Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zamarzanie reduktora

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław

    Post Zamarzanie reduktora

    Witam

    Od miesiąca borykam się z problemem zamarzania reduktora. Ogólnie na start było to tak:
    Auto chodziło super na pb i lpg.
    Jakiś czas temu zaczal występować problem z zapalaniem auta jak było ciepłe (silnik) Po dłuższych analizach doszedłem do tego że jak wyłączę lpg całkiem przed zapaleniem to pali na dotyk. Jednak po tygodniu całkowicie instalacja lpg przestała działać bowiem auto gasło odrazu po przełączeniu na lpg a jak potrzymałem wysokie obroty to nie gasł ale szarpało autem. Pojechałem do gazownika ten stwierdził dużą nieszczelność jakąś ale przebywając u niego w warsztacie doszedłem do wniosku ze chłopaczyna kompletnie nie ma pojęcia. Pojechałem do innego. Ten zbadał że reduktory na wolnych obrotach zamarzają a trzymając na wysokich zaczyna rosnąć powoli lecz puszczając gaz dalej zamarza i że to wina układu chłodzenia i tam szukać winy. Czytając na temat zamarzających reduktorów wyskoczyły 3 tezy:
    1. Zapowietrzony układ
    2. Pompa wody
    3. Termostat

    1. Mechanik odpowietrzał układ i nic.
    2. Temperatura mojego auta od zawsze - 108-114 w czasie jazdy 110-115 na postoju. Jeżdziłem długo mocno itp i temperatura wyżej nie idzie ani gwałtownie nie spada ( wiec termostat odpada). Nigdzie śladów wycieku płynu nie widzę.

    Mam od dłuższego problem z ogrzewaniem - Otóż auto zapalę chwile pochodzi ładnie grzeje cieplutko lecz po jakiś 15 min ogrzewania zamiast ciepła leci zimno. Nie ważne czy dam 32 stopnie czy ile leci zimno. Czy to ma związek z tym nie wiem. Z tym ogrzewaniem to już z rok tak mam.

    Gdzie szukać przyczyny?? POMOCY

  2. #2
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,229
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Stawiałbym na tą pompę i brak obiegu/przepływu płynu. Pierwsze 15 minut grzeje dobrze, bo masz załączony mały obieg. Po tym czasie termostat otwiera się i puszcza płyn na duży obieg. Ewentualnie niedrożna chłodnica.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    963
    BMW
    e32 m30b35
    Skąd
    zachpom kalisz pom
    Blog
    1
    A dodatkowa pompka elekteyczna sprawna

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    Co do ogrzewania w samochodzie to tutaj przyczyn może być wiele tj. : panel klimatronika, jeż/rezystor dmuchawy, termostat itd.

    Tak na chłopski rozum: jak przełączasz i gaśnie to znaczy, że nie ma LPG w układzie a to z kolei znaczy, że wtryskiwacze LPG nie dostają LPG, idąc tym tropem reduktor nie podaje LPG do wtryskiwaczy = albo reduktor uszkodzony albo coś w oprogramowaniu instalacji się namieszało - istnieje jeszcze opcja na linii pobierania LPG ze zbiornika tak czy siak najtaniej będzie jakikolwiek sprawny reduktor podpiąć by zobaczyć czy nie zgaśnie na nim - na postoju czy przy bardzo delikatnej jeździe nawet taki do 180 km powinien wytrzymać xD. Skoro masz 740 pytanie czy nie masz dwóch reduktorów bo to by komplikowało sprawę xD

    Jak objawów nie miałeś wcześniej to wątpię by miało to związek z pompą wody ale MOGĘ SIĘ MYLIĆ.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    10
    BMW
    735 e32 735 e38 325 3xx
    Skąd
    Radom
    Najpierw to zdejmij jeden przewód wodny z redaktora i sprawdź czy jest w ogóle jakiś obieg.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2017
    Posty
    38
    BMW
    E38 735 m62 manual
    Skąd
    WLKP
    Albo reduktor jest źle zamontowany czytaj wpięty w zły wąż lub za wysoko przez co gromadzi powietrze.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław
    instalacja jest na 2 reduktorach i jezdzilo auto na tej insalacji juz od 4 lat - nigdy problemu nie bylo wiec raczej zapowietrzanie itp odpada. Cos sie dzialo wczesniej juz bo nie chcial palic jak bylo wlaczone lpg tzn jak w silniku byly jeszcze resztki gazu czy jak to nazwac... jak chwile pochodzilo na benzynie to palilo na strzala. Teraz ani nie chce palic jak wczesniej a jak zapali na pb to po przelaczeniu go gasi lub trzeba trzymac mocno gaz by nie zgaslo ale telepie autem. Wiec pierwszy objaw to byly problemy z zapaleniem auta gdy lpg bylo wlaczone i silnik byl cieply. Jak juz zapalilo to jezdzilo a potem nagle przestalo jezdzic na lpg calkiem.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hej, a filtry wymieniałeś?, ja bym sprawdził jeszcze elektrozawory na reduktorach, uzwojenie cewki może się przegrzewać lub ostatecznie przepalić i nie załączy ci gazu.
    Po drugie, jesli cewki są ok, to sprawdziłbym stan trzpieni które wchodzą do reduktora i w/w cewki je załączają. Bardzo często ulegają zabrudzeniu i gaz się nie załączy.

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar JustBringIt#
    Dołączył
    Oct 2013
    Posty
    443
    BMW
    E38 728iA 99'
    Skąd
    OP
    W BMW e39 523i miałem podobny problem... jeżeli chodzi o zapalanie auta. Na ciepłym silniku (po zgaszeniu na gazie) mimo, że odpalał na benzynie to bardzo rzadko odpalał na strzała a z reguły kręcił z 5 sekund, niekiedy dłużej... Jak na benzynie się pojeździło i gaz wyłączony to nic się nie działo i auto odpalało normalnie...

    Wymieniłem reduktor na AC R01 250km + elektrozawór valtek fi8, dodatkowo czujnik temperatury gazu (króciec) do stag 300-6 plus, wtryskiwacze OMVL niebieskie. Gazem przestało śmierdzieć, autko dobrze jeździło i mniej spalało (minimalnie) ale problem dalej występował. Niestety już tak sprzedałem auto i nie wiem jak to się dalej potoczyło. Jedyne co to po zakręceniu zaworu na butli i opróżnieniu układu z resztek LPG auto nie miało żadnego problemu z odpalaniem.

    Jako ciekawostka powiem, że gdy auto miało między 45-70 stopni to odpalał za każdym razem na strzała, dopiero przy całkowitym nagrzaniu był zonk.
    Ostatnio edytowane przez JustBringIt# ; 30-12-2017 o 00:11

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar pawelst3c
    Dołączył
    Sep 2014
    Posty
    44
    BMW
    e38 740iA
    Skąd
    Jarosław
    Mhm wlasnie tak jak JUSTbringit mowisz to samo u mnie wystepuje i watpie by to byla wina reduktorow - bo co nagle 2 padly?? z dnia na dzien?? Nie wiem juz gdzie zaczac szukac....

Podobne wątki

  1. regeneracja reduktora vega-i
    Przez Piciu w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 07:46
  2. zamarzanie drzwi
    Przez rafal25bn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-12-2012, 09:56
  3. Czy położenie reduktora ma znaczenie? V12
    Przez Michal750 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2011, 10:08
  4. Zmiana reduktora i wtryskiwaczy w m60b30
    Przez przemek22 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-06-2009, 20:04
  5. Podpięcie reduktora. e32 730ia M60b30
    Przez Adrian1031 w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 21-04-2009, 09:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •