Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: m60b30 usterka ogrzewania i temperatury

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    3
    BMW
    e38
    Skąd
    podlasie

    Post m60b30 usterka ogrzewania i temperatury

    więc tak, jestem z reguły laikiem, więc wybaczcie jezeli taki temat był już poruszany. otóż:
    1. w ostatnim czasie mechanik zdjął mi pasek od klimy (manual) bo ponoć sprężarka zapieczona i pali pasek
    2. skacze mi temperatura, tj. w trakcie jazdy po mieście potrafi dojść do czerwonego pola ale informacja komputera nt. wysokiej temperatury wyświetliła mi się tylko raz.
    3. brak ogrzewania, tzn. jak zapne sportową skrzynie (automat) w trasie i trzymam 3k+ obroty to wtedy czuć ciepło, tak poza tym to jest zimno.

    Szukam jednoznacznej usterki. Co to może być ? termostat? wiskoza? pompa wody? głowica ?

    Poza tymi "usterkami" nie dzieje się nic niepokojącego, silnik pracuje normalnie.

  2. #2
    yazg.o.t. Vip Awatar yaz
    Dołączył
    Jan 2011
    Posty
    2,652
    BMW
    e2431gt
    Skąd
    inąd
    Blog
    14
    Punkty 2 i 3 mogą być powiązane.
    Skacząca temperatura może być oznaką uszkodzonego termostatu, natomiast brak ogrzewania do 3tys obrotów to np. uszkodzona dodatkowa pompka obiegu płynu.
    Swego czasu w programie kup i zrób była 840 z identycznym objawem braku ogrzewania.
    Poszukaj pierwszego odcinka z dwunastego sezonu.
    Co do punktu 1, jeżeli mechanik stwierdził zatarty kompresor to trzeba go wyciągnąć na stół, sprawdzić, regenerować, wymienić na nowy...

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2018
    Posty
    3
    BMW
    e38
    Skąd
    podlasie
    co do pkt nr 1, mechanik mówił ze gra nie warta świeczki bo ponoć ogromne koszty :/

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2015
    Posty
    180
    BMW
    7 series E38 750 iL 1995r.
    Skąd
    UK Felixstowe
    Cytat Zamieszczone przez mmarcinn1992 Zobacz posta
    co do pkt nr 1, mechanik mówił ze gra nie warta świeczki bo ponoć ogromne koszty :/
    Zmień mechanika lub samochód jak ktoś mówi, że się nie opłaca naprawiać 850 to ma niewłaściwe auto. Wymień sprężarkę klimatyzacji, kup nowy termostat, zregeneruj zaworki od pompy dodatkowej do ogrzewania (na forum jest kolega co sprzedaje zestawy naprawcze). Albo jeździj dalej i załatwisz silnik jak się nie opłaca go naprawiać.
    Ostatnio edytowane przez Kriss88 ; 13-02-2018 o 19:52

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    86
    BMW
    E38 740i 6gang, tylko benzynka
    Skąd
    Gdynia
    Tak jak mówią, kompresor i termostat wymień, a pompkę z zaworami na stół i wymień w niej szczotki węglowe. Jeżeli nie grzeje na wolnych, a jest cieplej przy np. 3000obr/min to szczotki się skończyły na 100% (miałem to samo). Tu masz fotostory jak to sie robi http://www.benzworld.org/forums/w163...onality-5.html
    Generalnie chodzi o zablokowanie szczotek na czas zakładania. W sieci są patenty na kroplę wody i zamrażanie, ale ja robiłem na nitkę. Szczotki kupisz np tu: http://elektro-czesci.com.pl/szczotk...-(301a66).html Na allegro są po 15 za sztukę, przynajmniej jak ja szukałem rok temu.
    Jak zrobisz pompkę i termostat, dobrze odpowietrz układ. Można jeszcze rzucić okiem na wiskozę. Po tym wszystkim musi hulać.

Podobne wątki

  1. [silnik] M60B30 - układ chłodzenia / temperatury
    Przez Vlad w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-06-2019, 07:00
  2. Dziwne zachowanie temperatury m60b30
    Przez Piterkaaa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-11-2016, 08:25
  3. [hamulce] Usterka hamulców, spostrzeżenia
    Przez ttrol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-08-2015, 09:00
  4. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 12:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •