Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 71

Wątek: E38 jako wielkomiejski daily driver - czy ktoś tak śmiga na co dzień np. po stolicy?

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Jestem pewny że po zakupie E38 chętnie polecisz w weekend w jakąś trasę :) a LPG zwróci się szybciej niż myślisz. no chyba że nie wiążesz dużej przyszłości z autem. BTW Wolę postać 2 min dłużej i zapłacić 150 zł niż 300 albo i więcej za ten sam przelot.
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 09:41

  2. #12
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    taktylko jak dużo jeździsz po mieście to lpg jest o kant dupy bo aż się nagrzeje i włączy to jesteś na miejscu lub w połowie drogi no chyba, że chcesz katowac silniki gazem przy temp 40-50 stopni to luz

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    To już kolega musi ocenić sam co mu się bardziej opłaca. W lato przełącza mi się dosłownie po przejechaniu kilometra wiadomo zimą jest inaczej. Jeżeli wiem że nie nagrzeje się do 90stC nie załączam wogóle LPG. Byłem okropnie na NIE z gazem ale zmieniłem zdanie po założeniu (miałem złe doświadczenia z używanym egzemplarzem żeby nie nazwać gruzem)

  4. #14
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Nie wiem co wy macie z tymi temperaturami gazu. Bo się nie dogrzeje silnik do 90 to mu nie podawać gazu? Jakie to ma wg Was uzasadnienie. Wg mnie żadne. Gaz pracuje prawidłowo i silnik na nim od momentu gdy reduktor ma wystarczającą temperaturę. Ustawianie na 60 stopni mija się też z celem jeśli przy 40 będzie git, a nawet przy 30. A to kwestia już dojechania do pracy zimą - taki rozrzut temp.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Ano taki że przy 40 stopniach gaz który dostaje się do reduktora przy przełączeniu powoduje jego ochłodzenie i np podczas zimy potrafi niedopalić mieszanki. Podczas ciepłych dni takie sytuacje nie występują. Nikt tutaj sobie nie wymyśla nie zmieniałbym bez powodu na okres zimowy.

    Poza tym biorę pod uwagę temperaturę z czujnika przy termostacie a tam zazwyczaj kilka do kilkunastu stopni różnicy występuje. U mnie LPG przełącza się przy 40 st (Ustyawienie w sterowniku LPG) ale odnośnikiem który ja widzę podczas przełączania jest wskazanie temperatury w teście pod zegarami
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 10:52

  6. #16
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    zazwyczaj silnik który ma 40 stopni to zimny kloc i olej jest nawet zimniejszy także męczenie pieca

    do tego miałem w e38 krótko gaz i wywaliłem nie ma to sensu jak się rocznie nie wali 30 tyś km co najmnije

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Jak masz 7 do jazdy w niedziele do kościoła to owszem gaz jest tutaj grzechem

  8. #18
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    39
    BMW
    W planach- e38
    Skąd
    +4822
    Czytając Wasze posty widzę, że dodatkowo muszę się dokształcić o działaniu instalacji LPG. Jak to jest z tym nagrzewaniem silnika w M52TUB44? Ile to zajmie, zanim się przełączy na LPG? Jedyne doświadczenie, jakie mam z podtlenkiem to okazjonalnie Fiat Punto i tam faktycznie przełączenie na gaz następuje bardzo szybko a instalacja nie jest najwyższej jakości.

  9. #19
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    Wszystko zależy od:

    Czy garażujesz i w jakiej temperaturze (wiadomo im wyższa startowa tym szybciej sie nagrzeje)

    Sprawności twojego układu chłodzenia (dodatkowa pompa wody która jest w obiegu przyspiesza proces szczególnie na postoju - w wielu modelach jest uwalona komp wyrzuca błąd Auxilary water pump w module klimatronika IHKA)

    Sprawności termostatu

    Dobrze odpowietrzonego układu - to akurat bardzo ważne tak samo jak i lokalizacja reduktora (jak daleko jest od miejsca "wcięcia" w układ chłodzenia)

    W lato dzieje się to naprawdę szybko żeby nie skłamać i nie naciągać 2, 3 minuty jazdy i śmigasz na LPG
    W zimę wiadomo może się nawet do 10 min przedłużyć jak auto stoi na mrozie przez noc

    V8 jest sporym piecem w którym stosunkowo szybko nagrzewa się mały obieg

    Jeśli chcesz jakieś info o M62TUB to pisz na priv chętnie pomogę

    Wszystkie te czasy podałem na podstawie ustawień przełączenia LPG na 40stC
    Ostatnio edytowane przez winmediacenter ; 15-02-2018 o 12:06

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok
    Cytat Zamieszczone przez ksivvko Zobacz posta
    Jak to jest z tym nagrzewaniem silnika w M52TUB44?
    Nie ma takiego tworu.
    Albo M52B28TU lub bez TU, albo M62B44TU lub bez TU. W zależności od ilości vanosów. Ja mam M52 w E39, to mogę powiedzieć, że do dobrego nagrzania, to zimą więcej jak 5km nawet trzeba. Auto trzymam w garażu, w którym jest 5 stopni, do pracy mam 4km i do pionu to jeszcze trochę. A nawet jak jest pion, to po sile grzania widać że jeszcze sie nie dogrzał silnik.

    Co do przełączania, to przy opisanych wyżej warunkach zimą, to około 1-1,5km.
    Latem chwila.
    Ostatnio edytowane przez bombel89 ; 15-02-2018 o 12:11

Podobne wątki

  1. [E65/66] Nie nowy ale świeży nabytek daily car :)
    Przez Dzuda w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 136
    Ostatni post / autor: 27-03-2018, 10:25
  2. [E38] Nowy daily car E38 728
    Przez KarolTSK w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-10-2016, 08:11
  3. Błąd w INPA - OBD driver - Value start =2
    Przez macheck w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 14:12
  4. Spocik w Stolicy - powitanie Nowego Roku
    Przez Marynarz w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 41
    Ostatni post / autor: 08-01-2012, 12:26

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •