Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: Wyświetlacz nawigacji świeci na biało - Pomocy!

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar Dzik740i
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    12
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Żyrardów

    Post Wyświetlacz nawigacji świeci na biało - Pomocy!

    Witam wszystkch.

    Opis problemu:
    Ekran działał do momentu nieudolnego odpalania auta z przewodów przez mojego kolegę. Twierdzi, że podłączył przewody pod maską tak jak być powinno (nie było mnie przy tym), ale po tej sytuacji ekran przestał działać. Jak dotąd auto było u jednego speca, który niby przylutował zabezpieczenie w ekranie, niby sprawdził moduł GPS i niby wszystko jest ok, ale ekran dalej świeci tylko na biało (tak jak na foto). Co może być przyczyną ? Dziękuję za odpowiedzi.

    http://zmniejszacz.pl/zdjecie/2018/1...06818998_o.jpg

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    5
    BMW
    e38 740il
    Skąd
    Ostrów Wielkopolski
    Być może soft który jest w nośniku się wysypał. Też tak kiedyś miałem przy próbie kodowania i spadku napięcia przez akumulator na skraju żywota.

    Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Próbowałeś odłączyć czytnik map navi albo sprawdzać czy w ogóle działa? U mnie tak to wygląda jak odłącze czytnik.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar Dzik740i
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    12
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Żyrardów

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Cube Zobacz posta
    Próbowałeś odłączyć czytnik map navi albo sprawdzać czy w ogóle działa? U mnie tak to wygląda jak odłącze czytnik.
    Tak, był odłączany. Podobno znalazł tam jakieś zimne luty, chociaż mówił, ze to raczej profilaktycznie przylutował, bo nie powinno mieć to wpływu. Poza tym podłączałem czytnik z innego BMW i było to samo :/

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar Dzik740i
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    12
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Żyrardów
    Czyli jeśli soft się wysypał to do wymiany radio ?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    64
    BMW
    735i
    Skąd
    Krk
    Zanim cokolwiek kupisz to radzę najpierw spróbować wgrać na nowo soft, wyjdzie taniej. Chyba ze zrobisz to sam to już w ogóle. Biały ekran oznacza ze czytnik nie ma oprogramowania, albo ze w ogole nie ma czytnika. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale w moim e38 mam starsza mniejsza navi 4:3 i starszy czytnik, pare lat temu czytnik zaczął kraść prąd wiec go odłączyłem, ekran w radiu działał ale miał mniej funkcji i brzydsza grafikę. Kupiłem inny czytnik i okazało się ze nie ma języka angielskiego, odłączyłem go i miałem tak jak ty biały ekran. Wyglada na to ze radio zapamiętuje cześć softu z czytnika i nawet po odłączeniu coś tam w nim zostaje.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar Dzik740i
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    12
    BMW
    e38 740i
    Skąd
    Żyrardów

    Post

    Cytat Zamieszczone przez Cube Zobacz posta
    Zanim cokolwiek kupisz to radzę najpierw spróbować wgrać na nowo soft, wyjdzie taniej. Chyba ze zrobisz to sam to już w ogóle. Biały ekran oznacza ze czytnik nie ma oprogramowania, albo ze w ogole nie ma czytnika. Nie wiem na jakiej zasadzie to działa ale w moim e38 mam starsza mniejsza navi 4:3 i starszy czytnik, pare lat temu czytnik zaczął kraść prąd wiec go odłączyłem, ekran w radiu działał ale miał mniej funkcji i brzydsza grafikę. Kupiłem inny czytnik i okazało się ze nie ma języka angielskiego, odłączyłem go i miałem tak jak ty biały ekran. Wyglada na to ze radio zapamiętuje cześć softu z czytnika i nawet po odłączeniu coś tam w nim zostaje.
    To ciekawe. Spróbuję najpierw tak pokombinować. Dzięki za odpowiedź.

    Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły prośba o podpowiedzi :)

    Pozdrawiam!

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Skoro podstawiałeś drugi czytnik to prawdopodobnie nie on jest tu winien problemu.
    Odłącz niebieską wtyczkę z tunera TV i podłącz ją do czytnika. Sprawdź czy coś pomoże
    Jeśli nie to bardzo możliwe, że sam ekran jest uszkodzony. Taki przypadek z małą navi już miałem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2018
    Posty
    3
    BMW
    745iL
    Skąd
    Zgorzelec
    Witam wszystkich podepne się to tematu
    U mnie w E66 02r temu mam dzielony ekran padł mi napęd CD w bagażniku kupiłem dvd i teraz także mam biały ekran nagrałem płytę z softem ale niestety nic nie wgrywa :(
    Gdzieś na forum czytałem że w programie inpa zmienia się rodzaj wyświetlania być może tam jest coś przestawione ?

Podobne wątki

  1. Wyświetlacz główny - pomocy!
    Przez szpregel w dziale Seria F01 / F02
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-07-2016, 22:03
  2. Doposażenie nawigacji i zmieniarki. Pomocy.
    Przez Hub7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-10-2015, 17:41
  3. Cały czas świeci się lewe długie światło w e65, pomocy.
    Przez north w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-01-2013, 11:25
  4. Stag 300 dioda świeci cały czas, pomocy.
    Przez ups00 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-10-2010, 10:48
  5. Biało Czarne E38
    Przez x-factor w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 19:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •