Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: [mechanika] wymiana skrzyni biegow

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    56
    BMW
    W221 320 CDI
    Skąd
    DE

    [mechanika] wymiana skrzyni biegow

    Koledzy musze wymienic skrzynie biegow i teraz pytanie czy jest to bardzo skomplikowane?jest to manual z 3.5 litra 1997rok.dam rade zrobic to samemu czy lepiej do mechanika?prosze o rade i wskazowki
    lukaskwiat

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    323
    BMW
    745iLi320i
    Skąd
    Murowana Goślina
    powiem, że skomplikowane to nie jest... :D

    jednak mój mechanik w m60 wykręcił manuala razem z kołem dwumasowym w ciągu 50minut , mi to by zajęło około 2-3h... potem jeszcze złożenie...

    koszt to około 300pln, jeśli masz wszystkie niezbędne narzędzia to nie jest to specjalnie trudne...

  3. #3
    Narzędzia, trochę drygu do mechaniki i można podejmować temat :) Przyda się też chyba podnośnik bo na glebie nie będzie łatwo ;D
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    300
    BMW
    e38 4.4iLA, było e32 3.0 m60
    Skąd
    Bydgoszcz
    Problemu zbytniego nie ma. Trzeba się zaopatrzyć w nasadki typu torx(rozmiaru nie pamiętam ale na pewno 2 jedna większa druga mniejsza),grzechotkę ze 2-3 przedłużenia do grzechotki, przegub a najlepiej 2 do niej . Trzeba na pewno ściągnąć tłumik, następnie odkręcić wał i możemy zabierać się za skrzynie. Ja wyciągałem już tak skrzynie w e32, oraz silnik+skrzynie w e34. Robiłem to w garażu z kolegą bez podnośnika, auto było podnoszone na stojaki tak, że spokojnie można było wejść pod spód i pracować nie obawiając się czy auto spadnie nam na głowę.

    pozdrawiam

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    56
    BMW
    W221 320 CDI
    Skąd
    DE
    chyba sie za to zabiore.jeszcze pytanie bo cos szumi tez i czy to nie podpora walu.do tego jak wszedlem pod samochod to zlapalem za wal i jest luz.przod tyl.co to moze byc?
    lukaskwiat

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •