Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: PROSZE O POMOC !!! RAPORT DIAGNOSTYCZNY

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych

    PROSZE O POMOC !!! RAPORT DIAGNOSTYCZNY

    Witam dziś byłem w serwisie skrzyn automatycznych na przegladzie skrzyni i koleś podłaczył mi kompa (SMARTBOX) pod silnik i z raporu wynika że mam taki bład
    KWOTA KODÓW KŁOPOTU :001
    KOD KŁOPOTU 001
    1 - JEDNOSTKA KONTROLNA DME
    o co chodzi on nic mi nie doradził może ktoś z forum wie to prosze o pomoc.

  2. #2
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    witam, troche to ogolnikowy komunikat...wyglada na to ze sterownik dme sam w sobie ma problem. U mnie jest podobny "blad", ale tylko dlatego ze mam chiptunnig robiony i sterownik wyczul innego eeproma i melduje na bledach, ze niby sterownik jest zepsuty ;D

    I prosilbym kolege, by nie "krzyczal" (uzywal duzych liter) w tytule, kazdy z nas ma jakies bledy i problemy, ale nikt nie "krzyczy" ;) :D
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    Z tego wynika że mam uszkodzony sterownik (komputer silnika) auto faktycznie jezdzi różnie raz ma niesamowitego kopa a czasami straszny mół jak by miał 2.5 litra a nie 5.4 ostatni robiłem kapitalke skrzyni nowe tarczki uszczelniacze sprzęgło itd w sumie koszt naprawy 4,5 tyś poszło ale w efekcie auto znacznie mniej spala ale zauwarzyłem nawet przed remontem skrzyni że mojej buni coś dolega jak ją kopnie idzie super a wiekszosci przypadków jak troche posmigam po miescie daje wiecej gazu a tu nic auto zamula dopiero kick down ją rusza

  4. #4
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    z którego roku masz bunie?

    Ja kiedys bylem na diagnostyce i ani DIS ani CARSOFT ani zadne inne nie chcialy sie skomunikowac z moim DME (wszystkie inne moduly bez problemów sie diagnozowały). Dopiero MODIC II dał radę odczytac wszystkie błędy i mechanik mówił coś o tym, że właśnie w e38 z pierwszych lat bywają takie problemy z diagnozą...

    Myślę, że warto spróbować diagnozy na innym sprzęcie.
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Witam.
    Podłączę się do tematu. Od pewnego czasu mam podobny problem, z tym, że w M62TUB44. Auto czasem sprawia wrażenie dużo słabszego, niż powinno być w rzeczywistości. W środę jadę na wymianę odmy plus kilku innych gratów z nią związanych, ale zaczynam podejrzewać inną usterkę, bo aż mi się wierzyć nie chce, żeby uszkodzona odma była przyczyną takiego zachowania się auta. W drugim E38 z M62TUB44 (rocznik 2000), którym mam czasem okazję jeździć, silnik sprawia wrażenie dużo bardziej dynamicznego, zdecydowanie szybciej reaguje na wciśnięcie pedału gazu, potrafi przy połowie gazu wkręcać się do 5000-6000 obrotów. U mnie silnik sprawia wrażenie ospałego, rusza go właściwie tylko kick-down, ale i tak z tamtą drugą E38 przegrywam znacznie przy przyspieszaniu, pomimo takich samych silników i niemalże identycznego wyposażenia (obie to wersje krótkie - taka sama masa, oba auta bez instalacji gazowych, jedyną zauważalną różnicą jest inny potencjometr przy pedale gazu - w tej młodszej z 2000r. jest pod nim, pedał ma krótszy skok). Gdy kupiłem auto tego problemu nie było - ma zdjęty ogranicznik prędkości, raz jechałem 270km/h. Teraz ciężko się powyżej 200 rozpędzić, biorąc pod uwagę prawie 300 koni pod maską.. Czy możliwe, że to komputer silnika? Czy może winę za to ponosi komputer skrzyni biegów, która to nie redukuje przełożeń odpowiednio szybko, tylko przyśpiesza auto na wyższych biegach, kosztem utraty osiągów? Ostatnio, gdy robiłem diagnostykę na kompie, wykazało mi tylko uszkodzony lewy czujnik vanosa - kilka dni później został założony nowy, więcej błędów komputer nie wykazał. W środę dam znać, czy wymiana odmy coś w tej kwestii pomogła. Jeśli nie, to z czym wiąże się wymiana komputera od silnika? Trzeba kupować też EWS? Zaczyna mnie to wszytko powoli przerażać.
    Pozdrawiam :papa:

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    właśnie u mnie tea tak jest (turbodziura) pedał gazu powoli reaguje zauważyłem że auto jak jest zimne zbiera się piekielnie ma niesamoitego kopa pośmigam troche po mieście auto sie nagrzeje i lipa robi się mół tak było przed remontem skrzyni i teraz po remoncie to samo kolesie co robili skrzynie kazali mi po 2 tyś kilometrów podjechac i zmienic olej co zrobiłem w sumie remont skrzyni kosztował mnie 4.5 tyś nowe sprzęgło hydrokinetyczne tarczki itd ciśnienia sprawdzone komp czysty skrzynia działa ok spalanie spadło mi bardzo jechałem ostatnio do ludenscheid koło essen spalanie trasa 10 litrów zauwarzyłem jeszcze że kick down działa tez różnie raz mam tak że jade powiedzmy 50 km/h wciskam kick i mam wrażenie że w auto cos pukło styłu i leci pięknie a czasmi nie mam tego walnięcia stuknięcia w tyle i autko zbiera się ale słabiej

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    wiktor moje auto jest z 1995 roku

  8. #8
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    no to pasowała by tutaj teoria mojego mechanika, że z tymi starszymi DME jest problem z diagnostyką, nikt w Twojej okolicy nie ma MODIC II?
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    111
    BMW
    750il
    Skąd
    wałbrzych
    niestety nikogo nie znam w okolicy :( moze mi ktoś pomóc ???

  10. #10
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Może koledzy z Wrocławia pomogą...
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •