Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 42

Wątek: Opinia na temat kilku aut

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg

    Post Opinia na temat kilku aut

    Proszę Was drodzy użytkownicy o opinie na temat kilku aut które wpadły mi w oko i są bliskie mojej kieszeni. Zacznę może od tego że od dawien dawna marzy mi się E65. Wymagania co do auta mam takie aby był to silnik benzynowy. Wygospodarowałem na zakup auta 30 tys zł. Czytałem tu na forum i wszędzie indziej że za te pieniądze takiego auta nie kupię. Rozum mówi nie bierz BMW E65, serce zaś aby spełniać swoje marzenia. I tak oto pragnę spełnić swoje marzenia i powoli doprowadzać auto do stanu właściwego.
    Jeden samochód który już oglądałem i jestem nim bardzo zainteresowany to:
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#cda477b574 - Co w tym samochodzie na moje oko źle pracuje to skrzynia biegów. Daleko tym autem nie jeździłem ale to co zauważyłem to bardzo delikatne szarpanie z 1-2 i z 2-1. Szarpniecie przy zmianie D na R. Z tego co już się orientowałem to wina mechatroniki i koszt ok 2800zł, porwany fotel kierowcy. Kolejnymi wadami są: prawdopodobnie przetwornica xenona lewego oraz problem z radiem, podczas słuchania radia grają tylko tylne głośniki i na maksymalnej głośności. Podczas słuchania płyty, wszystko jest ok.
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#cda477b574 - kontaktowałem się z właścicielem, prosiłem o więcej zdjęć, ale niestety nie doczekałem się. Ze zdjęć wnętrza dostrzegłem jakby siedzenie pasażera miało inny kolor niż siedzenie kierowcy.
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#2f48606dfe ,
    https://www.otomoto.pl/oferta/bmw-se...tml#2f48606dfe
    http://allegro.pl/show_item.php?item...964#2f48606dfe .

    Czy na forum jest osoba która mieszka w Gdańsku bądź okolicach Gdańska, która by była chętna podjechać ze mną aby obejrzeć pierwszy z samochodów (oczywiście odpłatnie). Oraz czy polecacie jakiś warsztat, gdzie mógłbym pojechać na pełną diagnozę oraz warsztat który zdiagnozował by czy istnieje rzeczywiście ta wada skrzyni biegów, która ja dostrzegłem? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez zablocki.r ; 10-01-2018 o 23:21

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar jaro5
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    2,688
    BMW
    F01 750i 540km 850N x-drive,ML 3,2CDI
    Skąd
    radom
    Moja rada to szukaj tylko 745i z V8.Ta pierwsza wyglada nawet.Szarpania mogą być z lużnego walu,podpory,starego oleju w skrzyni,lub jego braku.Mechatronik też może być.Przedewszystkim kolego sie nie napalaj na pierwszą lepszą.Za 30 dyszki spokojnie kupisz ladne E65.Wiem bo sprzedałem swoja 1,5roku temu znajomemu.Do tej pory ma banana na twarzy jak mnie widzi.

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    było E21 316,E30 320,E32 730,E32 750,E34 540,E38 740i,E36 M3 3.0,E39 ALPINA 3.2.E65 745i, X3 3,0si

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    Wizualnie ta pierwsza jest właśnie bardzo ładna szczególnie z zewnątrz. Co do tego szarpania, ono jest na prawdę ledwo odczuwalne. Nie miałem nigdy do czynienia z automatem prócz tego z opla omegi. Tam zmiana biegów przebiegała chyba płynnie. A która z usterek które wymieniłeś jest najbardziej kosztowna? Niestety w mojej okolicy nie ma za dużego wyboru e65. A praca nie pozwala mi na to abym wyruszył gdzieś dalej w trasę tym bardziej że auto chciałbym sprawdzić gdzieś w warsztacie. Ja sam niestety z mechaniki jestem zielony jak trawa na wiosnę. Dlatego też szukam jakichś specjalistów w Gdańsku bądź okolicach Gdańska, aby powiedzieli mi co w tym aucie jest do zrobienia.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar niestepne
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    774
    BMW
    e38 728i było jest e53 4.4 i e65 3.6
    Skąd
    Mława
    Pierwsza na zdjęciach robi najlepsze wrażenie,z tum odczuciem zmiany biegów może być wiele przyczyn moja po wymianie oleju się uspokoiła około 1800zl razem z miską,z tego co pamiętam miałem ponad litr oleju mniej niż powinno być,masa e65 jeździ z tą przypadłością latami.Jeżeli chodzi o dźwięk prawdopodobnie uszkodzony wzmacniacz L7.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    20
    BMW
    E65 745 i
    Skąd
    Elbląg
    A czy jest możliwość zdiagnozowania bez wyjmowania skrzyni co może być winą takiej zmiany biegów? Czy jeśli znajdę w Gdańsku jakiegoś magika od skrzyń to czy myślicie że będzie znał odpowiedź na to nurtujące mnie pytanie? Uszkodzony wzmacniacz L7 da radę naprawić przez elektryka czy konieczna wymiana?

  6. #6
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,434
    BMW
    530e, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Pierwsza OK. Druga taka sobie. Trzecia ma przełożony iDrive i monitor z polifta, ale ma zwykłe fotele. Czwarta też ok. Piąta wygląda na najmocniej zużytą. Zdobądź VIN dla tych, które Cię interesują i sprawdź historię na "Auto Records" (taniej, ale bez szczegółów) lub "Bimmer check" (drożej, ale z pełnym dostępnym opisem historii). Tam gdzie sprzedawca nie będzie chciał dać VINu temat bym odpuścił, no i 745i > 735i. W utrzymaniu te same kwoty, a w spalaniu 745i pali nieznacznie więcej od 735i a jest wyraźnie mocniejsze.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mirant
    Dołączył
    May 2017
    Posty
    271
    BMW
    750il E38 , 120i E87
    Skąd
    Świętokrzyskie
    jeśli nie ma błędów w sterowników skrzyni to za wiele ci nikt nie powie można jedynie wykluczyć wszystkie podzespoły skrzyni czyli podporę przegub wału i mocowanie skrzyni na podnośniku przyczyn takiej zmiany biegów może być wiele i są to duże koszta bo nie jedną skrzynię zawoziłem do naprawy i nie jednego fachowca od skrzyń poznałem na swoje nieszczęście , jeden jedyny który okazał się uczciwy robi nam skrzynie od paru lat i prawie zawsze co jest przyczyną usterek okazuje się po otwarciu skrzyni i testach zazwyczaj wysteruje wszystkie elektrozawory itp , zawsze daje konwerter do sprawdzenia i jak coś to jest regenerowany takie zabiegi kosztują + nowy olej filtr daje nam kwotę ....( prawie zawsze wychodzi od 4000do 7000 tyś zł auta od 2004do 2010roku )
    Przyczyną złej zmiany biegów może być zła instalacja gazowa ( miałem taki przypadek co prawda nie w e65 ale dopiero montaż Plug-and-Drive załatwił sprawę )
    Moja rada może i ładna na zdjęciach ale nie napalaj się 7er sporo się pojawia ciekawych i cierpliwość popłaca !!!

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Ile pieniędzy masz przeznaczone na serwis tego auta oprócz 30 tys. na zakup ?


    Jako "laik" niemający pojęcia o tym aucie a co najważniejsze o silniku oraz skrzyni biegów nie jesteś w stanie przy oględzinach nic sprawdzić.


    Zwracanie uwagi na "optykę" po zdjęciach to 1/3 sukcesu jeżeli po zakupie się okaże ze twoje wymarzone auto posiada "ukryte" wady typowe dla tego modelu.

    Problem w tym ze sprzedawca jest w stanie prawie wszystkie problemy silnika ukryć / zatuszować a fakty wyjdą na jaw po czasie.


    Dla uzmysłowienia sobie ile taki serwis może kosztować podam Ci typowy przykład e65 745i który przyjeżdża do mnie do warsztatu a klient nie jest od początku świadomy co mu dolega:



    naprawa uszczelniaczy zaworowych nowe uszczelki dekli zaworowych

    uszczelnienie silnika 5100 do 5500




    naprawa rury układu chłodzenia 2200 do 2500



    jeden nowy wałek mimośrodowy nowy 3500

    używany (bez gwarancji) 700 do 1200


    Mamy w silniku dwa takie walki, do tego dochodzi koszt montażu.


    Oryginalna cewka zapłonowa 8 x 275


    Wymiana oleju w skrzyni z wymiana
    elementów mechatronica 1800 do 2000


    Nowe sprzęgło hydrokinetyczne 2000


    Do tego dochodzi koszt montażu.

    Przy ponad 10 letniej skrzyni i ponad 200 tys. przebiegu trzeba się liczyć
    z tym ze skrzynia będzie wymagać kompleksowej naprawy.

    Taki kompletny koszt to 6000 do 7000



    Regeneracja jednego amortyzatora EDC 600 do 1200



    Do tego dochodzą naturalnie elementy eksploatacyjne - zawieszenia, hamulce, oleje itd. które także nie należą do najtańszych.

    + wszelkiego rodzaju niespodzianki z elektronika / audio itd.




    Kazdy kto ma pojecie o tych autach wie ze to co napisałem jest realnym scenariuszem ....
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek89
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    264
    BMW
    F01 740XD
    Skąd
    EPJ
    Potwierdzam ze na start jest spory wydatek ja mimo ze ropniak to na starcie aby ogarnąć bolączki mechaniczne , olejowe itp poszło ok 4,5-5 tys. wiec mało nie jest, a Przy V8 jak widać są jeszcze większe i mogą wyjść nie spodziewanie

  10. #10
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,285
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek89 Zobacz posta
    Potwierdzam ze na start jest spory wydatek
    Chyba że kupuje się auto z pewnego źródła... na chwilę obecną moja 730d nie potrzebuje nawet 100zl dokładu a chętnych wielu nie ma. Żaden "pakiet startowy" nie obowiązuje tego auta. Nawet olej nie jest do wymiany....

Podobne wątki

  1. Opinia na temat montażu radia 2din do e38
    Przez tymon w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 20-08-2018, 12:35
  2. [E32] Witam :) Nowy zapaleniec i poszukiwacz E32 opinia o kilku ogłoszeniach w sieci
    Przez Perkozj w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-11-2014, 12:19
  3. [diagnoza] Kodowanie kilku drobnostek, kto podpowie?
    Przez brunoz w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 14:47

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •