tysięcy polaków którzy co miesiąc tracą pracę?

    Widocznie za słabo zostałeś pokopany aby Cię zabolało. Jak dla mnie dla tego ten kraj jest taki jaki jest przez ludzi którzy lubią być kopania.

    A "to pseudo prawo" o którym mówisz dla mnie lepiej że PiS szukał kasy w mafii niż w nikomu winnych firmach i kieszeniach podatników. Skoro nie widzisz różnicy to dla czego nie jeździsz Polonezem? Też jest duży i ma napęd na tył...

    Sorry ale sposób rządzenia tego rządu sprawił, że moja firma ma nóż na gardle za nic! A że współpracuję z setkami firm na rynku to słyszę co się dzieje i co oni odpierdalają. Ta sytuacja nie jest śmieszna, jest tragiczna i sprawia, że dziś większość przedsiębiorców ma strach w oczach i jak tak dalej pójdzie to za kilka miesięcy wszystko szlak trafi i na próg pójdzie mnóstwo ludzi a szefowie co wyćwiczyli wszystkie sposoby na ratowanie sytuacji razem za nimi...
    Trochę koledze OT wyszło ale cóż, odpowiem.

    - Nie zajmuję się ściąganiem samochodów. Przepisy uderzają głównie w tych, którzy to robią masowo. Jednorazowo każdy zainteresowany zapłaci "chory" podatek i nie wraca do tego tematu. Co do podatków od sprowadzonych pojazdów za rządów Twojego ulubionego ugrupowania lepiej nie było (co najwyżej inaczej).
    - Nie mam problemu z wzięciem kredytu. Należy brać kredyt dostosowany do możliwości późniejszej spłaty.
    - Nie zajmuję się handlem. Był taki moment, kiedy ceny tu i tam były zbliżone, więc dużo się nie przepłacało kupując na naszym rynku. Te czasy, jak sądzę, wrócą.
    - Mechanizm, o którym piszesz działa od dawna. Do obecnego ugrupowania mogę mieć pretensje, że pozostaje bierne i nie zmienia tego stanu rzeczy. Natomiast na pewno nie jest odpowiedzialne za ustanowienie takich przepisów.
    - Widzisz, jest wiele czynników decydujących o tym, że ktoś traci pracę. Jest też wiele czynników, które sprawiają, że ludzie nie podejmują pracy. Nie jest to jednak zgodne z tematem wątku.

    Tak się nieszczęśliwie składa, że najwięcej krzywdy doświadczyłem właśnie od Twoich "prawych i sprawiedliwych", pazernych na cudzą własność. Dlatego z radością przyjąłem zmianę na górze.

    PiS szukał kasy w mafiach? Po prostu pod płaszczykiem zwalczał konkurencję. O tyle nieudolnie, że nasz kraj na arenie międzynarodowej był (a może i jest) niezłym kabaretem.
    Co do Poloneza, miałem go w czasach, kiedy Ty zajmowałeś się rozkręcaniem motorynek. Zakładając, że teraz masz auto po lifcie, można przyjąć, że tak źle Ci nie jest, jak piszesz, więc po co tyle emocji?

    Temat wątku dotyczy haraczu "ekologicznego", z którym nikt się nie zgadza. Prawda jest taka, że wprowadzenie takiego podatku na zasadach przytaczanych przez prasę oznacza śmierć polityczną ugrupowania, które będzie chciało go przeforsować. Dlatego ważne jest, jak zostanie wprowadzony, jaka będzie forma pobierania tej opłaty, jaka będzie wysokość. Teraz możemy i musimy zgłaszać nasz protest, informować rządzących o konsekwencjach, jakie czekają ich w najbliższych wyborach za takie ruchy...

    Tyle w temacie. Jak chcesz więcej, wal na PW albo załóż osobny wątek, gdzie pożalimy się na władzę... :medit:

  3. #43
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    [quote="sylwekk"]
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie pojmuję...

    - Nie zajmuję się ściąganiem samochodów. Przepisy uderzają głównie w tych, którzy to robią masowo. Jednorazowo każdy zainteresowany zapłaci "chory" podatek i nie wraca do tego tematu. Co do podatków od sprowadzonych pojazdów za rządów Twojego ulubionego ugrupowania lepiej nie było (co najwyżej inaczej).
    -:medit:

    bullshit!~ci co sciagaja masowo auta nie rejestruja ich trzymaja niezarejestrowane poki nie trafi sie klient i to end-user musi zabulic chory podatek akcyzowy chcac miec auto. wiec nie masz pojecia o czym mowisz. myslisz ze handlarze sciajacy 10 aut miesiecznie z kazdym leca do US? lub UC? there is no dick in the village

  4. #44
    Cytat Zamieszczone przez Helberstam
    Cytat Zamieszczone przez coboss
    Nie pojmuję...

    - Nie zajmuję się ściąganiem samochodów. Przepisy uderzają głównie w tych, którzy to robią masowo. Jednorazowo każdy zainteresowany zapłaci "chory" podatek i nie wraca do tego tematu. Co do podatków od sprowadzonych pojazdów za rządów Twojego ulubionego ugrupowania lepiej nie było (co najwyżej inaczej).
    -:medit:

    bullshit!~ci co sciagaja masowo auta nie rejestruja ich trzymaja niezarejestrowane poki nie trafi sie klient i to end-user musi zabulic chory podatek akcyzowy chcac miec auto. wiec nie masz pojecia o czym mowisz. myslisz ze handlarze sciajacy 10 aut miesiecznie z kazdym leca do US? lub UC? there is no dick in the village
    Idąc Twoim tokiem rozumowania dojdziemy do wniosku, ze problemu nie ma.... A temat nie dotyczy akcyzy (ten problem faktycznie zniknie), tylko podatku "ekologicznego", który w myśl założeń ma dotknąć nie tylko świeżych nabywców samochodów.

  5. #45
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    jesli 500 zlotch rocznie to jest dla ciebie dotkniecie to ja nie wiem jak ty utrzymujesz swoje 7 bo dla mnie to jest smieszna oplata wychodzi 41 zlotych miesiecznie

  6. #46
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    a 3000 zł rocznie to tez nic?

  7. #47
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    64
    Cytat Zamieszczone przez wolowy
    a 3000 zł rocznie to tez nic?

    fuj jestes nieekologiczny skoro musisz tyle placic

  8. #48
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    259
    :D


    jest wiele poważniejszych problemów ekologicznych niż moje 20 letnie bmw :)

  9. #49
    Cytat Zamieszczone przez Helberstam
    jesli 500 zlotch rocznie to jest dla ciebie dotkniecie to ja nie wiem jak ty utrzymujesz swoje 7 bo dla mnie to jest smieszna oplata wychodzi 41 zlotych miesiecznie
    Ale tak właściwie to o co Ci chodzi? Masz kasę to płać podatki i po temacie. Co to za różnica, czy zapłacisz akcyzę czy inaczej nazwaną daninę? Gratuluję dobrej pracy i dużych zarobków. A o moje 7 nie musisz się martwić, jest w dobrych rękach. Istota problemu tkwi w tym, że będąc uboższym o 500 czy 3000 zł ani ja ani Ty nie będziemy oddychać świeższym powietrzem.

  10. #50
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,152
    BMW
    BMW 7系列
    Skąd
    ワルシャワ
    Ale nabiliście off-topu! :)
    Celowo NIE DODAM już 3 groszy od siebie - chociaż też miałbym trochę do powiedzenia.

    A tymczasem jest kolejne info z dzisiejszej Gazety Prawnej.
    Ciągle tylko spekulacje pismaków, nic oficjalnego. Módlcie się żeby jednak NIE było liczone od emisji CO2, bo wtedy nawet tym z nowszymi autami kapcie spadną (E38 740i to 301g/100km, małe samochody mają koło 100g). Z pojemnością też nie jest lepiej, w przypadku aut takich jak nasze.

    A propos "500 złotych rocznie" - tyle to może będzie - ale dla auta "typowego", czyli tak ze dwa razy młodszego niż E38 i z 3-4 razy mniejszym silnikiem.

    Pojawiła się następna strona do zgłaszania sprzeciwu - tak więc zamiast wyżywać się tutaj zachęcam do wysyłania protestu.

    Tym którzy jeszcze nie byli przypominam o www.starszeauta.pl.
    '00 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '96 BMW 740i, cosmosschwarz
    Ex: '91 Mercedes-Benz 560SEC, perlmuttgrau

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •