Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: Problem z pilotem

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik

    Problem z pilotem

    Witam wszystkich.
    Od dłuższego czasu mam problem z pilotem. Stacyjka wykrywa pilot normalnie i auto bez problemów odpala, po naciśnięciu którego kolwiek przycisku na pilocie auto wybudza sie ale nic poza tym sie nie dzieje. Z grota normalnie otwieram wszystkie zamki, centralny działa, alarm sie uzbraja i rozbraja a na pilot Nie reaguje poza wybudzeniem sie. Nie mam drugiego pilota żeby sprawdzić czy wina leży po jego stronie, ale raczej nie bo oddałem go do sprawdzenia i niby działa poprawnie. Co może być przyczyna tego ze auto nie otwiera sie z pilota?

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2016
    Posty
    111
    BMW
    745i
    Skąd
    Bojadła
    Ja tak mam że jeden pilot przestał mi otwierać auto i tylko je wzbudza, zamyka i obsługuje bagażnik bez problemu, a drugi pilot działa w każdym zakresie. Podobno bateria do wymiany

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Spróbuje dzisiaj wymienić akumulatorek i dam znać czy pomogło


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Akumulatorek wymieniony i dalej to samo. Jaki moduł w aucie odpowiedzialny jest za przetwarzanie sygnału z pilota?


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Antena w słubku odbiera sygnał z pilota. Dalej to idzie do CAS

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Aż wstyd pisać, ale nadal nie uporałem się z otwieraniem drzwi z pilota. W związku z duża ilością wolnego czasu postanowiłem wznowić poszukiwania winowajcy. Jak narazie udało mi się ustalić ze pilot jest sprawny i antena N8 także. Czy jeszcze coś poza modułem CAS może być przyczyną tej usterki? Myśle nad modułem komfortu w drzwiach kierowcy

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Połącz się inpą z CAS. Kluczyk wyjęty ze stacyjki. Póki auto nie uśpi się, to bez problemu da się połączyć.
    Wejdź w odczyty(klawisz F5), a następnie opcja FBD telegram bodajże(klawisz F5 lub F6.
    Sprawdź czy w ogóle odczytuje kluczyk. Po naciśnięciu klawisza powinna być reakcja w inpie.


    U Lukasz740 mieliśmy podobną sytuację jak postawiłem na nogi CAS po nieudanej aktualizacji. Skończyło się wymianą CAS na inny.
    Okazało się, że problem leżał w EEPROM motoroli, a nie jak wstępnie podejrzewaliśmy w samym Flash



    Jakbyś dostał się do CAS(konieczny demontaż listwy drewnianej) to mogę wziąć z pracy inny komplet CAS+kluczyk i sprawdzi się czy wszystko reaguje po podłożeniu innego CAS
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    Wczoraj otwierałem CAS żeby sprawdzić czy nie ma jakiś zimnych lutów, ale wszystko było OK, dzisiaj połączyłem się z CAS przez inpe i reagowała na przyciski pilota link do filmiku https://youtu.be/Irc6aySDdo0 , potem przez ISTE i nic się nie działo, ale nie wiem czy załączyłem odpowiednią funkcję w programie https://youtu.be/79Bqlt42kRk

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez mrowa59 Zobacz posta
    Wczoraj otwierałem CAS żeby sprawdzić czy nie ma jakiś zimnych lutów, ale wszystko było OK, dzisiaj połączyłem się z CAS przez inpe i reagowała na przyciski pilota link do filmiku https://youtu.be/Irc6aySDdo0 , potem przez ISTE i nic się nie działo, ale nie wiem czy załączyłem odpowiednią funkcję w programie https://youtu.be/79Bqlt42kRk
    Czyli pilot nadaje, a CAS odbiera sygnał.

    Opcje są dwie, albo coś uniemożliwia ruszenie zamkami, albo CAS traktuje odebrany kod jako obcy.
    Miałem już przypadek gdzie auto odpalało z kluczyka, ale centralny nie działał. To było wprawdzie E60, ale układy w kluczykach są bliźniacze
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2016
    Posty
    92
    BMW
    E65 735i
    Skąd
    Rybnik
    A ten moduł komfortu może mieć coś z tym wspólnego? Wiem ze w e39 sie sypał jakiś przekaźnik w nim i zamki działały normalnie ale nie reagowały na pilot. Moje auto było walnięte w te drzwi i pomyślałem ze może to jakiś zimny lut w module komfortu. W pilocie poprawiałem wszystkie luty No chyba ze to jakaś pamięć

Podobne wątki

  1. [elektryka] Problem z pilotem
    Przez mrowa59 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 06:21
  2. [elektronika] Mrugnięcie kierunków z dźwiękiem przy zamykaniu pilotem
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 09-01-2016, 22:21
  3. Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 04-12-2014, 22:42
  4. [wnętrze] Problemy w pilotem czy to już koniec
    Przez adamek99999 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 20:29
  5. [elektronika] Problem z pilotem / alarmem w e38. Jak sprawdzic stan oleju w skrzyni.
    Przez Rysiek92 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-10-2011, 07:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •