Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: LOGIC 7 problem w działaniu.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska

    LOGIC 7 problem w działaniu.

    Cześć Wszystkim,

    Od kilku dni próbuje zreanimować audio w mojej buni E65 735i 02r Od zakupu auta grały tylko głośniki przednie lewe oraz tylni lewy. W pierwszej kolejności wymieniłem końcówki mocy w ASK(koszt koncowek 30zł i 4h zabawy). Po tym zabiegu wszystkie głośniki sterowane z ASK ożyły tj. Prawa i lewa strona tył i przód. Dziś zabrałem sie za diagnoze układu wzmacniacza L7 oraz braku dzwięku w głośnikach tylnych drzwi, centralnym pod szybą oraz subwooferów. A więc z moich badań wynika że napięcie zasilające jest ok. Żółta dioda na wzmacniaczu świeci sie ciągłym światłem. Komunikacja inpa oraz ista z amp jest ok. Odczyt temperatury oraz zdalny reset modulu działa prawidłowo. Wydaje mi się że problem leży w sygnale sterującym pracą wzmacniacza. Potwierdza to fakt że w opcjach idrive-Logic7 nie moge zmienic ustawień suwaka. Proszę o pomoc w ustaleniu przyczyn braku możliwości sterowania suwakiem Logic7 oraz czy jest możliwość podania zewnętrznego sygnału do wzmacniacza żeby sprawdzić czy wzmacniacz wogóle działa?
    Poniżej przesyłam kilka zdjęć z inpa/ista
    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez mechatronikaz1c ; 21-01-2018 o 21:55

  2. #2

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska
    Przestudiowałem już kilkanaście postów na temat l7 i niestety nie znalazłem rozwiazania mojego problemu. To co rzuciło mi się w oczy to to że wzmacniacz który jest w moim aucie jest z bmw e60 i prawdopodobnie soft ask wymaga aktualizacji? Może ktoś miał doczynienia z przekładką L7 z e60 do e65? Numer wzmacniacza to *6540DM078010576*
    HS6540 EC:993

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    Wzmak z e60 nie zadziała w e65. Te systemy znacząco się różnią.

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez LogiHuś Zobacz posta
    Wzmak z e60 nie zadziała w e65. Te systemy znacząco się różnią.
    Nie zadziała prawidłowo, ale niektóre głośniki odezwą się ;)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Nie zadziała prawidłowo, ale niektóre głośniki odezwą się ;)
    To już coś. Dzis sprobuje jeszcze za pomoca isty recznie wysterowac dzialanie glosnikow zasilanych z amp. Cursor czy wiesz w jaki sposób można wyzwolić działanie wzmacniacza tak zeby chociaż niektóre głośniki działały? Czy trzeba coś dokodować przy pomocy ncs-expert?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    650
    BMW
    E66 750Li, E66 760Li, G31 530xD, G05 45E
    Skąd
    Poznań
    W AMP E65 z ASK lecą przód drzwi i półka tył, z AMP lecą tył drzwi, suby, centralny.
    W AMP E60 z AMP lecą drzwi przód, półka tył, suby, centralny i tył drzwi.
    Dzisiaj włączyłem myślenie i wymyśliłem, że gdybyśmy podciągneli brakujące kable do AMP E60 w E65, to by to mogło zagrać nawet. AMP E60 sygnał dostawałby po MOST i dalej sobie rozdzielał na głośniki. Tylko nie wiem jak ma sprawa sygnałów z E65 do AMP E60.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska
    Niestety próba uruchomienia testu głośników zakończyła się niepowodzeniem. Przy połączonym oprogramowaniu do modułu ask niestety nie było możliwości wybrania funkcji "głośniki". Offline widziałem tą funkcję więc myślałem że będzie można w online uruchomić funkcję, ale niestety nie. Mam prośbę czy mógłby ktoś spojrzeć w mój plik konfiguracji ask i określić czy ask jest zaprogramowane na top hifi a nie przypadkiem na hifi oraz czy czegoś nie brakuje w ustawieniach? W informacjach o module we wierszu state wpisane jest hifi. Czy nie powinno być top-hifi? W pliku konfiguracyjnym ask niby TOP_HIFI jest ustawione na active ale może coś jeszcze powinno być włączone? W następnej wiadomości dołączam plik FSW_PSW.TRC w formacie .txt
    Z góry dziękuję za każda odpowiedź.
    Ostatnio edytowane przez mechatronikaz1c ; 22-01-2018 o 21:03

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska
    Ostatnio edytowane przez mechatronikaz1c ; 22-01-2018 o 21:05

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2017
    Posty
    17
    BMW
    e65 735i
    Skąd
    Polska
    Dziś podjąłem kolejną próbę diagnozy. Udało się za pomocą isty oraz inpy wysterować działanie poszczególnych głośników. Niestety podczas próby wykonania testu działania głośników zasilanych z wzmacniacza L7 program wywala bład ERROR_ECU_UNKNOWN_NEGATIVE_RESPONSE. Ta wiec jest problem z komunikacją. Natomiast w inpie przy próbie wysterowania działania subów brak jakiegokolwiek dźwięku oraz błędu. Zdziwił mnie fakt że w w inpie miałem możliwość wysterowania tylko 6 głośników. Czy u was posiadaczy L7 jest możliwość wysterowania większej ilości głośników?
    Czy mógłby ktoś przesłać backup pliku FSW_PSW.TRC z waszego auta? Chciałbym porównać jak wygląda konfiguracja tego pliku z działającym systemem.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [audio/video] problem z logic 7
    Przez rogisek w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-09-2016, 10:47
  2. Problem z Logic 7
    Przez kijohel w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-12-2014, 16:08
  3. [audio/video] Logic 7 - problem z gosnikiem/glosnikami - dziwny problem...
    Przez baran13 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-06-2014, 23:25
  4. [audio/video] Logic 7 problem
    Przez uzi w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 22-04-2014, 13:45
  5. [elektronika] logic 7 problem
    Przez franz w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-01-2012, 15:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •