Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 71

Wątek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy ktoś tak śmiga na co dzień np. po stolicy?

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Cytat Zamieszczone przez bombel89 Zobacz posta
    M62B44TU lub bez TU. W zależności od ilości vanosów.
    W zależności czy Vanosy są czy ich nie ma - nie ma podwójnego vanosa w m62 a tylko pojedynczy na każdej z głowic - w sumie 2 sztuki które często są mylone z podwójnym Vanosem który dotyczy 2 sztuk na każdej głowicy

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez winmediacenter Zobacz posta
    W zależności czy Vanosy są czy ich nie ma - nie ma podwójnego vanosa w m62 a tylko pojedynczy na każdej z głowic - w sumie 2 sztuki które często są mylone z podwójnym Vanosem który dotyczy 2 sztuk na każdej głowicy
    Racja. Zasugerowałem się z rozpędu M52. Ale generalnie powiedziałem dobrze :D Bo liczba vanos w TU i bez TU jest rożna :D

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    prawda jest taka że jak codziennie robisz do pracy 3-7km to tą część dystansu co auto żre najwięcej na ssaniu i tak zrobisz na pb a na pozostały kilometr dwa po ki *** lpg?? do tego wywalisz siano na instalkę i to nie małe bo 4-5 klocka na sensowna instalkę trzeba dać do V8 do tego zasięg na poziomie biedy czyli 300km co jest wg mnie porażką jak miałem gaz to najbardziej mnie wkurzało to ciągłe szukanie stacji jak jechałem gdzieś dalej to jeszcze dobrze nie wyjechałem już szukałem stacji żeby zn ow zatankować a w pb w e38 przy jej zbiorniku w spokojnej traise masz 700-800km zasięgu i jest bajka w pizdu

    miałem już w życiu pb, lpg , on i wolę pb lub on gaz nie ma uzasadnienia to już lepiej on i mieć jeden układ zasilania w 730d i pali mniej od razu tylko rechot diesla spod maski

  4. #24
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Skąd
    +4822
    @bombel89 oczywiście masz rację, chodziło mi o m62. Co do diesla to tak jak pisałem - jeżdżę teraz mercedesem z silnikiem 2.2 CDI i nie chcę więcej diesla do miasta, wolę pójść w LPG nawet kosztem częstszego tankowania. Edit: proszę, wyjaśnijcie mi jeszcze jedną kwestię. Powiedzmy, że trafię auto z fabrycznym Webasto i odpalę je na jakieś pół godziny przed odjazdem. Czy da się w taki sposób dogrzać silnik tak, żeby przełączenie na gaz zajęło mniej czasu? Czy Webasto nagrzewa tylko kabinę?
    Ostatnio edytowane przez ksivvko ; 15-02-2018 o 15:05

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Pawliko
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    931
    BMW
    Audi A5 Coupe 2.7 TDI S-line
    Skąd
    Szczecin / Gryfice
    Blog
    4
    Jak miałem M62B35TU w E39, to latem przełączenie na gaz zajmowało chwilę. Generalnie zawsze odpalam auto, potem papierosa i dopiero ruszam. To w momencie ruszenia praktycznie już wrzucał LPG. Zimą pewnie dłużej to trwa. Jeżeli masz jeździć 5km w jedną stronę to bez sensu zakładać gaz, nie wyjdzie Ci to ekonomicznie. Ja jeżdże teraz po 14km do pracy i z powrotem, mam diesla, następne auto raczej będzie w benzynie. I na pewno nie zakładałbym do niego gazu robiąc takie kilometry jak obecnie, to się mija z celem, po cholerę.
    Były:
    VW Jetta A2
    Opel Astra G Caravan
    BMW E32 730i[*][*]
    VW Passat B5 Variant
    BMW E38 728iA
    BMW E39 535iA
    Audi A3 8P 2.0T++
    Audi A6 C6 2.7 TDI++ Quattro
    BMW E91 318d+
    VW Phaeton 3.2
    Astra GTC OPC Line
    Mercedes CLK W209 200K lift
    BMW E90 320dA 177KM 08'

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Najzabawniejsze jest to, że autor tematu skupia się tylko na spalaniu, tylko dziwi mnie dlaczego żaden z użytkowników nie powie jakie EWENTUALNE koszty mogą go czekać przy utrzymaniu V8 a R6... Spalanie to tylko czubek góry lodowej (przy V8). Jak powszechnie wiadomo jednostka przedliftowa M62 jest tańsza w utrzymaniu, co do M62TU - to już kwestia przebiegu, szczęścia i uczciwego sprzedawcy :P

    Co do samego spalania - tematów było tyle, że odpowiedzi na pamięć niemalże znam :D nie licz, że w korkach dobijesz do 15/16 litrów... taki wynik jest efektem tego, że ktoś jeździ trochę trasa i trochę miasto albo mało zatłoczone miasto. Kolejna sprawa - szerokość opon, wielkość felg bo i tutaj uciekają litry jak zamiast 235 założysz 275 albo coś :D

    Tak siak czy owak, najmniej awaryjne i najtańsze w naprawach będzie 2.8 przed liftem. Najekonomiczniejsze pod względem spalania ale ciut droższe w naprawach będzie po liftowe 2.8. +dochodzi komplikacja z prawidłowym założeniem LPG bo są 4 sondy a połowa gazowników nie ma pojęcia co z tym zrobić dlatego CHECK engine na blacie po założeniu LPG niech cię nie zdziwi, o V8 po lifcie nie chcę nawet myśleć, ale w Warszawie powinieneś kogoś ogarniętego znaleźć, to nie taki zaścianek jak Opole :D

    Też zastanawiałem się nad V8 bo akurat trafiła się okazja w okolicy i mało brakowało bym ją kupił - Jednak potrzebowałem auta do jazdy codziennie a nie od święta. Możesz zobaczyć mój wątek, koledzy z forum bardzo pomogli i dobrze mnie ukierunkowali (tylko to E36 328 Coupe muszę sprzedać...) >> http://7er.pl/showthread.php/50295-T...zi-M62-a-M62TU Masz tam też odnośniki w postach do innych tematów o V8.

    Miłej lektury :D

  7. #27
    Początkujący Użytkownik Awatar mp240
    Dołączył
    Mar 2015
    Posty
    83
    BMW
    E38 740 4.4 Motor, 1996 rok.
    Skąd
    Wrocław/Miękinia
    Hm. Mam V8 w 4,4 z LPG jeżdżę głównie po Wrocławiu trochę w trasie. W mieście spalanie jest w okolicy 16 l. używam apki do liczenia spalania. W trasie jak nie cisnę czyli jadę trochę szybciej niż limit na autostradzie to zdarza się że zejdzie do 13,2 l na setkę gazu. Ale to jak kolega pisze tylko czubek góry lodowej. Zależnie od tego ile zapłacisz za auto tyle w nie włożysz jak już włożysz awaryjność jest dość niska :) Ale jak spodziewasz się ze kupując auto za okolice 10 tys nie włożysz w nie minimum 5 tyś to musisz mieć mega szczęście. Podstawa podstaw to znaleźć mechanika z sercem a nie skarbonką to tyle :)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez ksivvko Zobacz posta
    Powiedzmy, że trafię auto z fabrycznym Webasto i odpalę je na jakieś pół godziny przed odjazdem. Czy da się w taki sposób dogrzać silnik tak, żeby przełączenie na gaz zajęło mniej czasu? Czy Webasto nagrzewa tylko kabinę?
    Mam webasto w moim E39. Przy temperaturze 0 czy -2 po odpaleniu na 10-15 minut, miałem tak, że samochód prychnął, zakrztusił się po odpaleniu, ale od razu wchodził na gaz, bo płyn był już trochę nagrzany. Niestety, coś się spieprzyło i już nie grzeje. Muszę naprawić to webasto.

  9. #29
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Skąd
    +4822

    Post

    Cytat Zamieszczone przez JustBringIt# Zobacz posta
    Najzabawniejsze jest to, że autor tematu skupia się tylko na spalaniu, tylko dziwi mnie dlaczego żaden z użytkowników nie powie jakie EWENTUALNE koszty mogą go czekać przy utrzymaniu V8 a R6... Spalanie to tylko czubek góry lodowej (przy V8). Jak powszechnie wiadomo jednostka przedliftowa M62 jest tańsza w utrzymaniu, co do M62TU - to już kwestia przebiegu, szczęścia i uczciwego sprzedawcy :P
    Autor skupia się na spalaniu, bo akurat tego chciał się dowiedzieć w tym temacie, resztę znalazł sam ;) ale dzięki za link, na pewno z nim też się zapoznam. Co do posta powyżej o kupnie auta za 10-15k, to skąd ta informacja? Specjalnie, żeby zapobiec takim komentarzom napisałem, że budżet to ~30k.

  10. #30
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Okey, tylko jedyny problem jest taki, że znaczna większość ludzi sprzedających te samochody nie mają pojęcia o tym ile te auto może kosztować tylko pojeździli rok/pół roku bo im się podobało lub kupili od kolegi/rodziny i sprzedają za 20-25k bo takie ceny na otomoto... Masz jakąś gwarancję, że przy kupnie auta za 30k nie włożysz w nie następnych 10k ? To tylko rzecz... w dodatku, która zużywa się z biegiem czasu.

    Osobiście wychodzę z założenia, że lepiej samemu coś wymienić niż zaufać sprzedającemu (chyba, że faktycznie masz jakieś dowody... np. auto jest kilka lat na forum u jednej osoby). Niejednokrotnie był temat na forum jak ktoś pojechał po "lalkę" E38 za 25-30 tysięcy PLN a na miejscu okazała się gorsza od "lumpa" za 15k z OLX... tylko że miała 10 warstw wosku dlatego tak ładnie wyglądała xD

    Ale każdy ma swoje zdanie :D Trzymam kciuki za ciekawy egzemplarz :D

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nie nowy ale świeży nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 10:25
  2. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 08:11
  3. Błąd w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 12:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •