Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: E38 Doły drzwi

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar CandyE38
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    7
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Bydgoszcz

    Post E38 Doły drzwi

    Witam temat dość znany i powszechny.. A mianowicie podczas mycia mojej niuni zauważyłem że na rancie drzwi od kierowcy tam gdzie znajduje sie dolna listwa jest lekki rdzwy nalot (zaczyna sie) ale nie wiem jak to wygląda pod listwą... Wracając do tematu zrobił ktoś to tak że nie wyszło spowrotem po roku? I jak to zrobił :D

    I jak zdjąć tę listwe żeby nie połamać zaczepów? Chyba że z wiekiem same odpadną :/ (ile ich jest i gdzie mniej więcej?)

    Dla wyjaśnienia forum przejrzałem ALE albo słabo szukam lub po prostu jest wszystko i nic... Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice

    Post

    gniją drzwi,bo należy zmienić listwy,jeżeli mówisz o tych listwach na rantach drzwi

    same listwy korodują w środku,bo są stalowo gumowe,po latach zaczynają odchodzić same od drzwi i rozwarstwiają sie na końcach
    listwy maja tez porobione odpływy,które są już dawno z pewnością zatkane

    żeby je zdjąć należy je wysunąć ,po prostu pociągnąć ,nie mają żadnych zaczepów i je czym prędzej wymienić,koszt jednej ok 130-140 zl

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar CandyE38
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    7
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Czyli po prostu zmiana listew dolnych oraz (jeśli nie ma tragedii) naprawa drzwi przez szlifowanie zabezpieczenie podkład i lakiery :/ i na to świeże listwy.

    A jeśli listwy nie mają żadnych zaczepów to na co sie trzymają ? :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    listwy są wsuwane w doły drzwi ,trzymają się na profilu który jest w środku listwy i który to właśnie po latach gnije i się dodatkowo rozwarstwia na końcach

    ściągasz stare listwy,zabezpieczasz drzwi (jeżeli jest jeszcze co) dzwonisz do aso i na drugi dzień odbierasz listwy
    Ostatnio edytowane przez kat ; 28-01-2018 o 20:58

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar CandyE38
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    7
    BMW
    E38 M62B35
    Skąd
    Bydgoszcz
    Czaje dzięki :D ! Pozdrawiam i szerokości :D Jak będzie cieplej sie za to zabiore :/

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar hacyy
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    55
    BMW
    E38
    Skąd
    Janów Lubelski

    Post

    Odgrzeję ciepłego jeszcze kotleta, zakupiłem swoją E38 w grudniu 2017r. w Styczniu zabrałem się za to, najgorsza była prawa strona ( krawężniki, więcej wody, itp ). Opisze Ci co zrobiłem bo w moim temacie widzę, że nie ma chętnych.. Ale ok:

    Przyjmijmy prawe drzwi, otwierasz, siadasz zaraz pod drzwiami, tak żebyś np. mógł grzebać w zamku drzwi. Chwytasz koniec listwy jedną ręką, a drugą troszkę dalej, delikatnie ciągniesz do siebie i do dołu, jeśli listwa zacznie odchodzić na początku, przesuwaj ręce dalej, aż cała zejdzie, one siedzą na takim delikatnym rancie drzwi, nie jest duży, jest gładki także powoli i z umiarem...
    Ja listwy wyczyściłem w domu ( błota było sporo ), dwa dni schły przy kaloryferze po czym zabrałem się za ich czyszczenie wewnątrz ( metalowe elementy pokryte korozją ), oraz zabezpieczanie ich preparatem oddziałującym na rdzę.
    Kilka dni później ustawiłem się w kolegą w jego ciepłym garażu ( 10-15*C to można swobodnie dłubać ).
    Z każdymi drzwi tak postąpiłem ściągając wszystkie tak samo. Drzwi od dołu był pokryte raz mniejszą, raz większą ilością rdzy, wszystko starłem do metalu, powoli, delikatnie, nie wchodząc na boki drzwi tylko sam spód gdzie kryją listwy.
    Po tym zabiegu odtłuściłem i zabezpieczyłem preparatem tym co listwy zabezpieczałem. Z VIN'u u dobrego pana za 30zł/puszka nabiłem kolor oryginału, zabezpieczyłem i psiknąłem. Oczywiście dobrze jest odczekać troszkę pomiędzy zabezpieczeniem, podkładem i właściwym kolorem.

    Aha pamiętaj... zależnie ile siły użyjesz listwy się wygną ( elementy metalowe ), przed założeniem delikatnie z umiarem wygnij je w drugą stronę... Jak znajdę zdjęcia drzwi od spodu to wrzucę. Moje listwy nie były bardzo tragiczne, więc nie trzeba było ich wymieniać. Myślę, że dużo pomogłem ;]
    Ostatnio edytowane przez hacyy ; 29-01-2018 o 07:29

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar bombel89
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    1,234
    BMW
    E32 735iA 92' E39 528iAT 97'
    Skąd
    Białystok

    Post

    Odzysk starych listw nie ma najmniejszego sensu. Tego się nie da dobrze wyczyścić ze rdzy, więc ona wróci i to jest pewne. Oczyszczać z rdzy i malować jest sens tylko drzwi.

  8. #8
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    nowa listwa kosztuje 100 zeta, no bez przesady...
    pozdrawiam Bartek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    38
    BMW
    730d
    Skąd
    Warszawa
    Na wiosnę też muszę u siebie zrobić blacharkę, dobrze się temu nie przyglądałem, wychodzi chyba tylko od strony pasażera ale chciałbym zrobić już wszystkie drzwi.
    Co muszę kupić? 4 listwy zgarniające i coś jeszcze?
    Odchodzą mi również listwy te w połowie drzwi, jakoś to się naprawia czy też wymiana na nowe?
    Orientuje się ktoś może ile mniej więcej bierze lakiernik za taką naprawę drzwi?

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2014
    Posty
    250
    BMW
    E38 728 Shadow Line
    Skąd
    KATowice
    jeżeli chodzi o te z dołu to masz kupić 4 listwy ,dostępność w aso bez problemów,na każde drzwi jest inna

    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    nowa listwa kosztuje 100 zeta, no bez przesady...
    a konkretnie to ok 135 zł za sztukę

    takie rzeźbienie w kupie jak próba naprawy czy mycia tych listew prędzej czy później się zemści

    Cytat Zamieszczone przez hacyy Zobacz posta
    Aha pamiętaj... zależnie ile siły użyjesz listwy się wygną ( elementy metalowe ), przed założeniem delikatnie z umiarem wygnij je w drugą stronę...
    nic się nie wygnie jak się będzie robić z głową
    Ostatnio edytowane przez kat ; 29-01-2018 o 14:19

Podobne wątki

  1. [karoseria] E65 drzwi z softclose i bez
    Przez Przemo w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 02-02-2017, 21:16
  2. [karoseria] Regulacja drzwi?zawiasów?opadły drzwi? podpowiedźcie
    Przez klufa w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-09-2015, 18:34
  3. [karoseria] Drzwi
    Przez Riki w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-03-2015, 20:41
  4. [wnętrze] tapicerka drzwi
    Przez bartek0788 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 04-06-2014, 15:38
  5. Drzwi się nie zamykają
    Przez Rapik w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-01-2013, 09:11

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •