Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

Wątek: [elektronika] Wyłączają się po kolei wszystkie moduły - pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Skąd
    Łódź

    Post [elektronika] Wyłączają się po kolei wszystkie moduły - pomocy

    Witam

    Zaczynam być w desperacji. Od października próbuje zrobić cokolwiek, żeby moje 745i przestało być meblem. Problem jest natury elektronicznej, a sytuacje komplikuje fakt, że samochód kiedyś był anglikiem. Błędów komputer na każde przywitanie wywala co nie miara co daje pole do popisu na pseudodiagnozy

    Samochód krótko po zresetowaniu komputerem (przez warsztat, więc nie wiem dokładnie co to znaczy to zresetowanie) wraca na chwilę do sprawności - pełnej, albo częściowej. Niestety bardzo niedługo po uruchomieniu po kolei wyłączają się kolejne systemy za które odpowiada elektronika - tj. kontrola trakcji, abs, wspomaganie kierownicy, aktywny stabilizator, elektryczny ręczny, tacho, licznik.
    Raz wyłączyła się skrzynia - auto trafiło do znanego Łódzkiego Elektronika od BMW, który po trzech tygodniach postanowił w ogóle podejść do samochodu i podpiąć komputer. Stwierdził, że alternator do wymiany, bo w historii są błędy prądnicy (jak i wszystkiego innego). Po resecie auto trafiło do innego warsztatu, gdzie sprawdzono ładowanie w komputerze i przyrządem, i stwierdzono, że alternator jest dobry.

    Znalazłem gdzieś na amerykańskim forum jednego jedynego gościa, który miał identyczny problem. Zasugerowano mu wymianę ' modułu PWM ' czy coś takiego, ale nie wiem jak skończyła się sprawa. Co mogę zrobić? Pomocy!

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Znanego łódzkiego to znaczy "kapsel" czy Rafał przy tym dłubał?

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Skąd
    Łódź
    Rafał to przy nim dłubał w ten sposób, że po tym jak auto trafiło na lawecie, przez 3 tygodnie do samochodu nawet nie podszedł. Jak już podszedł, to z komputerem na drugą stronę ulicy, tam gdzie auto stało. Zrobił reset, odczytał litanię błędów i wymyślił sobie, że do wymiany jest alternator. A tu jest jeszcze wodny, więc nieregenerowalny, więc kazał mi kupić sobie nowy. I tyle, wziął za to zresztą ze 60 zł a ja jak przyszedlem po auto po 3 tygodniach napotkałem rozładowany samochód z ponownie tymi samymi błędami. Rafała od zawsze znałem z tego, że nie chciało mu sie nigdy nawet trochę przyjrzeć temu o co go prosiłem. Zawsze mnie spławiał byle czym - niby nic dziwnego, bo robi fury po pół bańki, ale zaczyna się robić irytujące, że w tak dużej aglomeracji nie ma nikogo kto by wziął i naprawił. Byłem ostatnio w warsztacie na ul. Rozległej - chłopaki sympatyczni, pieniędzy nie wzięli, powiedzieli że tu to jest mnóstwo błędów, w tym błędy komunikacji z magistralą, i że to wszystko przez to, że to był anglik i że masakra.

    Przeczytałem cały internet cztery razy, ściągnąłem wszystkie możliwe narzędzia i zapoznałem się z instrukcjami. Potencjalne przyczyny:
    1. Problem z baterią (wszyscy tak mówią, ale ja kupowałem nową baterię zeszłej wiosny. I tak nigdy jej nie doładowywał za bardzo, ale w serwisie Bosch na Maratońskiej ponoć ostatnio jeszcze raz na wszelki wypadek wkodowali nową baterię.
    2. Problem z alternatorem - tyle że alternator sprawdzany zarówno przyrządem jak i interfejsem daje podręcznikowe napięcie.
    3. Problem z hamulcem postojowym - W aucie zbiera się woda, biorę pod uwagę, że mogło przylać któryś moduł - forumowicze typują ten. Jeżeli tak, jak go wyłączyć? Jak sprawdzić czy to on powoduje problem
    3. Problem z modułem zasilania PM - jak wyżej ?
    4. Problem z ABS? - jak wyżej
    5. Luźny kabel?

    Odłączające się systemy (staralem sie zachowac kolejnosc, ale nie ściśle) - hamulec postojowy ( albo ABS/DSC?) - DSC( albo ABS,EPB?) - ABS - Aktywny stabilizator - Cruise Control - Tacho. Mam wrażenie, że samochód gorzej sobie radzi ze zmianą biegów. Zostaje na końću obrotomierz i tyle. Wtedy, kiedy trafił na lawecie do Candera padła również skrzynia w tryb failsafe.

    O ile pamiętam, problem komunikacji z CAN występował od zawsze. Problemem były również wypadające zapłony na 2 cylindrach na zimnym silniku (stwarzało również problemy instalacji gazowej, pomagało zwykle zgaszenie i odpalenie) - możliwa usterka vanos, bo wszystkie czujniki wałków sprawdzone, cewki sprawdzone i niepotrzebnie część wymieniona, tak samo jak świece. Po regulacji rozrządu u bączków auto odzyskało normalne spalanie, ale zaczął nawracać komunikat o zmniejszeniu mocy (czasem do ~3 KM). Wystarczyło wyłączenie i włączenie silnika.

    Problem pojawił się i nasilił w ciągu jednego dnia, początkowo wyłączały się jakieś 1-2 systemy i pomagało wyłączenie i włączenie silnika. Auto nie miało w tamtym czasie kontaktu z wodą.

    Co mam sprawdzić? Gdzie się udać? Jak to zrobić? Jestem z wykształcenia inżynierem,poradzę sobię z obsługą tych wszystkich programów, mam kabel - interfejs, ale trochę błądzę we mgle.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar ARIE(L)
    Dołączył
    Aug 2015
    Posty
    397
    BMW
    BMW E66 - 750 LI, FORD TRANSIT 2.0 ECOBOOST
    Skąd
    DROBIN
    Szczerze po przeczytaniu tego wszystkiego to współczuję. Ostatnio jak wracałem od Sebka z wymiany rurki to miałem przygodę na trasie i też wszystkie moduły mi się po kolei wyłączyły tak jak u Ciebie w podobnej kolejności ze skrzynią włącznie. Tylko pierwszym błędem jaki się pojawił to było brak ładowania i czerwony akumulatorek na wyświetlaczu. Pech chciał, że skończył mi się alternator 120 km od domu :) Alternator mam zwykły nie wodny i po regeneracji jest wszystko w porządku. Dodam na marginesie, że jak chłopacy mierzyli napięcie przed wyjęciem alternatora to czasami pokazywało dobre ładowanie. Ale alternator jednak poszedł do całkowitej regeneracji i jest gitara.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Skąd
    Łódź
    Spojrzałem elektronikowi (ktory nic nie wskoral i pojechal) przez ramię do INPY, że nie działają wszystkie rzeczy zawarte w ramach jednego podmenu, bodaj "moduł jezdny" czy "układ jezdny". Czy taki modul fizycznie istnieje, czy to tylko w ramach uporządkowania? Jak zresetować kompjuter zeby chociaz na chwile poznikały błędy?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    To że to był angol nie poprawia nam sprawy, ale zakładając że przekładka zrobiona w miare. To takie wygaszanie auta jest spowodowane złym zarządzaniem energi w aucie, może to być słabe ładowanie lub jego brak, walnięty PM. Albo przekładka jest spieprzona i trzeba ją zrobić od nowa poprawnie. Gdzie w przypadku zakupu E65 angola za 9k to są koszty około 7000zł w górę u porządnego warsztatu.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Skąd
    Łódź
    Przekładka była robiona 1.5 roku temu w Krakowie na Górnickiego. Problemy te nie występowały nigdy wcześniej. Od zawsze mialem problemy z rozladowywaniem sie akumulatora i nadmiernym poborem prądu na postoju. Do tego niestety walcze bezskutecznie z wilgocią (obecnie tafla lodu pod nogami pasazera z tyłu - ale to stan był niestety pernamentny.) W dniu, kiedy się to zaczęło psuć (i skończyło pod jego koniec skrzynią w trybie failsafe) początkowo wystarczyło wyłączyć i włączyć samochód.

    ponizej zapis z deepobd for bmw. Nie moge odpalić inpy, ale to raczej kwestia wadliwego interfejsu. Ostatnio jak wszystko wstało, to nakręcił do 201011 km, wnioskuje że przejechał 3 km od pierwszego błędu do momentu jak auto straciło sygnał prędkości

    ARS/SVT:
    CAN the acceleration of the vehicle Transverse DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    ARS/SVT:
    CAN angle speed yaw DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    ARS/SVT:
    CAN the speed of the vehicle, Error currently available and already stored
    201008 km

    ARS/SVT:
    CAN Status DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    ASK:
    The Central Registry does not match the target configuration. (Error_Registry_New)., Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km, 201008 km

    ASK:
    Power amplifiers IC defect (Error_Audio_Amplifier_IC) , Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km, 201008 km

    BZM/SZM:
    CAN-Low, Physical bus error, Error currently not available, but already stored
    408 km, 34840 km

    BZMF:
    CAN-Low, Physical bus error, Error currently not available, but already stored
    408 km, 34840 km

    CAS:
    Signalerkennung_Geschwindigkeit_fehler, Error currently available and already stored
    201008 km, 201008 km

    CAS:
    SG_Eingang_Bremslicht, Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km

    CAS:
    K_CAN_LOW_PER, Error currently not available, but already stored
    201008 km, 201008 km

    CIM:
    Speed, Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKELS - control E-Box fan, Error currently available and already stored
    201008 km, 201008 km, 201008 km

    DME/DDE:
    CDKCAS - CAN ASC/DSC signal error, Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKVFZ - vehicle speed, Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKDVFSG2 - VVT-control unit internal failure (Bank2), Error currently available and already stored
    201008 km

    DME/DDE:
    CDKDVPMN performance limit VVT-emergency, Error is not occurred so far
    201008 km

    DSC: No response

    EGS:
    CAN Timeout EMF, Error currently available and already stored
    201008 km

    EGS:
    CAN Timeout DSC, Error currently available and already stored
    201008 km

    EHC:
    K-CAN message(SPEED,1A0h), Error currently available and already stored
    201008 km

    EMF: No response

    KLIMA:
    Auxiliary water pump, Error currently not available, but already stored
    201008 km

    KLIMA:
    KCAN: mileage ( COMBINED ), Error currently available and already stored
    201008 km

    KLIMA:
    KCAN: vehicle speed ( DSC ), Error currently available and already stored
    201008 km

    KLIMA:
    Stratification temperature on the left, Error currently available and already stored
    201008 km

    KLIMA:
    Stratification temperature on the right, Error currently available and already stored
    201008 km

    KOMBI:
    CAN_ID_1A6_ERROR_Ausfall_Botschaft_wegstrecke, Error currently available and already stored
    201008 km

    KOMBI:
    CAN_ID_19E_ERROR_Ausfall_Botschaft_status_dsc, Error currently available and already stored
    201008 km

    KOMBI:
    CAN_ID_0AE_ERROR_Ausfall_Botschaft_alive_emf, Error currently available and already stored
    201008 km

    NAV:
    Navi was disconnected from voltage., Error currently not available, but already stored
    524280 km

    POW:
    Error Battery Separation (Idle Current), Error currently not available, but already stored
    201008 km

    TMBTH:
    CAN_Low, Physical Error, Error currently available and already stored
    201008 km, 0 km

    TMFTH:
    CAN_Low, Physical Error, Error currently available and already stored
    201008 km, 0 km

    ZBE:
    CAN error physical error, Error currently not available, but already stored
    35224 km

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2016
    Posty
    11
    BMW
    e66 745iL
    Skąd
    Łódź
    i teraz zauważyłem -
    NAV:
    Navi was disconnected from voltage., Error currently not available, but already stored
    524280 km

    Czy to efekt jakiegoś błędu, czy mam przekręcony licznik o 300 tyś? ;]

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2014
    Posty
    602
    BMW
    E65 4.4
    Skąd
    Łódź
    Nie masz.
    Tsk niestety INPA pokazuje.
    Pisałem o tym w innym temacie ale nie którzy w to nie wierzą. Miro specjalnie dla Cirbie kolega wkleił błąd z modułu NAV - 524tys. Chodzi o przrbieg w 7er

    Wysłane z mojego SM-J510FN przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Jak sterownik traci komunikacje lub zasilanie wywali taki przebieg lub zerowy przebieg.
    Ewidentnie coś z canem masz, poczytaj tematy kolegów z forum. Mieli podobne przypadki.

    E65 ma takie miejsca z CAN gdzie wilgoć potrafi napsuć wiele.
    Ostatnio edytowane przez LogiHuś ; 11-02-2018 o 16:01

Podobne wątki

  1. bmw e38 740 m62 4.4 POMOCY PRZESTAŁ PALIĆ NA WSZYSTKIE GARY
    Przez wojtas23011990 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 16:06
  2. [silnik] 735 e38 auto raz pali ładnie na wszystkie cylindry raz nie pomocy
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 09:39
  3. [karoseria] Spryskiwacze w e32 nie wyłączają sie
    Przez GRABS w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 06-10-2011, 15:08
  4. [e38] Przyszedł czas na 3cią już z kolei czarna e38...
    Przez Silent w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-08-2011, 14:53
  5. [elektryka] Nie wyłączają się światła mijania
    Przez Cychol w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 07:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •