Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Moduł komfortu GM III E38

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    koszalin

    Post Moduł komfortu GM III E38

    Witam,
    mam problem ze swoją bmw,a mianowicie z modułem komfortu który się spalił. Jadąc samochodem nagle zaczeły się same włączać wycieraczki i oświetlenie wnętrza potem awaryjne światła i centralny przestał działać. Jak chciałem wyłączyć swiatło wewnątrz to przyciskiem od wyłączania światła włączałem spryskiwacze, a poźniej nagle wszystko przestało działać. Podejrzenie padło na moduł komfortu który wyciągnąłem okazał się trochę zalany wodą po otworzeniu plastiku zobaczyłem, że się spalił i strasznie smierdział spalenizną. Zamówiłem taki sam moduł na allegro wsadziłem go i cisza nie działają wycieraczki, centralny zamek, oświetlenie wnętrza, szyby z tyłu i teraz mam pytanie czy nowy mopduł który zamowiłem dokładnie identyczny trzeba jakoś zaadoptować do auta czy może jakiś błędów nałapał i trzeba skasować albo czy są jeszcze jakieś zewnętrzne przekaźniki od tego modułu. Niestety u mnie w mieście nikt nic nie wie bo za stary samochód. Może na forum ktoś pomoże

    e38 lift 2000r 4.4 bez gazu i tuby :)

    zdjęcia sterownika



    Ostatnio edytowane przez macie_k ; 04-01-2018 o 19:34

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    32
    BMW
    Było E32 730iA, E38 730d, jest E65 730d 2002
    Skąd
    EKU
    Zakoduj do auta NCS Expert. Sprawdź bezpieczniki. Przekaźniki od wycieraczek są w E-Box z tego co pamiętam.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    koszalin
    Inpa i NCS EXPERT nie widzi tego sterownika w żaden sposób nie idze się z nim połączyć. Sprawdzałem jeszcze z innym modułem i dalej cisza musiało polecieć coś jeszcze jakieś pomysły ? I ktoś wie jak otowrzyć drzwi pasażera jak nie działa centralny ? bo już ręce opadają jak wszyscy muszą wchodzić przez drzwi kierowcy. Bezpieczniki i przekaźniki pod maską sprawdzone i w bagażniku też

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar winmediacenter
    Dołączył
    Jul 2013
    Posty
    534
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    Sulejowek
    ogólnie to sprawdź bezpieczniki w bagażniku tam masz od GM3

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    koszalin
    a te które są pod schowkiem widziałem tam przekaźniki ale nie mam pojęcia za co są odpowiedzialne?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2018
    Posty
    6
    BMW
    E38
    Skąd
    koszalin
    OK zrobiłem !! dzisiaj rano jeszcze sprawdziłem bezpieczniki pod fotelem pasażera i jeszcze raz sprawdziłem wszystkie bezpieczniki pod maską i w bagażniki i jeden był spalony od servotronica wymieniłem i wszystko odżyło. Sterownika nie trzeba kodować tylko zaprogramować kluczyk na nowo. Z instrukcją znalezioną na forum wszystko pięknie zadziałało. Temat do zamknięcia.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    32
    BMW
    Było E32 730iA, E38 730d, jest E65 730d 2002
    Skąd
    EKU
    Nie trzeba kodować, ale w dobrym tonie jest to zrobić. Czyli jednak bezpiecznik.

Podobne wątki

  1. [elektronika] Moduł komfortu --> moduł wycieraczek
    Przez patryk200892 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-07-2017, 10:27
  2. [elektronika] uszkodzony moduł komfortu?
    Przez piotrek85 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 20:35
  3. Moduł komfortu e32
    Przez mlodygniewny78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 19:32
  4. [ elektryka] Moduł Komfortu...
    Przez jabollo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 23:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •