Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: BMW E38 SLS help

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    5
    BMW
    e38
    Skąd
    BMW

    Post BMW E38 SLS help

    https://7er.pl/showthread.php/54575-...-750i?p=592204

    Cześć
    Mam ten sam problem. Mój zawór ma około 6 lat, kupiłem nowy w BMW. Kule ciśnieniowe mają około 4 lat i zostały zakupione jako nowe w BMW. Ściskam samochód do 57 cm, ale kiedy rozładowuję ładunek, samochód podnosi się do około 63 cm. Mam urządzenie holownicze i nigdy nie miałem pełnego zbiornika paliwa, więc zawsze ładuję walizkę o wadze około 300 kg. Mam 16-calowe koła. Nie wiem, gdzie może być problem. Część 37121090630 jest oczywiście nowa. Układ przemyto CHF11S. W ciągu 14 dni system dwukrotnie wymienił olej w SLS.

    --

    Hi
    I have the same problem. My valve is about 6 years old, I bought a new one in a BMW. The pressure balls are about 4 years old and were purchased as new at BMW. I squeeze the car to 57 cm, but when I unload the load, the car rises to about 63 cm. I have a towing device and I have never had a full fuel tank, so I always load a suitcase weighing about 300 kg. I have 16 inch wheels. I don't know where the problem may be. Part 37121090630 is of course new. The system was washed with CHF11S. Within 14 days, the system changed the oil twice in the SLS.

    --

    Jestem z Czech. Nie rozumiem dobrze polskiego. Myślę, że zrobiłem zły post. żałować

    --

    Me car is BMW e38 740iL (1997/1998) engine m62 not Vanos.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Wkrótce będę ponownie ustawiać u siebie i dam znać czy się udało.
    Jednak pomysły się praktycznie wyczerpały.
    Chciałbym jeszcze przed ustawieniem wysokości spuścić ciśnienie z regulatora i uniesc na około 10 min tylna oś do góry.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Plexi36
    Dołączył
    Mar 2019
    Posty
    260
    BMW
    E66 750Li
    Skąd
    Bełchatów/Łódź
    kopie - you can try to take a look at M539 Restorations channel on YouTube - he's quite knowledgeable and I think he could answer some questions if asked. He's also repairing E38 currently, so his knowledge will be somewhat fresh. Responded in English as the translator is working better that way :)

    Impex - Tobie podobnie polecę, bo ten gość z YT bardzo rzeczowo do tematu podchodzi o może być w stanie chociaż coś podpowiedzieć. Rzuć sobie okiem na jego ostatnie video, napisz komentarz albo PW. Facet ma też Instagrama, może tam odpowie, gdyby na YT nic nie pisał.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Widziałem już jego filmy, dzięki.
    Postaram się jeszcze samemu to ustawić, na jego filmach nie widzialem takiej procedury.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    5
    BMW
    e38
    Skąd
    BMW
    Plexi36: Thx :-)

    Cytat Zamieszczone przez Plexi36 Zobacz posta
    kopie - you can try to take a look at M539 Restorations channel on YouTube - he's quite knowledgeable and I think he could answer some questions if asked. He's also repairing E38 currently, so his knowledge will be somewhat fresh. Responded in English as the translator is working better that way :)

    Impex - Tobie podobnie polecę, bo ten gość z YT bardzo rzeczowo do tematu podchodzi o może być w stanie chociaż coś podpowiedzieć. Rzuć sobie okiem na jego ostatnie video, napisz komentarz albo PW. Facet ma też Instagrama, może tam odpowie, gdyby na YT nic nie pisał.
    Czy tylna oś musi być podniesiona? BMW nigdzie nie pisze o tych informacjach. Zastanawiam się, czy moje kule ciśnieniowe mogą nie mieć ciśnienia.

    --

    Does the rear axle have to be raised? BMW does not write about this information anywhere. I wonder if my pressure balls may have low pressure.


    Cytat Zamieszczone przez impex Zobacz posta
    Wkrótce będę ponownie ustawiać u siebie i dam znać czy się udało.
    Jednak pomysły się praktycznie wyczerpały.
    Chciałbym jeszcze przed ustawieniem wysokości spuścić ciśnienie z regulatora i uniesc na około 10 min tylna oś do góry.
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 05-05-2020 o 19:37

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    kopie, mam na myśli poziom plynu wspomagania.
    Tutaj jest to szczegółowo opisane:
    https://tis.bmwcats.com/doc1001156/

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    5
    BMW
    e38
    Skąd
    BMW
    Dzięki za link. To dla mnie ważne. Ale czy cały płyn nie wycieknie? Muszę więc załadować walizkę o wadze około 250 kg, a następnie podnieść tylne koła, aby znalazły się nad ziemią.

    --

    Thanks for the link. It is important to me. But won't all the fluid escape? So I have to load a suitcase weighing about 250 kg and then lift the rear wheels so that they are above the ground.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    5
    BMW
    e38
    Skąd
    BMW
    Zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcjami i bez zmian.
    W cieczy była ogromna ilość powietrza.
    Po odpowietrzeniu dodałem 0,2 litra oleju.

    --

    I did everything according to the instructions and without changes.
    There was a huge amount of air in the liquid.
    After deaeration, I added 0.2 liters of oil.


  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    1,569
    BMW
    E38 750i 1997 rok
    Skąd
    Opolskie
    Zostają amortyzatory w takim razie..

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2020
    Posty
    5
    BMW
    e38
    Skąd
    BMW
    5 lat Kupiłem nowy w BMW. Kupiłem także nowe sprężyny.
    --
    5 years old. Bought new in BMW. I also bought new springs.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •