Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: e65 4,4 problem z silnikiem .Check Engine Fault Reduced Power

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA

    Post e65 4,4 problem z silnikiem .Check Engine Fault Reduced Power

    Witam Panowie ,

    Od jakiegoś czasu prześladuję mnie jakiś pech z moja e65 . Początkowo zaczęło się od rurki ( problem usunięty , nowa rura , dekielek , nowa pompa wody napinacze koła paski ) od razu wymiana oleju filtrów . Po odbiorze auta z zakładu zaczął dochodzić dziwny stukot spod maski , pierwsza myśl łańcuch rozrzadu , wjechałem do garażu maska do góry okazało się , ze pasek od pompy wody skurczył się o jeden rowek (jakby zebrało nadmiar ) i to co obcięło zaplątało się w w viscoze . Wyciągnąłem to cholerstwo stukot ustał . Po kilku dniach jazdy auto zwariowało , nie równo chodzi , Check Engine Fault reducer power . Skacze na obrotach góra dół . Po odstawieniu auta w tamtym tygodniu na warszat , mieli zobaczyć o co chodzi plus naprawić ładowanie . Ładowanie na wolnych nagle wróciło . Ale gdzieś ma pobór prądu . Dziś rano dostałem telefon on mechanika , że odpalił rano auto , auto chodziło i po chwili stwierdził , że spod tylnych kół wydobyło sie kłęby dymu i smierdziało spalonym plastikiem . Oczywiście natychmiast pojechałem , zeby zobaczyć co się dzieje po otwarciu bagażnika smród spalonej gumy plastiku cholera wie czego jeszcze . pierwsze co obejrzałe klemy i wszystko do okoła nich nie nic nie było widać . Panowie proszę o rady i info z waszego doświadczenia . Bo już rozmyślam oddać na złom. Pacjent E65 4,4 IL 333 km .

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2017
    Posty
    46
    BMW
    E65 745I
    Skąd
    Śląsk
    Witam.Nie jestem mechanikiem ale co mi przychodzi do głowy .... Zmieniając rurkę ściągnęli kolektor ssący i może go nie dokręcili lub nie wymienili uszczelek i bierze lewe powietrze i dlatego silnik nierówno chodzi .Na zapalonym silniku popsikaj jakimś plakiem czy tam samostartem w okolicach uszczelek i zobacz czy obroty się nie zmieniają .Co do dymu ... to może jak auto pochodziło długo na wolnych obrotach to po prostu puszczają Ci uszczelniacze zaworowe i zaczęło kopcić , gdzieś zawiało i wyglądało jakby spod kół ( tylko ten zapach spalonego plastiku mi nie pasuje ) Co do poboru podepnij komputer i pokasuj błędy ( może któryś moduł zwariował ) Pozdrawiam

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    Cytat Zamieszczone przez kruel Zobacz posta
    Witam.Nie jestem mechanikiem ale co mi przychodzi do głowy .... Zmieniając rurkę ściągnęli kolektor ssący i może go nie dokręcili lub nie wymienili uszczelek i bierze lewe powietrze i dlatego silnik nierówno chodzi .Na zapalonym silniku popsikaj jakimś plakiem czy tam samostartem w okolicach uszczelek i zobacz czy obroty się nie zmieniają .Co do dymu ... to może jak auto pochodziło długo na wolnych obrotach to po prostu puszczają Ci uszczelniacze zaworowe i zaczęło kopcić , gdzieś zawiało i wyglądało jakby spod kół ( tylko ten zapach spalonego plastiku mi nie pasuje ) Co do poboru podepnij komputer i pokasuj błędy ( może któryś moduł zwariował ) Pozdrawiam
    Uszczelki byly wymienione . Jak zerknąłem do bagaznika smrod spalonego plastiku jakby sie cos przypalilo

    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz

    Post

    kolego poszukaj w bagażniku moze czytnik nawi albo wzmacniacz padł ( przypalił sie ) dla tego śmierdzi. co do nierównej pracy to znajomy był u mnie ostatnio po przepływkę i pokazało mu ten sam komunikat ale okazało sie ze padł mu sterownik vvt , ale u ciebie sprawdził bym jeszcze przepływkę w sposób taki: odpal auto i wyciągnij wtyczke od przepływki jak nie bedzie reakcji to być moze bedzie przyczyna .cierpliwości do auta one takie juz sa :)

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    Cytat Zamieszczone przez dawide65 Zobacz posta
    kolego poszukaj w bagażniku moze czytnik nawi albo wzmacniacz padł ( przypalił sie ) dla tego śmierdzi. co do nierównej pracy to znajomy był u mnie ostatnio po przepływkę i pokazało mu ten sam komunikat ale okazało sie ze padł mu sterownik vvt , ale u ciebie sprawdził bym jeszcze przepływkę w sposób taki: odpal auto i wyciągnij wtyczke od przepływki jak nie bedzie reakcji to być moze bedzie przyczyna .cierpliwości do auta one takie juz sa :)
    Na samym poczatku jak zaczela mi falowac , diagnoza komputera pokazala na czujnik walka rozrzadu . Usunelismy bledy , blad czujnika wrocil ale falowania ustaly i bylo dobrze . Teraz falowania wrocily z checkiem odnosnie redukcji mocy , i co dziwne dla mnie , auto odpalone nie reaguje na wcisnienie pedalu gazu .

    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2017
    Posty
    121
    BMW
    e65 n62 v8 3600cm
    Skąd
    Grudziądz
    a pamietasz jaki to był czujnik wałka ssacy czy wydechowy? ale jak sadze nie mam mocy to raczej ssacy. mi wywala wydechowy, ale auto nawet sie zbiera. zajrzyj pod maskę strona pasażera pod filtrem kabinowym znajduja sie komputery(sterowniki) pierwszy od strony grodziowej to vvt moze koskta zasniedziała lub w jakiś sposób sie wypieła ( sterownik ma dwie wtyczki )

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    Cytat Zamieszczone przez dawide65 Zobacz posta
    a pamietasz jaki to był czujnik wałka ssacy czy wydechowy? ale jak sadze nie mam mocy to raczej ssacy. mi wywala wydechowy, ale auto nawet sie zbiera. zajrzyj pod maskę strona pasażera pod filtrem kabinowym znajduja sie komputery(sterowniki) pierwszy od strony grodziowej to vvt moze koskta zasniedziała lub w jakiś sposób sie wypieła ( sterownik ma dwie wtyczki )
    I tak caly czas , czasem wskoczy nawet przy odpaleniu na 3.000


    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    Wymienilem aku , i awaria z pradem ustala . Ale pokawily sie poduchy , pasy nie zapiete mimo ,ze sa zapiete . Ale te obroty zostaly .dodam ,ze jak wymienilem aku obroty ustaly check zginal . Po.przejechaniu okolo 80 km check wrocil. Z tym ze ostatnia jazda byla.jakies 30 km i silnik sie nagrzal i wtedy wrocilo.

    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2017
    Posty
    14
    BMW
    BMW E65 4.4 L 2002
    Skąd
    USTKA
    A teraz tak

    Wysłane z mojego HTC Desire 825 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Vip Vip Awatar damned1
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    4,438
    BMW
    520i, 118i
    Skąd
    Wrocław
    Pasy i poduchy to stałe błędy po wymianie aku. Trzeba je skasować i nie powinny wrócić. Check engine może być z wielu powodów.

    Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [silnik] silnik 3.0D vs. Dynamic D vs. Engine fault! Reduced power
    Przez animalpak w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 07-08-2017, 22:33
  2. [elektryka] K-CAN fault, Power Module, CAN RX SIGNAL
    Przez Dzikibambosh w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 12:12
  3. [silnik] Valvetronic -engine fault reduced power
    Przez laso w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-08-2016, 17:51
  4. [elektryka] check engine kontrolka
    Przez miglanc153 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-06-2014, 11:51
  5. [silnik] BMW E66/730LD - problem z zapalaniem / spalaniem / engine failure - reduced power
    Przez KrisBear w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 17:42

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •